Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim slangiem? Wgraj odinem jako pda stary bootlader z tego tematu (bez zaznaczania re-partition, update phone bootlader, phone efs clear, flash lock), poczekaj aż telefon się zrestartuje, włóż wtyczkę - pokaże się ekarn downloadu, u góry będzie napisane - custom binary download:no.

Licznik się wyzerował, potem możesz wgrać oryginalny bootlader albo cały rom. Cała operacja trwa 3 minuty.

---------- Post dołączono o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

http://forum.android.com.pl/f168/tutorial-wgrywanie-roma-w-za-pomocae-odina-69295/ tu znajdziesz zrzut ekrany trybu download z czystym licznikiem - prawy ekran.

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wygląda że działa :) więcej przy tym telefonie nie będę grzebał. DZIĘKUJĘ !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykonałem wszystko według instrukcji i działa ;) ! Wtyczka kupiona u BarT-GSM :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stała mi się właśnie rzecz straszna - jako że miałem nieco nabity licznik chciałem wypróbować wtyczkę zakupioną dwa miesiące temu. Na 2.3.6 Checkrom Revo v6 wgrałem stary bootloader, wsadziłem wtyczkę - licznik się skasował, trójkąt zniknął.

Okazało się, że przy okazji wywaliło mi wszystko z pamięci telefonu. Sam system jest bez zmian, wszystkie ustawienia, tapety itp. Ale w galerii mam pusto!! Masa zdjęć, filmów... Przeczytałem cały temat i nic tu nie znalazłem - czy komuś po skasowaniu licznika wywaliła się cała galeria?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Okazało się, że przy okazji wywaliło mi wszystko z pamięci telefonu. Sam system jest bez zmian, wszystkie ustawienia, tapety itp. Ale w galerii mam pusto!! Masa zdjęć, filmów... Przeczytałem cały temat i nic tu nie znalazłem - czy komuś po skasowaniu licznika wywaliła się cała galeria?

Możliwe, że wgrałeś nie tylko sam bootloader. Ja licznik kasowałem już dziesiątki razy i ani razu nie zdarzyło się aby coś się skasowało.

Wydaje mi się, że sama wtyczka jak też procedura kasowania licznika nie ma z tym nic wspólnego.

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wgrałem nowy rom zrobiłem wipe i format pamięci. Trójkąt się nie wyświetla przy uruchamianiu, a nie kasowałem wtyczką. Kasowałem na poprzednim romie. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak robiłeś to wszystko trybem recovery, nie odinem to jest to normalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Możliwe, że wgrałeś nie tylko sam bootloader. Ja licznik kasowałem już dziesiątki razy i ani razu nie zdarzyło się aby coś się skasowało.

Wydaje mi się, że sama wtyczka jak też procedura kasowania licznika nie ma z tym nic wspólnego.

Wiesz co... ja debil nie jestem ;) telefonów w życiu miałem setki, w mody bawię się już z 10 lat. I z całą stanowczością stwierdzam, że niczego nie spierniczyłem i wgrałem sam bootloader zgodnie ze sztuką. W efekcie wyleciało wszystko z pamięci telefonu - jednocześnie ta programowa nie została ruszona. Nie wiem co się stało, przestrzegam więc tym postem innych. Na szczeście miałem backup galerii sprzed miesiąca więc straciłem tylko z 10 zdjęć i kilka filmików - ale ogólnie jest dla mnie szokiem takie zachowanie telefonu. Dodam, że niczego więcej tego dnia nie zmieniałem, nie instalowałem... nie robiłem nic oprócz skasowania tego cholernego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wczoraj wgrałem nowy rom zrobiłem wipe i format pamięci. Trójkąt się nie wyświetla przy uruchamianiu, a nie kasowałem wtyczką. Kasowałem na poprzednim romie. Czy to normalne?

Stokowy rom nie nabija licznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiesz co... ja debil nie jestem

Nigdzie tego przecież nie napisałem. W myślach Ci nie czytam i założyłem to jako jedną z możliwych ewentualności.

I z całą stanowczością stwierdzam, że niczego nie spierniczyłem i wgrałem sam bootloader zgodnie ze sztuką.

Nie twierdziłem nigdzie, że na pewno jest inaczej a jedynie, że mogło być. ;)

W efekcie wyleciało wszystko z pamięci telefonu - jednocześnie ta programowa nie została ruszona.

Jesteś w stanie odtworzyć ten "błąd"? Jeśli nie, to możliwe po prostu, że to losowy przypadek. Czasem dzieją się dziwne rzeczy przy wgrywaniu Odinem.

U mnie czasem cały soft wgrywa się poprawnie dopiero za drugim razem, mimo informacji o pomyslnym wgraniu za pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi