Skocz do zawartości
daredevil.mk

Desire HD Gingerbread - S-OFF, ROOT, Recovery - pełny unblock - poradnik!

  Rekomendowane odpowiedzi

  Napisano (edytowane)

  Jako, że sam w dniu dzisiejszym uwolniłem od wszelakich utrudnień swoje DHD, oraz wiem, jak trudno jest znaleźć konkretny poradnik - postanowiłem napisać własny tak, by ułatwić tą procedurę innym.

  1. Wprowadzenie:

  Co najważniejsze - temat jest długi, ale sam proces wbrew pozorom - bardzo krótki, zajmuje około 15 minut! Przygotujmy sobie tylko podłączenie do wi-fi w telefonie i wszystko pójdzie jak z płatka! Zdecydowanie zachęcam! Mając wgranego GingerBread'a stoimy przed kilkoma problemami. Z jednego wynika drugi, i to głównie powoduje chaos. Zaczynamy od tego, że nie ma póki co aplikacji, która od tak, z miejsca da nam ROOT dla DHD. Mamy za to aplikację, która nazywa się GingerBreak i ona może dać nam wymarzonego roota, ale pod jednym warunkiem. Przed próbą skorzystania z niej musimy zmienić S-ON na S-OFF (Słowniczek i wyjaśnienia na końcu tematu). Żeby było ciekawiej - nie ma możliwości, żeby zmienić te parametry na Gingerbreadzie, bo trzeba do tego mieć root'a (kółko się zamyka - trzeba mieć root, żeby zmienić S, a trzeba mieć S-OFF, żeby zrootować telefon). No więc kolejny problem i kolejne rozwiązanie - downgrade do softu 1.32, w którym istnieje aplikacja VisionARY +, która pozwoli nam zrootować telefon. Teraz pojedziemy w drugą stronę, będziemy rozwiązywać problemy od dołu i tak powstanie nam plan zajęć na dziś:

  • Przygotowania
  • Downgrade softu do wersji 1.32
  • Uzyskanie roota na sofcie 1.32
  • Zmiana S-ON na S-OFF (Radio i Hboot - wyjaśnienia w słowniczku na dole tematu)
  • Powrót do softu 2.3 - upgrade
  • Uzyskanie ROOT'a na sofcie 2.3
  • Wgranie recovery

  Zanim przejdziemy dalej - standardowa formuła: Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone telefonom przez ich użytkowników pokierowanych tym poradnikiem. Był on sprawdzony na moim własnym telefonie i na nim działał. Zabiegi te mogą okazać się niebezpieczne. Bywały sytuacje, że ludzie, którym wszystko się powiodło łamali sobie nogi i ręce skacząc ze szczęścia, pewien mężczyzna przypadkowo wypadł przez okno - za uszkodzenia ciała również nie ponoszę odpowiedzialności. Poradnik był opracowywany na systemie Windows 7 x64, wszystkie aplikacje należy uruchamiać z przywilejem administratora - PPM > uruchom jako administrator.

  2. Jedziem z tym śledziem:

  a) Podpunkt pierwszy - przygotowania - na wszelki wypadek, od tak warto sobie wyrobić takie przyzwyczajenie. Za pomocą aplikacji typu SMS Backup + backup'ujemy potrzebne nam dane. Warto też skopiować ulubione pliki z karty pamięci - żeby było miło, czysto i porządnie stwórzmy folder na którymś dysku, będzie to folder backupów i modowania naszego DHD. Po zabezpieczeniu danych musimy przygotować potrzebne nam pliki:

  • xda-developers - downgrade_v2.zip - zbiór plików, które umożliwią nam downgrade - Wypakowujemy ten plik BEZPOŚREDNIO na dysk C (utworzy nam się na nim folder downgrade, w którym będą różne pliki, nie może być sytuacji, że wypakujemy w ten sposób: C > Downgrade > Downgrade > Pliki (podwójny folder) )
  • http://www.androidrevolution.nl/downloader/download.php?file=PD98IMG.zip - PD98IMG.zip - soft - Przenosimy plik na bezpośrednio na kartę SD, nie do żadnego folderu - bezpośrednio!
  • xda-developers Easy Radio Tool v2_2.zip - program (komputerowy) zmieniający Radio S-OFF na S-ON - wypakujemy w jakieś praktyczne miejsce, najlepiej do naszego folderu HTC, ale to nie istotne.
  • http://www.mediafire.com/?xhwc5m7f273l7b2 - VisionARY + - aplikacja (Android) Nadająca roota na sofcie 1.3 - Wrzucamy sobie na kartę pamięci telefonu, żeby nie bawić się w przenoszenie w czasie instalacji.
  • xda-developers - Easy S-OFF 0_5.zip - program (komputerowy) nadający Hboot - Jak w przypadku poprzedniego S-OFF - wypakujemy w praktycznym miejscu.
  • xda-developers GingerBreak - program (Android) do nadawania ROOT'a na Gingerbreadzie - To również umieszczamy na karcie pamięci, żeby nie bawić się w czasie instalacji.
  • Pliki te można znaleźć w wątkach XDA umieszczonych na końcu.

  b) Przeczytaj powyższe informacje kilka razy, skup się i postaraj po prostu zrozumieć mniej więcej, co gdzie i jak. Lepiej być świadomym tego, co się robi. Dodatkowo - najpierw przeczytaj poradnik, potem przeczytaj go jeszcze raz, a potem dopiero działaj! No, ale do rzeczy. Zaczniemy od downgrade'u:

  • Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania USB (Zaznacz: Ustawienia > Aplikacje > Tworzenie > Debugowanie USB w telefonie), wybierając opcję "tylko ładowanie".
  • Otwórz wiersz poleceń i wpisz następujące komendy:
   cd..
   cd..
   cd downgrade
   adb push misc_version /data/local/tmp
   adb push GingerBreak /data/local/tmp
   adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
   adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
   adb shell
   ./data/local/tmp/GingerBreak
   


   Powinien się pokazać znaczek: #

  • Teraz wpisz:
   cd /data/local/tmp
   ./misc_version -s 1.31.405.6


  • Po tej procedurze wyłącz telefon i uruchom go ponownie trzymając jednocześnie przycisk włączenia i Volume - (ściszanie). Telefon popracuje trochę, pokaże recovery i będzie Cię prosił o potwierdzenie upade'a. Potwierdź przyciskiem Volume UP (Głośniej) i czekaj cierpliwie. Po skończonej operacji telefon będzie można zresetować (o ile sam się nie zresetuje - nie pamiętam). Obserwuj to, co wyświetla się na wyświetlaczu i postępuj zgodnie z instrukcją, nie martw się, to nic trudnego!

  c)Po restarcie telefonu możemy zauważyć, że mamy z powrotem soft 1.32, teraz musimy go zrootować. Ściągamy z marketu ASTRO i instalujemy zgraną wcześniej na kartę SD aplikację VisionARY +. Odpalamy ją i naciskamy: Temproot, później Attempt permroot NOW - po tej procedurze telefon zrestartuje się i będziemy mieli root'a. Przy okazji zainstalowania astro - usuń teraz plik PD98IMG.zip z karty SD, ponieważ będzie on nam przeszkadzał w dalszych etapach.

  d)Teraz pora na Radio S-OFF: (Telefon mamy cały czas podłączony do komputera w trybie debugowania USB i tylko ładowania) Odpalamy program 'Desire HD easy radio tool.exe', zaznaczamy pierwszą opcję - co ważne, włączamy wyświetlacz w telefonie i odblokowujemy go (będzie prośba o autoryzację SuperUser'a) i klikamy 'DO IT!', po chwili mamy Radio S-OFF

  e)Kontynuując podpunkt d - wgrywamy H-boot - uruchamiamy aplikację 'Desire HD easy s-off.exe' - nic nie zaznaczamy, odblokowujemy telefon i klikamy S-OFF IT! - po chwili mamy zdjęte obydwie blokady :) W zasadzie już zbliżamy się do końca.

  f)Wyłączamy telefon i włączamy przy pomocy klawisza Vol - i Włączenia, jak wcześniej. Na górze powinniśmy mieć, i jestem pewien, że mamy - ACE PVT ENG S-OFF, a w zakładce System Info - klucz CID powinien wyglądać tak: CID-11111111, wtedy mamy pewność, że wszystko poszło, jak należy.

  g)Włączamy telefon normalnie (Reboot), w ustawieniach, w informacjach o telefonie, w aktualizacjach sprawdzamy, czy są dostępne aktualizacje i aktualizujemy system.

  h)Wróciliśmy do androida 2.3, teraz pozostaje nam tylko root, bo mimo tego, że jest aplikacja superuser - nie mamy root'a, oraz recovery. Instalujemy więc aplikację GingerBreak, klikamy 'root', telefon znowu się zresetuje. Teraz zainstalujemy z Marketu aplikację 'Rom Manager' i z jej poziomu "Zaflashujemy" Recovery - Gotowe, bejbe! Masz w pełni wolny telefon, możesz dać czadu i bawić się ROM'ami :)Edit 12.05.2011: Po wgraniu recovery ponownie realizujemy wgranie Hboot - czyli punkt "e" jeszcze raz! - To dopiero umożliwi nam zmianę radia.

  3. Zakończenie:

  Root - coś, co chyba każdy zna. W dużym uproszczeniu są to uprawnienia administratora telefonu.
  S-OFF - Jest to parametr, który oznacza, że mamy zdjęte blokady uniemożliwiające modyfikowanie radia, ROMów etc. Mówię to w dużym uproszczeniu, ponieważ sam nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
  

  Tekst napisany został przeze mnie, jednak nie jestem pomysłodawcą wszystkich tych metod. Postanowiłem przetłumaczyć i zebrać wszystkie informacje na ten temat z forum XDA, oraz umieścić w jednym turtorialu, który chciałbym, żeby był jak najprostszy. Liczę, że tak jest, oraz, że uda wam się na jego podstawie "Odblokować" wasze telefony. Pamiętajcie! Wszystko na spokojnie, zróbcie to, kiedy macie chwilę czasu i brak stresu - to istotne, żeby nie robić błędów.

  Źródła:

  Nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu tego tekstu, ale proszę, dopisujcie, kto jest autorem :)

  Wszelkie uwagi co do przejrzystości - jak najbardziej wskazane!

  Edytowane przez daredevil.mk

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  mleq

  Świetna robota! Zasłużone piwo ;). Potwierdzam, że wszystko opisane bardzo fachowo. Zrobie wszystko aby ten temat był doskonale widoczny,

  Edit. poprawiłem jeden błąd merytoryczny.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Dod6

  upgrade to zejście do niższego softu... update to 'aktualizacja' do wyższego...

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Zejście do niższego softu to downgrade, nie upgrade.

  Upgrade do wejście na wyższy soft, oprogramowanie etc.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  mleq
  upgrade to zejście do niższego softu... update to 'aktualizacja' do wyższego...

  A czemu kolega wypisuje jakieś herezje? Upgrade - ulepszenie, uaktualnienie, za słownikiem PWN.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Dod6

  hmm faktycznie nie dojrzałem :) ale herezje? wypraszam sobie.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  pastol

  No dobra zrobilem wszystko po kolei, mam S-OFF i CID-1111111, natomiast nie mam aktualizacji do 2.3. To co teraz zrobic, czekac az sie pojawi aktualizacja czy juz moge sobie wgrac inny rom?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Kliknij "Sprawdź Teraz" - powinna wyskoczyć.

  Ewentualnie wgraj sobie teraz recovery przy pomocy ROM Managera i od razu wgraj nowy rom.

  Chwilowo radzę jednak poczekać z recovery, mam prawdopodobnie przez nie problem ze zmianą radia.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jak masz ustawione CID-1111111 to telefon nie identyfikuje się z dostawcą więc żadna aktualizacja dla nie nie pasuje - bo one są dla konkretnych CID.

  Dlatego trzeba ręcznie wgrać.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Nie prawda, ja nie miałem problemu z aktualizacją mimo tego, że miałem CID-11111111... Jak jest napisane - poradnik sprawdzony na moim telefonie.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x