Skocz do zawartości
SirNick

Tagi piosenek i pamięć masowa

Rekomendowane odpowiedzi

Od 24 godzin jestem posiadaczem telefonu... w sumie nawet zadowolonym. Żeby nie było zanim go kupiłem przejrzałem całe to forum i nawet byłem pozytywnie zdziwiony, że nie miałem większości problemów... aż do podłączenia telefonu do kompa :D...

Wiemy już wszyscy, że oprogramowanie nie działa ale ja znalazłem inne problemy i to mnie troszkę irytuje.

Po podłączeniu przez USB widzę dwa dyski jeden nie zamontowany (zewnętrzna karta SD) i jeden zamontowany wewnętrzna. Próba przegrania czegokolwiek na wewnętrzną kartę kończy się atakiem ciężkiej cholery. Po wgraniu najmniejszej empetrójki połączenie usb się rozłącza inicjalizuje kartę i żeby wgrać następną mp3jke muszę od nowa łączyć przez usb. W sumie oki jakoś to przeżyję ( zakładam, że to jakaś wada posiadania wewnętrznej karty SD ) ale za to pojawił się nowy problem. Mimo otagowania plików wszystko widzi jako unknown ... ściągnąłem Meridiana i to samo wszystko unknown... Może problem się rozwiąże jak dokupię karte zewnętrzną ??

Soft telefonu to i7500xxij1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Jak otagowałeś pliki? Android widzi ID3 v2 a ignoruje ID3 v1.

Polecam mp3tag do tego(na PC program)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w ustawieniach/ informacje o telefonie/ dodatkowe ustawienie - zaznacz " tylko pamięć masowa"

jak nie pomoże to zrób hard reset (przyciszanie + słuchawka połączenia + słuchawka zakończenie) następnie przycisk nad słuchawką połączenia (oczywiście najpierw wyłącz telefon)

Edytowane przez leddobros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dobrze otagowałeś powino być dobrze, możesz jeszcze ściągnąc jest w dziale aplikacje program Album Art Grabber 1.1.5 program sam szuka w sieci okładek do danej muzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mp3tag otagował i to i to a nie działa :)

Edit:

w ustawieniach/ informacje o telefonie/ dodatkowe ustawienie - zaznacz " tylko pamięć masowa"

jak nie pomoże to zrób hard reset (przyciszanie + słuchawka połączenia + słuchawka zakończenie) następnie przycisk nad słuchawką połączenia (oczywiście najpierw wyłącz telefon)

No więc nie zadziałało :) to wygląda tak jakby ten cholernik po każdym skopiowanym pliku chciał odświerzać info o karcie wewnętrznej.

Czy ktoś ma może telefon z tym softem i spotkał się z takim działaniem ??

<baggus>Używaj edycji postów

Przepraszam nie chciałem wprowadzać bałaganu i zamieszania :)

Najnowsze wieści z frontu ... Przy próbie zgrania filmu z pamięci telefonu na dysk kompa nie rozłączyło połączenia usb... czyli to problem progamowy a nie sprzętowy

Edytowane przez SirNick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Usuń ustawienia domyślne z odtwarzacza mp3 i na karcie pamięci(albo u was na tej wewnętrznej w galaxy) w jakimś folderze ukrytym powinny być obrazki okładek albumów. Jak usuniesz te obie rzeczy to powinien od nowa zacząć wyszukiwanie i zmiane nazw - może pomoże.

Jak nie to zobacz czy mp3tagger(w markecie jest) działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sado1

Miałem problemy zarówno z Galaxy jak i z odtwarzaczem mp4 [iriver e100, również urządzenie pamięci masowej], w obu wypadkach przy kopiowaniu większej ilości plików bądź dużych plików kopiowanie było po pewnym czasie przerywane. Okazało się że kiedy przestałem używać przednich portów usb oraz przedłużaczy - czyli wpiąłem kable bezpośrednio z tyłu - wszystko zaczęło działać. Nie wiem czy da się to jakoś logicznie wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miałem problemy zarówno z Galaxy jak i z odtwarzaczem mp4 [iriver e100, również urządzenie pamięci masowej], w obu wypadkach przy kopiowaniu większej ilości plików bądź dużych plików kopiowanie było po pewnym czasie przerywane. Okazało się że kiedy przestałem używać przednich portów usb oraz przedłużaczy - czyli wpiąłem kable bezpośrednio z tyłu - wszystko zaczęło działać. Nie wiem czy da się to jakoś logicznie wytłumaczyć.

Maksymalna zalecana długość przewodu USB dla standardu:

3.0 - 3 m

2.0 - 5 m

1.x - 3 m

Powyżej tych długości mogą być zrywy, źle przesyłane dane, zbyt niski prąd itd.

Przypuszczam, że mało kto ma aż tak długie przedłużacze (5 m). Sam miałem pod przedłużacz 3 m podpięty HUB USB 2.0 z 4 portami. Co ciekawe Wszystko działało siuper, dopiero po podpięciu kabla do Galaxy zaczęły się problemy (nawet po odpięciu wszystkich pozostałych urządzeń). Po podłączeniu HUB-a bezpośrednio zaczęło działać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzienki i to właśnie rozwiązało problem ze wszystkim od rozłączania usb po tagi mp3 na 200 wrzuconych 19 nie ma tagów ale to raczej już moja wina cała reszta pięknie otagowana z jotpegami :) okładek... Okazuje się że problemem były przednie porty USB ... a ja już w myślach układałem co powiem cfaniaczkowi w serwisie na temat tego telefonu :D. Nie znaczy to że kiedyś do nich nie zadzwonię ;)

<baggus>Ocenzurowano

Edytowane przez baggus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mógłby ktoś podac linka do pobrania mp3tagger pro?, nie moge nigdzie znalesc a chce pobrac okladki do mp3 a do tego potrzebna jest wersja pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi