Skocz do zawartości
tolok

Udostepnianie internetu z telefonu - jako router czy przez kabel

Rekomendowane odpowiedzi

tolok

Witam,

prosilbym o porownanie obydwu mozliwosci jak w temacie pod wzgledem:

-ilosci pobieranych danych. czy przez kabel zabiera tylko tyle kb ile zuzyje? bo przy opcji jako router zre dane jak smok, niewspolmiernie do zuzycia danych przy wykonanych operacjach

-szybkosci internetu w urzadzeniu docelowym(korzystajacym z udostepnionego netu)

-bateriozernosci udostepniania.

Domyslam sie jak to jest z routerem:duzo danych zabiera, duzo baterii ciagnie, bo juz troche korzystałem.

Chodzi o to ze mam 2gb miesiecznie w playu i zastanawiam sie czy by mi starczylo przez kabel(jako router to juz wiem ze nie), bo chce sie przeprowadzic do mieszkania, gdzie nie ma stalego netu. Podstawowe rzeczy, bez sciagania wiekszych plikow.

Dlatego zalezy mi na porownaniu tych dwoch opcji udostepniania.

PS od strony technicznej nie potrzebuje pomocy, bo mam takie mozliwosci udostepniania w standardowym romie w galaxy s.

Pozdrawiam :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Po WiFi zjada ci więcej danych niż powinno?

Jesteś pewny, że masz wyłączone na komputerze wszystkie torrenty czy aktualizacje automatyczne? Osobiście mi teethering po WiFi zjada tyle ile zużyje na PC.

Wracając do kabla - tutaj masz jeden plus, że telefon się przy okazji ładuje, tak więc nie ma problemu z zasilaniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolok

No tak, jak używałem kiedyś przez dłuższy czas, kilka(naście?) dni, to mi zabrakło z tych 2 gb na ostatni tydzień. A mój brat (na Desire) jak sobie udostępniał to przekroczył w miesiącu na parę stów rachunek, a też miał 2 gb. Ja nic na pewno nie ściągałem , tylko www, czasem jakiś youtube. Ponadto gdzies na forum spotkałem się z opiniami, "że ten router to strasznie dużo danych pobiera". Więc coś jest na rzeczy, no ale nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Musisz wiedzieć, że Play zabrania udostępniania internetu przez USB. Jest o tym w regulaminie oferty. W przypadku wykrycia zastrzegają sobie prawo nawet do wyłączenia pakietu internetowego do końca trwania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolok

a co chcesz mnie podkablować? ok już nie będę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck
    a co chcesz mnie podkablować? ok już nie będę... ;)

Nie, ja tylko ostrzegam po kolezensku ;)

MotoMilestone 2 & TapTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    No tak, jak używałem kiedyś przez dłuższy czas, kilka(naście?) dni, to mi zabrakło z tych 2 gb na ostatni tydzień. A mój brat (na Desire) jak sobie udostępniał to przekroczył w miesiącu na parę stów rachunek, a też miał 2 gb. Ja nic na pewno nie ściągałem , tylko www, czasem jakiś youtube. Ponadto gdzies na forum spotkałem się z opiniami, "że ten router to strasznie dużo danych pobiera". Więc coś jest na rzeczy, no ale nie wiem..

youtube - 1 film 3 minutowy to jakieś 20-30MB (w zależności od jakości). Załadowanie głupiego onet.pl zjada prawie 500kB. Strona demotywatorów ma lekko 2-3MB. Podobnie jak kwejk i inne strony gdzie są same obrazki. Tak więc 2GB do normalnego korzystania z internetu na PC to strasznie mało... Mi na telefonie 500MB nie wystarcza, a nie korzystam jakoś strasznie dużo. A co dopiero na PC...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi