Skocz do zawartości
patch

[Dyskusja] Najlepszy ROM na naszego L9

Rekomendowane odpowiedzi

punto

Witam mam takie pytanie na stronie oficjalnej LG mamy najnowszy soft do wersji v20-o a na innej stronie znalazłem V 20-p czy ktoś instalował z was może wersje 20p jakieś znaczące zmiany widać? mam 20-o dalszych aktualizacji mi nie wykrywa. (Oryginalnie był z Orange v20i poczestowałem go nie brandowanym v20-o)

Znalazłem że rom jest dla Hiszpani ale interesują mnie konkretne testowane zmiany.noby w 90% oplaca sie miec nowszy rom ten niby poprawia zasieg 20-p .. Oczywiscie jest jezyk PL w tym romie.

1.http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=18

2.http://www.smartphenom.com/2014/07/lg-optimus-l9-p760-firmware.html

Edytowane przez punto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Zainstaluj sobie i sprawdź. Moim zdaniem dużej różnicy nie ma (jeśli w ogóle jest). Po instalacji V20P nie musisz robić Hard Reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punto

Może różnicy nie ma bo producent nie opisuje zmian ale skoro jest nowsza aktualizacja pewnie warto zainstalować,czemu sądzisz że nie trzeba hard reset robić ? ja zawsze 2 razy robię reset moze i nie potrzebne ale warto mysle zrobic .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ponieważ jest to ta sama wersja ROMu, a poprawki nie są na tyle istotne. Nawet jeśli nie zrobisz HR, to wszystko powinno być spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punto

Wgrałem V20P potestuję zobaczę jak chdzi.. :) 2x HR na razie szybko działa.Jak ktoś ma jakieś pytania pytajcie odnośnie jakiś aplikacji czy wykrytych błedów wersji V20o będę sprawdzał na 20P

Wynik Antutu -v5.6

12317ptk

Jakoś na oko szybciej odpalają się aplikacje,szybciej wybudza telefon ze stanu uśpienia blokady ekranu. Dodatkowo poczęstowałem swoją l9 rootem dzięki czemu ustawiłem taktowanie minimalne procka z 300MHZ na 600MHZ co da się już na pewno zauważyć... co do bateri dzień czasu trzyma ale warto..

Edytowane przez punto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skąd pobrać niebrandowego 4.0.4 ? V10H? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co polecicie jeśli chcę szybkości, wieozadaniowości i ogólnie rozumianej wydajności? Testowałem CM12 teraz mam 12.1 i oba niby są ok ale przy 2 kartach w przeglądarce na androidzie 5.0 wywalało co chwilę aplikacje a na 5.1 są takie ściny że na minutę telefon jest odcięty od świata... Fajnie jakby bateria trzymała nie gorzej niż teraz czyli 4 h włączonego ekranu wkorzystanego głównie na internecie i paru smsach i połączeniach. Nie chcę testowac wszystkich dostępnych ROMów, tylko mieć jeden ale szybki i bezproblemowy. Dodam że problemy na obencym 5.1 sa na prawie czystym systemie więc nie ma mowy o zamuleniu aplikacjami. liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

CrystalPA 8.0, axxionkat 1.3.0 lub 1.4.0, nameless rom, miui v5 4.2.2 Na lolipopie nie uświadczysz takiej płynności, wydajności, wielozadaniowości, jak na kitkacie. Ja na l9 (oddany osobie z rodziny) mam wgranego CrystalPA, siedziałem na nim sam z 3 miesiące i najbardziej mi odpowiadał. Osoba, która teraz użytkuje, też nie narzeka na nic. Sam czasami jeszcze do niego sięgam, chodzi tylko odrobinę wolniej od mojego nexusa 4 na Slimkacie 9.0, multitasking, jak na 1gb ramu, jest bardzo ok. Żeby zwiększyć możliwości multitaskingu, możesz się zastosować do tego http://00ff00.pl/2015/05/17/minfree-ram-manager/ myślę, że na LP też możesz spróbować poeksperymentować z minfree, ale tam trzeba bardziej pobawić się w wartościach, powinny być trochę inne, np 20 35 48 55 68 90

<~~N4~~>

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co polecicie jeśli chcę szybkości, wieozadaniowości i ogólnie rozumianej wydajności? Testowałem CM12 teraz mam 12.1 i oba niby są ok ale przy 2 kartach w przeglądarce na androidzie 5.0 wywalało co chwilę aplikacje a na 5.1 są takie ściny że na minutę telefon jest odcięty od świata... Fajnie jakby bateria trzymała nie gorzej niż teraz czyli 4 h włączonego ekranu wkorzystanego głównie na internecie i paru smsach i połączeniach. Nie chcę testowac wszystkich dostępnych ROMów, tylko mieć jeden ale szybki i bezproblemowy. Dodam że problemy na obencym 5.1 sa na prawie czystym systemie więc nie ma mowy o zamuleniu aplikacjami. liczę na pomoc :)

Zdecydowanie CM11 od Artasa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

@@michal7840 moim zdaniem zdecydowanie nie. Artas na tym romie ustawił minfree tak, że wyrzucało wszystko z pamięci bardzo szybko i multitasking praktycznie nie istniał. Pamiętam, że tam było 191 w ostatniej wartości w minfree - to bardzo dużo i jest to oznaką, że ten rom we wcześniejszych wersjach miał problemy z wyrzucaniem z niewiadomego powodu z ramu aplikacji na której się pracowało, launcher się co chwile od nowa rysował i muzykę też wyłączało. I co paredziesiąt sekund w muzyce słychać było trzaski, a często musiałem go restartować, bo coś się działo niedobrego z zasięgiem. I bite jestem jedyny, który miał te niedogodności. Co do samej szybkości - więcej pkt w antutu, ale moim zdaniem nie był najszybszy, nie miał zooptymalizowanych plików png w apkach systemowych. To były takie puste punkty, bez odzwierciedlenia w rzeczywistości. Bardzo ten rom mi się nie podobał. CrystalPA jest o wiele stabilniejszy i bardziej dopracowany.

<~~N4~~>

[Dodano: 14.07.2015 - 09:56]

Pracowałam na cm11 około miesiąca.

<~~N4~~>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi