Skocz do zawartości
7ThRonin

Klawiatura - dock - case z obsługą polskich znaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Czy ktoś zna/używa Case z możliwością dokowania obsługująca polskie znaki diakrytyczne? Generalnie pomysł jest taki by zmienić tablet w notebooka :)

Sam znalazłem kilka ale nigdzie nie ma mowy o polskich znakach :/ Poniżej najlepsze przykłady:

"]

"]

Z góry dziękuje za informacje i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i juz mam. I mogę powiedzieć że jest świetna. Aczkolwiek cena troszkę zbyt wygórowana.

Moje pierwsze przemyślenia: zbyt mały touch pad, prawy przycisk touch pada działa tak samo jak przycisk podłączone myszy przez otg (back), jak na razie zauważyłem brak polskich znakow, niby klawiatura robi jakieś znaki "à, ē" itp ale nie wiem jak zrobić polskie, może to kwestia zmiany jakichś ustawień lecz nic takiego nie zauważyłem.

post-276995-14255753139941_thumb.jpg

post-276995-14255753139418_thumb.jpg

post-276995-14255753139679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jak na razie zauważyłem brak polskich znakow, niby klawiatura robi jakieś znaki "à, ē" itp ale nie wiem jak zrobić polskie

Klawiatura kopiuje klawiaturę ekranową ... przytrzymaj dłużej np. klawisz "a" aby otrzymać "ą" ... itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie aby szybko pisać z polskimi znakami zainstaluj sobie External Keyboard Hepler PRo (jest też darmowa wersja demo) i w nim możesz ustawić jaki znak ma wskakiwać przy kombinacji Alt+"literka". U mnie działa bez zająknięcia na klawiaturze Samsung BKB-10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Super ! Wielkie dzięki działa extra. Zauważyłem tylko jeden minus, mianowicie gdy dołącze klawiaturę, nie jestem z nią połączony przez bt to nie mogę włączyć klawiatury ekranowej. Musze wejść w ustawienia i zmienić z metody wprowadzania z external keyboard pro na klawiatura samsung. Nie da się tego jakoś zautomatyzować ? Jak np programem spen board switcher ? Żeby jak nie jestem połączony przez bt z klawiatura to zeby automatycznie zmieniało mi domyślne wprowadzanie ?

Edytowane przez Miły
    Nie cytujemy posta poprzedzającego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na moim Galaxy Note za każdym razem przy podłączaniu i odłączaniu klawiatury wyskakuje komunikat jaką wirtualną klawiaturą chcę używać. Jak podłączam zewnętrzną to wybieram External Keyboard, jak odłączam to klawiaturę Samsung. Nie wiem tylko czy to wynika z ustawień tabletu czy External Keyboard.

Już znalazłem - w External Keyboard należy wejść w Ustawienia zaawansowane, następnie Ustawienia wykrywania i zaznaczyć Wykryć klawiaturę Bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi