Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

emerce

Panowie,

czytając temat licznika niby wszystko jasne ale chciał bym się upewnić w moich przypuszczeniach w 100%

Więc posiadam telefon z Play i był fabrycznie na ich oprogramowaniu ( miałem Play XWLPW (ICS 4.0.4): )

Wywaliłem go wczoraj i zainstalowałem trzy plikowy oryginalny KI3, telefon aktualizował mi się przez WIFI do 4.0.4 XXLQB.

Jest czysty wszystko jest ok, jestem zadowolony.

Nie mam zamiaru instalować żadnego innego oprogramowania.

1. Z tego co wiem licznik nie powinien zostać nabity, czy mogę to sprawdzić w trybie serwisowym za pomocą klawiszy telefonu? A później wyjść z tego trybu wyłączając telefon?

2. Czy przed oddaniem telefonu do serwisu powinienem wrócić do softu play 4.0.4?

3. Czy po ewentualnym powrocie do softu play licznik zostanie nabity?

4. Czy oznaką nabitego licznika jest zawsze pokazujący się żółty trójkąt o którym czytam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

1. Jeżeli wgrywałeś oficjalny soft Samsunga licznik nie powinien być nabity. Licznik sprawdzamy w trybie download mode (vol down+home+power a następnie krótko vol up). Na górze w lewym rogu drobnymi literkami powinno być:Custom binary download: NO (jak nabity są liczby flashowań), Current binary: OFFICIAL.

2. Nie musisz

3. Nie

4. Tak i liczba z punktu 1.

EDIT:

Wychodzisz z download mode trzymając dłużej przycisk power (telefon ponownie się uruchomi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Iwan89

Jaki jest stockowy bootloader do ROMu I9100BVLPH? zmieniałem na OLD Bootloader i chciałbym wrócić na stock jak to zrobić? Oraz czy wyzerowanie licznika poprzez USB JIG nie powoduje straty danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kozior

Mam custom roma AOKP 4.1.2

Jaka jest najlepsza opcja zresetowania tego licznika.

Telefon kupiłem używany i niestety miał nabity licznik flaskowań. Nie wiem jaki stock najlepiej wgrać żeby bez problemu móc go zresetować ,dlatego też proszę o małą podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

@kozior Triangle Away moim zdaniem. Po tym zabiegu tel. jest czysty jeśli chodzi o ślady po custom romach. Następnie wrzuć jakiegoś 3-plikowca np. 2.3.5 KI3, na sam koniec proponuję oficjalny 4.1.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kozior

Czyli program Triangle Away zresetuje mi ten nieszczęsny licznik.

Jest jakaś możliwość że uwale sobie nim telefon bo gdzieś tak wyczytałem.

Moja wersja jest z tym wadliwym chipem niestety dlatego też wole sie upewnić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HHZ

@kozior Skoro masz wadliwy czip to chyba czytałeś o tym temat prawda? Triangle Away ma "niby" szansę na uwalenie fona lecz żadnej takowej nie zgłoszono. A jeszcze jedno do tego programu potrzebny jest root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    admkbc

Jest gdzieś dostępny stockowy bootlaoder z MS1 (Jelly Bean)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daisho

Pytanie odnośnie tego sposobu resetu licznika: czy wystarczy włożyć wtyczke i odczekać aż telefon wejdzie w dm mode? Licznik kasuje się automatycznie bez wrzucania niczego (tak bylo np w note 1). Mam sgs3 z nie działającym wyświetlaczem i chce go doprowadzić po omacku do oryginalnego stanu przed oddaniem na serwis ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Niestety. Ale pewnie ta wtyczka chyba nie będzie działać na SGSIII. Ona już nawet nie działa na SGSII od androida ICS bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi