Skocz do zawartości
Kaszel4

[i9305] Brak 3g, tylko GSM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaczem S3 LTE. Telefon miał simlocka na sieć Orange, w komisie strasznie się męczyli z jego zdjęciem, ale wkońcu się udało. Teraz gdy włączam transmisję danych, przy zasięgu mam E, nie łapie mi 3G. W domu mam też startery z Playa LTE, które w ogóle nie łapią zasięgu. W ustawieniach mam tryb pracy sieci na Automatycznym trybie, a gdy przełączę na WCDMA to telefon całkowicie gubi zasięg.

Wiecie co może być tego przyczyną? Na pewno nie jest to wina ROMu, bo wgrywałem już kilka i zawsze to samo. Aktualnie mam oficjalnego androida 4.3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

posprawdzaj z modemami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wgrywając cały ROM, wgrywam chyba też nowy modem, tak? Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak ale mozesz rozne modemy posprawdza - po wgrywaj przez recovery i w pewnym momencie sam zobaczysz ze ktorys zadziała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
plej

Niekoniecznie inny modem zadziała. Skoro w serwisie "męczyli się" ze zdjęciem simlocka, to możliwe, że popsuli EFS. Podobno jedynym rozwiązaniem jest zabawa w dobrym serwisie z boxem nspro. Ja mam ten problem od kilku miesięcy i dalej działam tylko na 2g - nie miałem jeszcze czasu oddać telefonu do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chociaż tyle z tego. Wcześniej podejrzewałem, że mogę mieć uszkodzoną płytę główną albo antenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu borykam się z problemem braku 3G oraz LTE w moim telefonie (i9305). Łapie on tylko zasięg GSM, przez co jestem zmuszony do korzystania z EDGE. Gdy w ustawieniach przełączę tryb sieci sztywno na WCDMA albo LTE, telefon całkowicie gubi zasięg.

Długo szukałem przyczyny tego problemu, mój problem opisywałem już kiedyś wczesniej. Na anglojęzycznych forach wyczytałem, że można to naprawić jedynie boxem nspro.

W międzyczasie zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie w ukrytym menu serwisowym (czy jak to się nazywa) zauważyłem, że telefon nie łapie lub nie obsługuje fal o częstotliwości 2100 MHz (WCDMA), które są używane w Polsce do 3G (na dole załączam link do screenów z tego menu).

Mam teraz pytanie czy da się jakoś to naprawić nie używając jednak tego boxa? Myślę, że to właśnie brak tych częstotliwości jest przyczyną braku zasięgu 3G oraz LTE.

Karta SIM w sieci Play.

Pozdrawiam.

Screeeny z menu: service menu s3 lte - Imgur

Edytowane przez jeronimo
post podłaczony pod istniejący juz twój wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
plej

Kaszel4 - napisz do użytkownika "cvxcvx" (możesz znaleźć jego stronę w google wpisując cvxcvx). Mi nie pomógł, bo mam jakieś dziwne problemy ze sterownikami (pc nie widzi mojego telefonu, a wydaję się, że próbowałem już wszystkiego). cvx naprawia telefony zdalnie, być może Tobie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy kolega cvxcvx rozwiązał ten problem ?

Mam teraz identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem do niego w tej sprawie, ale niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi