Skocz do zawartości
DeathName

tom3q - najpierw nowy kernel (2.6.38), potem sterowniki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Tofix
    Co się stało z pracami nad kernelem? Śledziłem prawie codziennie jak postępują prace aż tu nagle takie coś https://github.com/tom3q/spica-2.6.38/wiki/Status o co tu chodzi? Słabo znam angielski.

Nię będzie kernela 2.6.38 tylko od razu 3.0 :)

Ale pamiętajmy że to tylko nazwa, żadnych przełomów nie ma. Właściwie to ciekawi mnie czemu nie 2.7, ale to nie ma znaczenia. Raczej po prostu chłyt marketindody.

Edit:

Po pierwsze, chciano w ten sposób przypomnieć, że Linux ma już 20 lat. Drugi, nie mniej ważny powód, to chęć wprowadzenia bardziej przejrzystego schematu nadawania nowemu oprogramowaniu kolejnych numerów, informujących użytkowników o jego wersji.

Toto jest oficjalny powód dlaczego 3.0. Hrm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No co prace sie posuwają do przodu tylko teraz w innym projekcie, jak widać po logach tom3q pracuje ciezko i może po wakacjach coś się wykluje :)

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem nie mam spicy ale śledzę temat o kernelu dla spicy od samego początku (ot czysta ciekawość). I tutaj mam pytanie do autora. Czy status który jest na githubie odności się do kernela 2.6.38 czy już do 3.0?0 Bo widzę, że wi fi naprawiłeś. I kolejne pytanie. (Pewnie OT ale chciałbym wiedzieć). Czy jeśli ktoś portuje kernel 2.6.35 i będzie musiał przepisać sterowniki by działały na nowszym niż 2.6.29 kernelu to czy -jeśli je raz przepisze tak jak powinno być- poźniej zrobienie kernela nowszego od 2.6.35 używając już przepisanych sterowników będzie tak samo trudne jak robienie kernela wykorzystując to co oficjalnie dał producent przy okazji oficjalnego kernela 2.6.29? Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś bo dość chaotycznie to napisałem (i bez przecinków:)).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3q
    Czy status który jest na githubie odności się do kernela 2.6.38 czy już do 3.0?

Do mojej aktualnej kopii roboczej na dysku, czyli obecnie 3.0, bo nie od razu wszystkie rzeczy trafiają do repo (testy, porządkowanie, itd.).

Czy jeśli ktoś portuje kernel 2.6.35 i będzie musiał przepisać sterowniki by działały na nowszym niż 2.6.29 kernelu to czy -jeśli je raz przepisze tak jak powinno być- poźniej zrobienie kernela nowszego od 2.6.35 używając już przepisanych sterowników będzie tak samo trudne jak robienie kernela wykorzystując to co oficjalnie dał producent przy okazji oficjalnego kernela 2.6.29?

To zależy, czy zrobi to porządnie zgodnie z obowiązującymi standardami i dostępnymi interfejsami, czy też metodą Samsunga, byle żeby działało. W przypadku mojego kernela nie chodzi o samo przepisanie sterowników, żeby działały z nową wersją. Chodzi o pozbycie się jak największej ilości wątpliwej jakości kodu od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie jądro początkowo było .35 potem .38 aż do 3.0. A tak z ciekawości, co znaczą te prace papierkowe? Musisz zrobić jakieś udokumentowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Magnez

Jest ktoś może w stanie w przybliżeniu podać kiedy prace nad nowym kernelem zostaną zakończone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    totor

no ja też czekam i czekam, ale trzeba być cierpliwym, oby kernel 3.0 wyszedł przed lutym, bo chciałbym go do tego czasu przetestować zanim zakupię nowy tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego kiedy będzie już nikt nie wie :P Do lutego Tomek powinien się wyrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi97

do usunięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geppi

może trochę off-top-uje :) ..ale jak tom3q zrobi kernel i 3d driver i to będzie hulać ..to mu osobiście podaruje odlaną w bonzie SPICE ;P

Edytowane przez geppi
    hulać nie chlać ..pijany mistrz pozdrawia ;) .. tym razem domowe wino i urlop i szwagier mnie ululali :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x