Skocz do zawartości
dgim

Lg G2 - Power Bank

Rekomendowane odpowiedzi

dgim

Nie widze watku dotyczacego power bank'ow, w kontekscie G2, stad pozwolilem sobie zalozyc nowy.

Potrzebuje zakupic power bank, po krotkim research'u wybor, choc nieostateczny jeszcze, padl na Ruinovo 402 z akusami NCR18650B Panasonica 3400mAh:

$42.64 Ruinovo 402 1A/2.1A 4*18650 Dual USB Mobile Power Pack Battery Charger at FastTech - Worldwide Free Shipping

Poza pojedynczymi przypadkami, urzadzonko to w zasadzie dostepne jest tylko w tym sklepie.

To co mnie interesuje jest, zdaje sie, spelnione w tym modelu, tj niezle wykonanie, moglo by byc ciut lzejsze ale dramatu nie ma (cos za cos), na wejsciu 1/2A, na wyjsciu 1/2.1A, mozliwosc wrzucenia swoich akusow, nie jest sie tu skazanym na jedynie sluszny wybor producenta, ktory np. moze wrzucic 5x2600mAh zamiast 4x3400mAh co mi bardziej pasuje (chocby waga, gabaryty), trzymanie parametrow i dobre opinie.

Wszystko jest w zasadzie jasne poza 1 kwestia. Wyjscie 2.1A, ktore, przynajmniej z definicji, przeznaczone jest dla urzadzen Apple'a. Przy pojemnosci baterii LG G2 na poziomie 3000mAh, nie chce ladowac jej pradem 1A, tym bardziej gdzies w outdoor'ze. Okolice 2A bylyby tu swietnym rozwiazaniem. Ponoc na niektorych urzadzeniach, innych niz Apple'owskie, wyjscie to albo w ogole nie dziala albo urzadzenie ladujace wykrywa go jako komputer, i proces ladowania odbywa sie przy okolicach 0,5A. Co prawda mozna sobie zwiekszyc w kernelu limit 'A' przy ladowaniu z kompa, to jednak nie uzyska sie, raczej, w ten sposob okolic 2A, ktore mnie interesuja. Moze uda sie dojsc do 1A.

Reasumujac:

- testowal ktos z Was ten badz jakikolwiek inny power bank z LG G2, gdzie na wyjsciu udalo sie uzyskac ~2A (chocby 1.8A - ktore jest ladujac oryginalna ladowarka LG) ?

- testowal ktos z Was to wyjscie apple power supply 2.1A, chocby w innym power bank'u, z LG G2 ?

Wdzieczny bede za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Power bank Xiaomi 10400 mAh

Ja i LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Bardzo fajnie wyglada ten Xiaomi, raczej dobre opinie, na szybko widze, ze ma. Widze jednak ze 3 kwestie, przez ktore, wciaz blizej mi do Ruinovo.

- W Ruinovo przekonuje mnie to, ze moge na starcie wsadzic akusy jakie mi sie podoba, a zalezy mi na najwiekszej, sprawdzonej pojemnosci, mam na mysli NCR18650B - Panasy 3400mAh, ktore mam, uzywam i chcialbym przy okazji dokupic,

jeszcze nie wiem czy 2 czy 4szt.

Problemem tu jest ponoc, jak na forach tematycznych pisza, jakosc przetwornicy 3.6 czy 3.7V>5V, ponoc sa straty na tym polu >=30% realnie. Watpie aby w urzadzeniu za 20 dolcow z akumulatorami byla profesjonalna przetwornica, moze sie myle, oby, bowiem przy ~70% skutecznosci, z 10400mAh wychodzi ok 7300mAh, czyli de facto 2 cykle LG G2. Przy praktycznie takim samym koszcie, wadze produktu, tez 4 akusach, celowalbym w 3 cykle.

- Moze przeoczylem, ale nie widze wejscia DC 5V, w obudowie Xiaomi, co da mi mozliwosc ladowania banku z gniazdka.

Moze ukryte to jakos jest. Nie chce tego ladowac tylko i wylacznie na kompie (noc itp.).

- Drugi port USB, przy zalozeniu, ze oba dzialaja na Androidzie (o ile dzialaja), to moge ladowac w tym samym czasie 2 urzadzenia. Mniejsza z tym czy czesto bede to wykorzystywac czy nie.

Jesli rozjezdzam sie gdzies, w powyzszym, z rzeczywistoscia - prosze, rzecz jasna, o sprostowanie.

Szkoda czasu na bladzenie.

Wlasnie znalazlem w ustawieniach kernela (Dorimanx 5.5) opcje: Support Apple Chargers.

Moze dzieki tej opcji, nawet jesli bedzie pierwotnie problem z kompatybilnoscia z wyjsciem apple'owskim w PB, uda sie ladowac telefon przy >=1.8A, na czym mi zalezy.

Hm, w zasadzie po micro-usb tez przeciez mozna ladowac aku bez udzialu kompa, poprzez ladowarke wpieta do gniazdka.

Edytowane przez dgim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SQ9KFX

Ja używam takiego, gdzieś od 2 lat:

2 x 18650 Powered Backup Battery Case w/ 1-LED / USB Port for Cell Phone + More - Black - Free Shipping - DealExtreme

Wybrałem taki bo jest na ogniwa 18650, jakby umarły to można wymienić. Xiaomi 10400mAh bardzo często podrabiają i ma pojemność mniejszą niż mój na 2x 2400mAh od Samsunga. Piszę o wersji podrabianej z ebaya.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Mały, poręczny. Zależy mi jednak na 2A na wyjsciu. Musze się jeszcze zastanowic nad ilością akusow w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Używam takiego podobnego PowerBanka tzn Ruinovo ale z dodatkowymi 18ledami. Wśrodku ogniwa o ile dobrze pamiętam 4 x 2400mAh. Właśnie ładuje G2 z portu 2.1A i po 14minutach ładowania bateria naładowała się o 6%.

Ze względu na metalową obudowę i ogniwa 18650 całość trochę waży, ale zawsze to jakieś 2 do 3 ładowań G2 ;-)

Gniazda 1A jeszcze nie sprawdzałem - G2 mam dopiero od 6dni.

Tez kupiłem na fasttech.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm w miarę że lg ma małe ramki może ktoś polecić jakieś power back? plecki bateria ? takie żeby to było w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim
    Cześć. Używam takiego podobnego PowerBanka tzn Ruinovo ale z dodatkowymi 18ledami. Wśrodku ogniwa o ile dobrze pamiętam 4 x 2400mAh. Właśnie ładuje G2 z portu 2.1A i po 14minutach ładowania bateria naładowała się o 6%.

Ze względu na metalową obudowę i ogniwa 18650 całość trochę waży, ale zawsze to jakieś 2 do 3 ładowań G2 ;-)

Gniazda 1A jeszcze nie sprawdzałem - G2 mam dopiero od 6dni.

Tez kupiłem na fasttech.com

Ooo, fajnie, ze ktos ma Ruinovo i uzywa z G2. Z 18 led'ami to pewnie mowisz o modelu 401. 402 jest bez led'ow. Ile szlo do PL ?

Zastanawiala mnie jakosc tego wyjscia 2.1A i pracy z G2. To wyjscie jest ponoc dla urzadzen Apple'a,

nie wiem jak to sie ma do rzeczywistosci bez zmian w kernelu. W kernelu Dorimanx'a jest opcja asymilacji z takimi ladowarkami, tez ciekawe jak sie to sprawdza w praktyce.

Mi srednio, na oryginalnej ladowarce LG, przy 1.8A, idzie ok 1%/1 minute, zatem 6%/14m, to ciut malo, wyglada to troche na okolice 1A. Mniejsza z miernikiem, ale jesli masz jakis soft typu Elixir https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir mozesz zmierzyc napiecie, wiem, ze to pi razy drzwi, ale u mnie daje to calkiem przyzwoite wyniki i mam, mniej wiecej, jasnosc w kwestii aktualnego stanu ladowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam dokładnie ile szło do PL , było to coś kolo 15-18dni.

Sprawdze tą appke i wieczorem lub jutro dam znać jakie są napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Dzieki. Wdzieczny bede za info. Czekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi