Skocz do zawartości
dgim

Lg G2 - Power Bank

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz mi tylko kiedy / w którym momencie mam zmierzyć napięcie

Początek ladowania, koniec ładowania, w trakcie czy jeszcze inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Poza ostatnim momentem, tj od >=90%, gdzie roznie moze byc, szczegolnie w samej koncowce - to bez znaczenia.

Jesli mozesz sprawdz 2 rzeczy:

- prad baterii w mA. Spojrz jaka masz wartosc (zakladka Informacja w Elixirze) w mA przed podpieciem ladowarki i jaka masz po podpieciu. Roznica bedzie stanowic mozliwosci na wyjsciu w ladowarce. Oczywiscie orientacyjnie. Bez miernika tu ciezko o dokladny pomiar. W tej chwili Elixir podal mi roznicowo 1600mA (stabilna max wartosc) po podpieciu ladowarki LG. Powyzej 90% mAh zmniejsza sie, przechodzac z 1.6A przez 1.5/4A do 1.1A przy 95%, konczac na 0,7A przy 100%. Wydaje mi sie, ze na odcinku 0-90% powinno isc max'em.

- czas ladowania. Gdy rozladujesz baterie, normalnym uzytkowaniem, nie wiem do jakiego momentu czekasz, ja z reguly podpinal ladowarke w okolicach 20-30%. Poprosilbym rowniez o czas ladowania, np od 20% do 100%.

Dla przykladu, choc wcale nie wymagam takiego rozbicia (aby byla jasnosc ;), u mnie ladowarka oryginalna LG 1.8A, osiagnela czas:

0% +12 minut

10% +7 minut

15% +5 minut

20% +5 minut

25% +8 minut

32% +5 minut

37% +3 minut

40% +11 minut

50% +6 minut

56% +22 minut

77% +12 minut

88% +7 minut

100%

Nie jest to mega dokladny pomiar, jak sobie przypomnialem, tak spojrzalem na telefon. Nie sprawdzalem sekund, czy bylo to 5m50s czy 5m01s. Usrednialem do 5m.

Sumarycznie 0-100% zajelo 113 minut. Bardzo mi sie ten czas podoba i nie chcialbym z niego rezygnowac kupujac power bank. Stad, zalezy mi na >=1.5A na wyjsciu.

Edytowane przez dgim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok postaram się to ogarnąć od tych 20-30% tylko może to być dopiero jutro bo na chwile obecnaą mam 80%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Git. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PowerBank był naładowany w 75% (świeciły 3 z 4 ledów) przed podłączeniem elixir pokazywał 34mA, po podłączeniu PB elixir pokazał następujące napięcia 350mA, 710mA i 1502mA. Przy czym po podłączeniu ori ładowarki pokazało min 1050mA i max 1604mA.

Na PB ładował się od 30% do 66% w 60min, a od 66% do 100% w 56min na ładowarce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Jesli prad w okolicach 1500mA byl stabilny, przez dluzszy odcinek czasu to wynik jest niezly. Zakladam, ze 0-100% naladowalbys w ~3h. Ciekawe czy wspomaganie dla ladowarek apple'owskich w kernelu Dorimanx'a podbilo by ciut ten prad jeszcze. Ruinovo zmienilo troche uklad na plycie glownej, w konsekwencji rozne wyniki mialy byc z wyjscia 2.1A, ale skoro osiagasz ~1.5A to jest to do zaakceptowania. Troche mnie ta waga irytuje, bo chyba w granicach 300gr to wazy z 4 akusami, ale cos za cos. Dzieki za akcje, leci bro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten power bank: HAME R1 i niestety jest lipa. Po naładowaniu go wczoraj do pełna (zgasła dioda ładowania) podłączyłem G2, który miał 45% baterii. Dioda ładowania zapaliła się na G2. Po około 10 minutach dioda zgasła i bank był rozładowany. Telefon podładował się do 56%.

Bank ma teoretycznie pojemność 4400mAh. Nie mam gwarancji na niego. Do kosza, czy da się go uratować jakoś?

ps. ROM SlimKat najnowszy weekly. Bateria w telefonie całkowicie sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten Hame R1 to nie jest bardziej router wi-fi z opcją ewentualnego ładowania?

Jeżeli tak, to nie dziwota, że padł jak zobaczył G2 z apetytem na prąd 2A.

pozdro.,

mxw.

Wysłano z D802-PL (4.4.2) za pomocą Tapatalk2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zwiazku ze zakupilem dzis Tester napiecia i natezenia USB mialem okazje sprawdzic swoj powerbank:

ScreenShooter

Moge dodac od siebie ze maksymalny prad na wyjsciu jaki udalo mi sie uzyskac podlaczajac kilka urzadzen wynosil 2.4A, przy tym obciazeniu napiecie na wyjsciu bylo 4.92V wiec bardzo ladnie biorac pod uwage ze producent podaje 2.1A jako max.

Zapewne da sie uzyskac jeszcze wiecej ale niemam jak sprawdzic.

Naprawde polecam ten powerbank bo pojemnosc zacna, i starcza na dlugo. Duza sprawnosc i ladne wykonanie.

Nie sprawdzalem ile razy naladuje G2 ale HTC ONE m7 ladowalem 3 pelne cykle od 2-100%

PS:

podaje link tez do aukcji bo widze ze caly czas jest dostepny produkt i dodam ze wlasnie tam kupowalem i sa to oryginalne ladowarki Xiaomi.

Zdjecia z testu:

Efajek, Xperia S, LG G2 (czarne kable troche slabe ale do pelni szczescia musze dorobic wiekszy rozgaleziacz)

http://screenshooter.net/100095641/hhfldqy

http://screenshooter.net/100095641/xupacpu

Edytowane przez kamil004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosiłbym o opinię na temat takich power banków:

Bateria POWER BANK Ładowarkaa Zewnętrzna 5600mAh (4570725340) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Cena jest śmiesznie niska w porównaniu z innymi i zastanawiam się czy to jakaś pułapka czy normalka. Na grouponie chodzą po 35zł.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi