Skocz do zawartości
GANDZIA_811

Raty w abonamencie T-Mobile - zostałem oszukany, czy będę płacił normalnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm czy abonament tańszy? No chyba nie, wtedy przypuśćmy umowa na 24 msc, raty są przez pierwsze 18 msc, a potem od tego 19 do 24 msc masz wyższy abo bez rat, jakoś tak to kiedyś było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Cena przez 24 miesiące jest taka sam tzn masz umowe na 49,99zł to tyle płacisz plusem jest to że jak się raty skończą można brać nowy telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm to ci powiem teraz sytuacje kolegi sprzed paru dni. Miał taryfę rodzina ileś tam, były migracje na Jumpa, i jakoś się załapał, przenieśli go, abonament mu zmniejszyli, ale w rodzinie było tak, że raty są tam ileś miesięcy, a abonament pierw był niższy. Teraz w Jumpie przyszła mu faktura na 60 zł + rata za urządzenie 35 zł, gdzie wcześniej była wliczona. Napisał maila reklamacyjnego, ale jeszcze czeka na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

No bo przeszedł w trakcie trwania umowy a nie przedłużył jej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jest naciąganie dopóki nie zgłosicie np awarii w sieci, lub innego problemu operatora wtedy zobaczycie jak działa upust i rekompensata. Dostaje Pan 20% na abonament czyli 50 gr miesiecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to też o tym napisałem, że przeszedł (zmigrował) a nie przedłużył... Chodziło mi bardziej o to, że ta forma dalej działa, poprzedni abo się tak jakby nie usuwa (a wg. mnie powinien) i zostają poniektóre warunki z niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    musi92

Witam,

Przenoszę numer z sieci Plus do T-mobile, wziąłem z promocji telefon z Plus na Kartę na abonament JUMP M za 69.99 zł- Samsung Galaxy S4 i mam jeden problem związany z tą umową mam wpisane właśnie jak kolega pisał wyżej raty i spłata tych rat 30 zł miesięcznie przez okres 25 mięsiecy i czy na pewno nie będę płacił więcej niż 69.99 zł, bo już się tego boje a sama faktura jest 918,99 zł.

I ile trwa przeniesienie danego numeru do innej sieci, jeśli dzisiaj była zawarta umowa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz się czego obawiać na pewno płacisz 69,99zł miesięcznie. Pierwsza faktura jest taka ze względu na to że wliczona jest też pierwsza rata którą płaciłeś u kuriera czy w salonie ale tej kwoty drugi raz nie płacisz tylko normalny rachunek 69,99zł jeżeli nic dodatkowo nie przekroczyłeś np sms premium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    musi92

No to super :) dzięki wielkie kolego :)

A ile trwa przeniesienie numeru do T-mobile, bo przez telefon gadali że niby 21 dni, czy szybciej to będzie i kiedy się mogę spodziewać i czy mogę tą starą kartę sim z Plusa sobie zostawić, czy muszę mieć od nich co mi przysłali. i czy płacenie faktury przez internet jest tańsze ?

pozdrawiam

Edit : czemu takie faktury wystawiają ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewno powiedzieli magiczne DO 21 dni, więc równie dobrze mogą być to 2 dni, a równie dobrze 21 dni. Możesz sobie starą kartę zostawić, i tak będzie nie aktywna, zostanie ci jako pamiątka. E-Faktura jest tańsza o te hmm bodajże 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi