Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

schreder

Nie, nie przez CM raczej. Wyłącz telefon, wyjmij baterię na minutę i włóż do wyłączonego telefonu (z włożoną baterią) wtyczkę. Powinien Ci się odpalić download mode i trójkąt powinien być usunięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i zrobilem tak jak mowisz wkladam wtyczke do wylaczonego tel i odrazu pokazuje sie download mod ...

Lecz niestety pisze dalej ze mam 8 flashowan ... Trojkar nie znika jesli kernel ma znaczenie to uzywam siyah'a

Wiecie co nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytajcie dobrze forum. Musisz wrzucic stary bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

panowie kupiłem wtyczkę na allegro i nic po podłączeniu się nie dzieje a mam andka 2.3.5 i stary bootloader. pomoże mi ktoś? musze oddać szajsunga do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

Wykasuj licznik przez aplikacje triangle away i wgraj czysty rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie :

1) jak poznać jaki jest bootloader w telefonie , bo z tego co kojarzę są 3 rodzaje : stary, nowy i ten ICS

Chodzi mi o to skąd mam wiedziec, który jest obecnie w telu i który po zabiegu skasowania licznika przez wtyczkę wrzucić z powrotem . Dajmy na to ze telefon miał orginalnie 4.0.4 firmware później dokonano na nim downgreadu do 2.3.5 ( potrzebny do simlocka ) i później z powrotem update do 4.0.4 .

2 ) czy przy downgradu softu automatycznie bootloader tez sie downgreduje - czyli np w 2.3.5 bede musiał użyć starego bootloadera czy nowego po operacji kasowania licznika

3) ICS bootloader - prosilbym zeby ktos mi wytłumaczył jaki to jest i czym się różni od nowego bootloadera ??? jak mniewam to ICS - ICE cream soft ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

1. Z tego co mi wiadomo są tylko dwa rodzaje: stary to będzie na romach z serii 2.3.x a ICS na romach 4.0.x i wyżej.

2. Tak, jest downgradowany.

A nie lepiej było by Ci wrzucić 4.0.3 potem CF-ROOT czy innym sposobem zdobyć roota, wyczyścić licznik Triangle Away i na sam koniec ponownie flash odinem jakiegoś oryginalnego romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety root metoda cf-root nie moglem znalesc jakos pod orange brandowanego 4.0.4, z pozycji CWM recovery + busybox nie wystarczal niby wszystko zakanczalo sie sukcesem mialem superusera itd ale zadne z 3 programow do zdjecia locka nie widzialo go jako trwalego roota , dlatego musialem ....

Hmmm czyli rozumiem ze podczas downgrade moge do 2.3.5 smialo moge podpinac moj jig usb i zadziala jako ze bootloader takze sie downgreadowal do "starej wersji"

Dzieki za rade jakos nie uzywalem tej aplikacji traingle away , slyszalem ze potrafi ubic sluchawke to prawda ?? moze jakeis wskazowki ??

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

@kasper17 Triangle Away potrafi ubić słuchawkę? Chyba nikomu na naszym forum się tak nie zdarzyło, podobnie jak na XDA. Jak już się uparłeś na tego JIGa to downgrade do 2.3.5 KI3 powinien załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi