Skocz do zawartości
Duals

Sony Xperia M2 - Wgrywanie nowego oprogramowania / Zbiór ROM'ów brandowanych i niebrandowanych

Rekomendowane odpowiedzi

jumis
    Dnia 26.02.2017 o 20:07, qudelzin napisał:

Jakbym zmienil soft. Na taki europe albo cos a nie orange, bo itak karta z playa.

Możesz zmienić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Czy tym sposobem opisanym na pierwszej stronie mogę wgrać firmware ściągnięty z innej strony np. xperiafirmware czy tylko te co są na pierwszej stronie? Zauważyłem, że niebrandowane softy tutaj mają dopisek "customized CE" tzn. że są jakoś zmodyfikowane, tak?

Na support.sonymobile piszą, że trzeba mieć oblokowany bootloader, żeby wgrać czysty soft poprzez flashtool, a tutaj nie trzeba. Czy ma to jakiś związek z dopiskiem "customized CE", że nie trzeba odblokowywać bootloadera?

2. Czy po wgraniu niebrandowanego softu przez flashtool i ponownym wgraniu przez PC Companion, PC Companion przywróci mi brandowany soft jeżeli mój telefon oryginalnie ma brand T-Mobile?

Edytowane przez Kamciovit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@Kamciovit

W pierwszym poście masz obrazy systemów z roszszerzeniem FTF i w mojej ocenie najlepiej używać takich plików. Sam przywracałem stocka na M2 korzystając z tych obrazów i przywracało się poprawnie.

Co do odblokowanego BL, nie próbowałem na zablokowanym wgrywać stocka. Od razu odblokowałem BL aby mieć pełna kontrolę nad telefonem w razie potrzeby wgrania custom romu. Proponuję odblokować bootloader. 

Co do brandowanego romu, w pierwszym poście masz tez brandowane romy więc taki sobie możesz wgrać od razu. W mojej ocenie nie warto jednak wgrywać brandowanego romu skoro masz również czysty rom od Sony bez śmieci od operatora.

Tu masz czysty rom od Sony -> Android 5.1.1 customized

Rom brandowany przez T-Mobile -> Android 5.1.1. T-Mobile

Jeśli wgrasz nie brandowany rom a po chwili przez PC Companion znowu to raczej brandu nie przywróci Tobie. Skoro chcesz wgrać stocka dla M2 od razu wybierz sobie który konkretnie chcesz i użyj Flashtoola. 

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakol

Witam,

mając brandowany od orange zmienie bez problemu na stock czysty? czy musze odblokować bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@zakol A czy czasem Orange nie blokuje BL? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakol

nie wiem właśnie tego

edit:

bootloader unlock allowed: No

dodana zawartość

czyli musze najpierw odblokować bootloader i potem wgrać wersje CE1?

Edytowane przez zakol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    keiytom

Nie masz możliwości odblokowanie bootloadera. Tzn. że nie będziesz miał możliwości wgrania custom roomów, do wgrania oryginalnych softów Sony bootloader nie musi być odblokowany 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu po wgraniu czystego softa nadal mam wzór blokady ekranu? te kropki? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@elektrycznatv masz ten sam wzór co miałeś wcześniej? Rom po wgraniu jest czysty a tylko wzór zostaje? Doprecyzuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi