Skocz do zawartości
Toxin123

Po Full Wipe brak możliwości zainstalowania, bądź przywróceniu backupu ROM'u

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA:

Udało mi się zrobić restore backupu po tym jak jakimś cudem zaskoczył fastboot i wgrałem nową wersję TWRP. Tak czy inaczej niech Bóg błogosławi wasze forum za pełne garści informacji i oczywiście backup tmobile :D POZDRO!

Witam. A więc mój problem wygląda następująco:

Na moim Y300-0100 usunąłem ostatnio Nova Launcher i wszystko scrashowało(nie widziałem nic poza panelem odblokowania telefonu) więc przywróciłem ustawienia fabryczne w TWRP(telefon zrootowany, bootloader odblokowany) no i dalej to samo tyle że teraz nie dało się zrobić zupełnie nic poza poruszaniem się po ekranach sms, telefon itd. (pulpit się nie wyświetlał) no to w TWRP zrobiłem Advance Wipe'a zaznaczając wszystkie opcje. Tak czy inaczej usunąłem cały ROM z nadzieją, że dość łatwo go sobie przywrócę gdyż mam backup t-mobile zrobiony przed rootem. No ale jak bardzo się myliłem gdyż:

-TWRP nie pokazuje backupów czy to zrobionych teraz czy to tych które wrzucam na SD czy wprost do telefonu

-Przy próbie wgrania stockowego ROMu przez TWRP za każdym razem dostaję "Error flashing zip sdcard/i nazwa paczki z romem"

-Przy próbie Updatu ROMu z poziomu telefonu POWER+VOLUP+VOLDOWN za każdym razem dostaję Error przy 1/2 Update Failed. Próbowałem z wersjami B189, B199, B181, B195 żadna z nich nie działa czy to przez TWRP czy z poziomu telefonu.

-Czytałem, że problem z wgraniem tego stockowego ROMu może wynikać z tego, że musi to być ROM zgodny z moim modelem romu czyli BXXX no ale niestety nie znam tego modelu i nie mogę go też sprawdzić.

-Telefon jest zrootowany więc nie mogę go zanieść na gwarancji do T-mobile.

-Pomyślałem, że problemem z zainstalowaniem ROMu przez TWRP może być wersja tegoż TWRP (v2.6.3.0) niestety nie mogę zainstalować nowej wersji gdyż nie mam włączonej opcji DEBUGOWANIA USB w urządzeniu no i adb nie wykrywa urządzenia...

Czytałem, że wersją T-mobile byłą wersja B175 i wydaje mi się, że taką też miałem na początku. No ale niestety nie potrafię znaleźć nigdzie takiej wersji.

No i teraz moje pytania:

-Czy jest sposób na wgranie nowego ROMu? Jeśli nie to czy.

-Jest sposób aby TWRP jakimś cudem zobaczyło pliki backupu? Jeśli nie to czy.

-Jest opcja na update TWRP do najnowszej wersji jeśli adb nie wykrywa telefonu? Jeśli nie to czy.

-Jest opcja na unroot i odwrócenie odblokowania bootloadera bez możliwości dostępu do telefonu poza TWRP? Jeśli nie to?

-Czy jest jakakolwiek szansa, że jeśli zaniosę telefon do serwisu w takim stanie jak teraz to nie stracę gwarancji? Jeśli nie to.

-Czy naprawienie telefonu jest w ogóle możliwe czy mogę go wyrzucić. A jeśli już nie w ramach gwarancji to mniej więcej jakim kosztem.

Z góry dziękuję i liczę na pomoc. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania dotyczące telefonu. Z góry przepraszam za wszelkie pomyłki w nazewnictwie, poszczególnych czy to opcji czy stanów telefonu.

Jeżeli będą potrzebne dołączę zdjęcia.

PS/ DC-Unlocker wykrywa telefon i daje informację o odblokowanym bootloaderze. Mogę podłączyć telefon jako USB Storage.

///edit GDy w TWRP włączę ADB sideload komputer wykrywa urządzenie. Tylko nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem. :)

//// Kolejny edit. Próba wgrania ROMu przez adb sideload nazwa_romu nie powiodła się nie mam pojęcia dlaczego... Wyrzuca tylko komendy tak jakbym wpisał po prostu adb.

///Po włączeniu telefonu logo Huawei rozmywa się w 2 kreski jednak gdy podłączę do PCta to wykrywa telefon jako CD drive...

//// adb wykrywa telefon nawet bez sideload tylko to też chyba c*&a daje :((((

Edytowane przez Toxin123
    Poprawiłem nazwę tematu na regulaminową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi