Skocz do zawartości
malag201

Spadek naładowania baterii po reboocie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś miał podobny problem i potrafi go rozwiązać? Właściwie po reboocie spicy wskaźnik naładowania baterii spada o jakies 15-25%. Za drugim razem jak robię reboot to już nie. Czy to może problem ze skalibrowaniem baterii? Nic na ten temat nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz oryginalny sterownik baterii to może on tak wskazywać bo jest niedokładny. A to że prądzik ucieka przy uruchamianiu telefonu to norma. Gdzieś czytałem że telefon właśnie wtedy pobiera dużo energii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O 15-20 proc nigdy mi nie spadło, ale kilka procent spada. Taki urok tej naszej spicy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem jakiś czas temu. Jeśli korzystasz z jakiś widgetów ze wskaźnikiem baterii to nie zwracaj na nie uwagi podczas ładowania. Ładuj do momentu aż w górnej belce zniknie 'piorun' na ikonie baterii. Możesz też po naładowaniu wejść do recovery i użyć opcji "wipe battery status".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie wykasowałem plik ze statystykami baterii i dalej to samo. Ale jak napisałem tylko raz spada, po drugim reboocie zostaje tyle samo :) nawet teraz wrzuciłem qbanin mod, który ma niby inny sterownik baterii(?), ale cały czas jest tak samo.

Swoją drogą ciekawe, czy tutaj da się kalibrować baterię tak jak powiedzmy w milestone:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi