Skocz do zawartości
decay

problem z aparatem

Rekomendowane odpowiedzi

decay

Mam problem a uruchomieniem aparatu na tabie.

Wgrałem to znaczy KIES wgral update softu od ERY (FROYO.XWJMI) a potem przez one click root zrobiłem roota. Wszystko jest ok, tyle, ze przy probie uruchomienia aparatu mam komunikat - "błąd kamery".

Wgrałem inny programik do robienia zdjec z marketu - Vignette i on zatrzymuje sie na probie inicjalizacji kamery (dodatkowo wyświetla komunikat: "The camera driver may have crashed".

Jest na to jakis sposob? Unroot? Wipe - i powrot do oryginalnego nierootowanego softu (wolalbym nie)

moge skądś sciagnac sterownik i wrzucic go na taba (gdzie?) - w koncu mam root'a :)

Wszelkie sugestie baaaardzo mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe
    Napisano (edytowane)

W/g mnie to najlepiej wrzuć nowy niebrandowany cały room a w razie draki zawsze możesz wgrać wersję roomu jaką masz teraz. Po prostu zrób sobie teraz backup całości z poziomu recowery i schowaj gdzieś na kompostu głęboko żebyś nie musiał na niego patrzeć :) Nie spotkalem się ze sterownikami od aparatu ale poszukaj na xda. Myślę też, że wyciągnięcie samej alkierza i wyrzucenie jej do Twojego systemu powinno załatwić sprawę ale nie jestem pewien. Jak nic nie wymyślisz to daj znać i wyślę Ci mailem.

Możesz jeszcze ściągnąć tą apkę http://www.multiupload.com/15HE90YETT i wrzucić root exprolerem do system/app podmieniając systemowy plik aparatu. Jest to app z Samsunga Galaxy 2 :) Zniknie Ci prawdopodobnie ikona aparatu z menu ale można robić zdjęcia za pomocą innych programów. Próbowałem z ciekawości na moim Camera360 i bez problemu działa. Jeżeli Ci zaskoczy to i z podmianą na systemowy plik nie będzie żadnego problemu.

Edytowane przez jackpe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    decay

Hey,

Dzieki za pomoc. Jeszcze nie sprobowalem ale na pewno to uczynie. I tu dwa pytania: programik sciagnalem.

1. Czy mam usunac oryginalny programik aparatu (app+obex) a wrzucic w to miesjce sciagnietego zip'a zastepujac nazwe?

2. rozpakowac zipa i powrzucac pliczki luzem?

3. Na Belanosa i Teutatesa! - czym jest alkierz? bo chyba nie mowimy o sypialni? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Uczyń tak właśnie jak Ci rozum podpowiada, acz nie zapomnij plików tych wcześnie w bezpieczne miejsce w obejściu Twym zachować abyś kiedyś ich użyć mógł jeśli by potrzeba taka nastała. I bacz pilnie coby za pomocą narzędzia potężnego jakim RootExp. jest te dwa pliki, które już z dalekiej drogi przywędrowały do Cię po rozpakowaniu z całego majdanu w którym były w zastępstwo tamtych ułożyć.

A wszystko to przy pomocy Galaktycznej tablicy sporządzone zostalo i przekazane potomnym będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi