Skocz do zawartości
dgim

Lg G2 - Power Bank

Rekomendowane odpowiedzi

sam fakt ze znajduja sie na gruponie powinien juz ci dac do zrozumienia jaki to syf ;)

w dodatku prad wyjsciowy slaby.

Powiem tak , za taka cene to bym chetnie kupil i sprawdzil co to jest, rozebral, sprawdzil jaka pojemnosc baterii w srodku jest naprawde.

I zrobil smród temu kto to sprzedaje jesli cos by bylo nie tak.

Ja bym kupil tylko testowo dla wlasnej wiedzy.

PS: pewnie ci z gruponu kupuja na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pewnie kupię takie cóś, bo na ustrojstwo za 100zł jakoś nie chcę wydawać. Jak będzie starczył do naładowania mojego G2 raz to już zawsze coś za te dwie dychy. Teoretycznie powinien być w stanie ładować prawie dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie naladuje ci 2x, wez pod uwage jakosc przetwornicy o ktorej nic nie wiadomo bo producent nie podaje.

ale przyjmijmy ze ok 80% chodz pewnie i to za duzo to z 5600mAh zostaje ci niecale 4500mAh ktore mozesz dostarczyc.

czyli naladuje ci raz i kawalek nie biorac poprawki na straty na kablach i tego ze pewnie bedziesz ladowal wlaczony tel.

... Sent by LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Power bank PQI 7800 mAh, jest poręczny, mały, naladuje 2x G2 i kosztuje 100 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dgim

Wrocilem z dalekiej podrozy - powerbankowej - ;) do tego stopnia dalekiej, ze zapomnialem, iz zalozylem tu watek nt temat.

Potrzeba to rosla to malala, to rosla to malala, ostatecznie kilka dni temu przyszla paczka z Chin, bo tam, poprzez Aliexpress, zamowilem ostatecznie Xiaomi 10400: original xiaomi power bank 10400mAh High quality xiaomi 10400 portable xiaomi powerbank Charger for xiaomi hongmi iphone/Kate-in Backup Powers from Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group + case za dolca z hakiem (podroba czy nie, nie wnikam) + amperomierz na usb, ktory jeszcze w drodze jest. Mega dokladnosci sie po nim nie spodziewam, jak na sprzet za 2,5$ ale zapewne da mi wieksza dokladnosc niz Elixir software'owy, zobaczymy.

Ostatecznie odpuscilem Ruinovo, nad ktorym sie mocno zastanawialem (rozne opinie widzialem nt plyty w nim, cos Chinczycy kombinowali z ukladami na niej, co moglo miec wplyw na natezenie) ale i kilkoma innymi firmami/modelami jak Anker chocby, ktory jest mega popularny na Amazonie. Stwierdzilem, ze nie potrzebuje pulapu wyjsciowego na poziomie ~15000mAh zatem skupilem sie na okolicy 1000mAh, z ktorej juz nie chcialem schodzic, wiedzac, ze i tak realnie bedzie z tego 7-8k. Nie chcialem tez przekraczac ceny 100zl.

Do Xiaomi przekonalo mnie przede wszystkim:

- 2/2.1A na wejsciu/wyjsciu

- rozmiary, waga, wykonanie nie chcialem przekraczac 250gr, z u wagi na fakt, ze bede oczywiscie uzywal go na wyjazdach, a tam kazde 100-200gr jest wazne. Powerbank bedzie wrzucany do plecaka, gdzie bedzie sporo roznych mniej bardziej ostrych przedmiotow, wiec obudowa, zdaje sie, ze aluminiowa, in plus.

- niska cena, dalem 22,49$, jakies 76zl

- swietne opinie na wielu forach

Na aliexpress jest masa ofert na tenze powerbank, zapewne nie wszystkie sa oryginalne. Na forach ludzie polecali glownie 2 oferty: tanszego Best credit Technology, gdzie kupilem i drugi, drozszy, Goldway, ma ciut lepsze opinie.

Nie twierdze, ze rezsta ofert to podroby ale po prostu z pkt widzenia statystyki, te 2 oferty sa najpopularniejsze i nie zarestrowalem tu wtop odnosnie jakosci produktu. Jedynie dostawa czasem byla dluzsza. Nie warto po prostu schodzic z ceny 20$, zaczyna sie loteria przy =1.5A. Wiec jest dobrze.

kamil004 - jak u Ciebie to wyglada ?

Edit: Po zmianie romu z LiquidSmooth 4.0 na Milestone 3.2 - natezenie zmienilo sie, mam podobne wyniki jak na ladowarce LG, tj skacze od 1.5 do 1.9A. Ale to wynik software'owy, jak przyjdzie gadzet, moze bede mial wieksza jasnosc w tej kwestii.

Moj 1 cykl wygladal tak, ladowalem telefon do 100% OD poziomu:

1 - 54%

2 - 57%

3 - 36%

4 - 38%

5 - 54%

Na pewno to splaszczenie i to mocne tematu ale usredniajac, sumujac doladowany %, wyszlo mi na tych 5 ladowaniach: 261% wzgledem baterii w G2, ktora ma 3000mAh, zatem 7830mAh. W jakims tescie widzialem wyliczenie, wg ktorego przy sprawnosci na poziomie 93%, jak deklaruje producent, powinien finalnie miec ~7100mAh. Bez dokladniejszych pomiarow nie bede w stanie tego mocno doprecyzowac ale juz ten pulap mnie zadowala. Bo, jesli chodzi o moje uzytkowanie telefonu w miescie, nie lubie schodzic z bateria ponizej 40%, nienawidze zastanawiac sie czy wystarczy mi baterii na sprawdzenie maila czy nie. Widze okolice 40%, laduje. Niniejszy powerbank pozwoli mi, o ile utrzyma sie ten poziom, na 4 doladowania od 40 do 100%, bo to mniej wiecej tyle samo co powyzsze 5 ladowan.

Mozna powiedziec - 5-7 dni uzytkowania telefonu w sposob normalny, tj dla mnie net/muzyka/tel. Nie gram.

Nie wiem ile laduje sie powerbank od 0 do 100% z uwagi na fakt, podpinam go w nocy. Producent deklaruje 5.5h przy ladowarce 2A. Mam 1.8A, wiec pewnie bedzie to >=6h.

Na poczatku zastanawialem sie czy majac 4 akusy Panasonica 18650 - 3400mAh, jesli sie da, nie podmienic zainstalowanych 2600mAh, LG badz Samsunga, uzyskujac pulap 13600mAh, przy prawie jak nie tej samej wadze. Jednak widzac realna moc tego co mam teraz, zupelnie nie widze takiej potrzeby. Moze kiedys.

Na ta chwile, jestem mega zadowolony.

Edit:

2 cykl, jeszcze lepszy, ladowanie od:

- 21%

- 38%

- 37%

- 39%

do 100%. Srednia zatem: 33,75%.

Wyszlo mi na tych 4 ladowaniach: 265% wzgledem baterii w G2, ktora ma 3000mAh, zatem ~7950mAh.

Strata zatem tylko na poziomie 26%. Super.

Czas ladowania X10400 ladowarka LG MCS 04-ED (1.8A) - 6,5h.

---

Mimo wszystko, spotkaliscie sie gdzies z relacja wymiany akusow w tym powerbanku ?

Edytowane przez dgim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

posiadam power bank'a firmy extreme style 10,000 mAh i sobie chwalę ;) także polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Najlepszy i w 100% legitny to oryginalne 10400 lub 5200 od Xiaomi. Efektywność 93% (większość tanich power banków ma w granicach 60-70%), przez co praktycznie cała pojemność leci do telefonu. G2 jest w stanie naładować 2x do pełna i trzeci raz do około 80%. Super sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chriss

Proszę napiszcie, czy to jest oryginał (wiem, że piszą, że oryginał, importer itd., ale ze sprzętami elektronicznymi już było tyle wałków z podróbkami, że wolę się upewnić)  http://allegro.pl/show_item.php?item=5188013724

Są tez klony xiaomi http://allegro.pl/power-bank-typ-xiaomi-10400-sony-samsung-klon-i5201645497.html

Edytowane przez chriss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LysoL

Ja zakupiłem box pod akumulatory 18650 z aliexpress Onfine USB 5V 2A 18650 Power Bank Battery Box Charger For Smartphone iphone Freeshipping&Wholesale

http://www.aliexpress.com/item/Onfine-USB-5V-2A-18650-Power-Bank-Battery-Box-Charger-For-Smartphone-iphone-Freeshipping-Wholesale/32277560977.html

(from AliExpress Android) i akumulatory laptopowe z forum o e-papierosach. Złożony zestaw daje rade naładować 2 razy telefon i jeszcze troche także nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu power banka marki Green Cell i muszę przyznać, że sprawuje się świetnie! Sam power Bank jest o pojemności 1200 mAh co pozwala mi na doładowanie 3x lg g2 i 2x iphone 4s.  Szczerze mogę polecić! 

Poniżej podsyłam linka do sklepu gdzie go zakupiłem.

http://swiatbaterii.pl/pl/power-bank-baterie-zewnetrzne-green-cell/990-power-bank-green-cell-pb20-12000mah-niebiesko-bia%C5%82y.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi