Skocz do zawartości
Elemelon

Smart watch 2 nie paruję z LG l9 II

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Mam problem, ponieważ zakupiłem dany zegarek i nie mogę się z nim połączyć.

Mój problem polega na tym, że kiedy sparuję telefon z zegarkiem zatrzymuję się na prośbie o aplikację SmartWatch 2 na ekranie zegarka. Przy pierwszej aplikacji smart connect, też się zatrzymywał, lecz gdy tylko wyłączyłem i włączyłem Bluetooth przeskoczyło dalej (czyli do prośby o SmartWatch 2) , po dalszych próbach włączania i wyłączania Bluetooth nic się nie działo. Próbowałem restartować urządzenia, parować na nowo, zero zmian.

Telefon mam nowy na gwarancji i nie chcę za bardzo ingerować w soft.

Czytałem coś o aplikacji Bluetooth fix repair - niestety wymagany jest ROOT.

Na telefonie mam Androida 4.1.2 (sieć Play, nie mogę zaktualizować do 4.4)

Próbowałem sparować zegarek z Lenovo A850 po kilku próbach udało się i zegarek pobiera aplikację z telefonu.

Czy ktoś potrafi mi pomóc?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakub0

Spróbuj zaktualizować zegarek przez aplikacje sony. Chyba, że już wgrałeś najnowsze przez telefon, to musisz kombinować z włączaniem i wyłączaniem bt na zegarki i smartphonie. Też tak czasem miałem, ale w końcu się łączył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zegarek jest aktualny.

Udało się kilka godzin po moim poście:

-odinstalowałem wszystko (sony connect i SmartWatch2)

-sparowałem normalnie przez bluetooth

-zegarek poprosił o Smart connect - zainstalowałem, później o SmartWatch2 - zainstalowałem

Instalacja zakończyła się powodzeniem, trzeba było tylko bardziej pomyśleć - i nie bolało:)

Napisałem też do firmy Sony ( praktycznie to samo co tutaj), dla ciekawskich udostępniam treść:):

Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za kontakt z pomocą techniczną Sony Xperia.

W odpowiedzi na Pana zapytanie, przede wszystkim jest nam bardzo przykro za wszelkie niedogodności związane z użytkowaniem Pana akcesorium Sony SmartWatch 2™.

W opisywanej sytuacji z przykrością informujemy o tym, że nie jestesmy w stanie zweryfikować kompatybilności akcesorium SmartWatch 2 z telefonem innego producenta.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że urządzenie Sony SmartWatch 2™ współpracuje jako zegarek NFC ze smartfonami Sony Xperia z systemem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) lub nowszym oprogramowanie.

Dlatego też chcielibyśmy zachęcić do konsultacji z producentem Pana telefonu w celu sprawdzenia specyfikacji technicznych telefonu innego producenta z systemem Android.

Chcielibyśmy przedstawić następujące dane techniczne akcesorium Sony SmartWatch 2:

Kompatybilność:

• zegarek powienien działać jako urządzenie NFC ze smartfonami, które posiadają wersję systemu Google Android™ 4.0 (Ice Cream Sandwich) lub nowszym.

Standardy:

• Bluetooth 3.0

• Wersja systemu Google Android: 4.0 lub nowsza

Dodatkowo, chcielibyśm zaproponować skontaktowanie się ze sklepami detalicznymi w celu uzyskania informacji czy istnieje mozliwość przetestowania łączności urządzeń w punkcie sprzedaży.

Niemniej jednak, jeżeli jest taka możliwość chcielibyśmy zaproponować próbę użytkowania Pana akcesorium z telefonem z serii Sony Xperia™, który posiada wersję systemu Android 4.0 lub wyższą w celu sprawdzenia, czy dany problem również występuję na telefonach marki Sony Xperia ™. Jeżeli problem pozostaje, prosimy upewnić się czy na Pana urządzeniu z systemem Android™ zainstalowane są najnowsze wersje aplikacji Smart Connect i SmartWatch 2.

itd. itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tez mialem ten problem. Nie wspolpracuja i wina lezy po stronie lg... Mialem L9 i na szczescie zona go zabrala a mi przypadl note 3 ktory bez problemu chetnie sie laczy i komunikuje z SW2

Wysłane na szybko dzięki Taptalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje to bullshit co pisze sony. Wydaje mi sie, ze pomogłoby zarobienie operacji takiej jak, przeniesienie obu aplikacji. Czyli Smart connect i Sony sw2 jako systemowych. Mozna zrobic np. titanium backupem. Takze nie ma chyba telefonu z min. androidem 4.0 gdzie zegarek nie bedzie działał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanie do użytkowników. Czy ma ktoś z Was LG l9 d605 i używa Smart Watch 2. Słyszałem, że są problemy z połączeniem tych dwóch urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi