Skocz do zawartości
Gość

ROOT Wgrywanie ROOT dla MyPhone Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, w tym poradniku pokażę jak wgrać poprawnie roota dla MyPhone Cube.

ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

WGRANIE ROOTA JEST MOŻLIWE NA WIN 8/8.1/10. POTRZEBA WYŁĄCZYĆ CYFROWY PODPIS STEROWNIKÓW. Poradnik

1. Na początek pobieramy sterownik dla naszego Cube.

Kliknij, aby pobrać!

1a. Rozpakowujemy nasze archiwum, oraz zależnie jaką mamy wersję systemu 32-64 bit otwieramy instalator.

InstallDriver - dla wersji 32 bit

installdrv - dla wersji 64 bit

1b. Instalujemy go.

2. Pobieramy SPFT i rozpakowujemy do folderu np. na Pulpicie

Kliknij, aby pobrać!

3. Pobieramy teraz Recovery, przez które wgramy naszego Roota i także rozpakowujemy do folderu na Pulpicie :)

Kliknij, aby pobrać!

4. Czas na pobranie głównego ogniwa całego Roota! Czyli SuperSU!

Kliknij, aby pobrać!

6. Zaczynamy wgrywać nasze Recovery!

6a. Wchodzimy w Ustawienia (w telefonie) na samym dole znajduje się zakładka Informacje o telefonie. Wchodzimy tam i kilka razy dotykamy Numer kompilacji do wiadomości typu "Od teraz jesteś programistą!". Kolejno cofamy się do "spisu" zakładek w Ustawieniach. Znowu zjeżdżamy na sam dół, i wchodzimy w nową zakładkę zwaną "Opcje programistyczne". Zaznaczamy Debugowanie USB i wyłączamy telefon.

6b. Włączamy nasz program SP Flash Tool. Jest opcja bez stracenia numerów IMEI. Wybieramy opcję "With Battery".

post-152319-14255749854626_thumb.png

6c. Następnie wybieramy "Scatter-loading" z rozpakowanego archiwum "cube_recovery"

Chodzi o plik tekstowy "MT6582_Android_scatter"

post-152319-14255749855001_thumb.png

6d. Klikamy przycisk "Download" a następnie podłączamy wyłączony telefon do portu USB. Po chwili powinno wgrać nasze Recovery.

post-152319-1425574985564_thumb.png

7. Gdy wszystko poszło jak po maśle czas na skopiowanie naszego UPDATE-SuperSU.zip na kartę pamięci zalecam do głównego folderu.

8. Następnie kombinacją klawiszy "Vol +", a potem [Power] z naszego bootloadera wybieramy przyciskami "Vol +" ; [Vol -] i zatwieramy przyciskiem [Power].

9. Po włączeniu telefonu w Tryb Recovery, dla bezpieczeństwa wykonamy kopię zapasową systemu.

9a. Za pomocą [Vol +] ; [Vol -] ; [Power] (jak u góry) wybieramy funkcje "- backup and restore" i zatwierdzamy potem opcję "-backup".

10.Czas na wgranie ROOT'a!

10a. Wybieramy opcję "- install zip from sdcard", potem "choose zip from sdcard". Znów za pomocą [Vol +] ; [Vol -] wyszukujemy naszego archiwum. Po wyszukaniu zatwierdzamy przyciskiem [Power]. Czekamy aż ROOT się wgra.

10b. Po wgraniu ROOT'a zatwierdzamy przyciskiem [Power] "- reboot system now"

10c. Gratulacje właśnie wgrałeś ROOT'a dla MyPhone Cube. :)

Chcę podziękować @ j_olkowski,

gdyż bazowałem na jego Tutorialu wgrania ROM'a z ROOT'em

oraz na zapotrzebowanie tego poradnika,

użyłem jego ScreenShotów.

Edytowane przez Gość
    Potwierdzone działania Recovery, 1.08

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaew

Witam!

W punkcie 6d mam komunikat :not all images are correctly loaded, wich may cause boot issue!

do you still want to go on downloading anyway?

czy można coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Wciśnij yes.

Edytowane przez ReaderPL
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaew
    Napisano (edytowane)

Nic się nie zmieniło ,żadnego postępu...

nic sie nie wgrywa

Edytowane przez makaew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mili

Działa to komuś? Niedługo dostanę telefon i chciałbym wiedzieć czy jest sposób na roota dla niego... :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up. Działa bo wykonałem. Potem i tak ROM zmieniłem na wersję 4.2.2 od j_olkowski ze względów przenoszenia aplikacji. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaew

Problem był chyba po stronie systemu jaki miałem zainstalowany podczas wgrywania roota, przeszedłem na czas instalacji z win 8.1 na win 7 pomogło,root jest.Instrukcja wgrywania jest OK!

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czy to jest root dla myPhone cube 4.4.2 na niebrandowany software ? (gdyż takowy posiadam)

Zastanawiam się czy można go wgrać na nr kompilacji: CUBE_PL_V1.0.4 a dokładnie po to by uruchomić link2SD i poprzenosić kilka aplikacji.

Dziękuję za pomoc

Ps.

Sprawdziłem i wszystko działa pięknie (tylko telefon na początku 2x się zrestartował po uruchomieniu) Link2SD wyśmienicie się sprawdza przenosi całe aplikacje na kartę SD (tuturial) - chyba najlepszy program jaki znam wystarczy go zainstalować, podejrzewam że gdyby zrobić dodatkową partycje na karcie to było by jeszcze lepiej). Może ktoś zna lepsze rozwiązanie które przenosi całe aplikacje na SD.

Dziękuję KifKickowi i wszystkim którzy działają w temacie

Edytowane przez KalMario

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kal, jest to root dla 4.4.2 , akurat ja mam telefon z Playa i normalnie działa root. Root współpracuje też z czystym niebrandowanym software. Nie testowałem link2sd, więc nie skomentuje. Można też użyć aplikacji fixowych podmieniających lokalizacje pam. wewnętrzna -> sd card . Podobno ma być aktualizacja dla myPhone z przenoszeniem aplikacji dla Cube. Więc może warto poczekać ?

@makaew Faktycznie na win 8 ; 8.1 jest problem z wgraniem softu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za łatwy i prosty sposób na root, wszystko śmiga aż miło na sofcie play. Niestety link2sd u mnie nie działa, jest partycja, tworzy skrypt ale po przeniesieniu apki są "usunięte".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi