Skocz do zawartości
mrDark

Jak zabezpieczyć aplikację przed wyłączeniem?

Rekomendowane odpowiedzi

mrDark

System (ICS) notorycznie zamyka mi zarówno systemową aplikację budzika, jak i alternatywny AlarmDroid.

Jakie to ma skutki, nietrudno się domyśleć :(

Zapewne, dzieje się to z powodu małej ilości pamięci (512MB).

Zaznaczam, że nie używam żadnych Task Killerów.

Więc, jak temu zapobiec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

Poszukaj takiej aplikacji budzika, która trzyma swoją ikonę w pasku powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

To nawet ma sens :E

Co więcej... Sam AlarmDroid ma taką opcję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Albo wgraj nowszego androida :P

Jakiś czas temu słyszałem że to błąd Androida że wywala budzik, ale chyba to było w 4.1 choć możliwe że w 4.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj Timers4Me. U mnie działa nawet po restarcie telefonu (zarówno budzik, stoper jak i minutnik). Nigdy nic mi go nie zabiło (Android 4.1). Sprawdziłem wiele darmowych budzików i ten jako jedyny działał w ten sposób.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luckyxmobile.timers4me&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to wina androida czy nakładki producenta ale na LG L9 na ICS czyli właśnie 4.0.4 nigdy jeszcze mi budzika nie wywaliło, a używam systemowego, bo mi wystarcza i zamiennika nie potrzebowałem. Działa idealnie już półtora roku, więc dziwi mnie problem z tematu... może lenovo, albo czysty android ma jakiś błąd, a LG to naprawiło... nie wiem. Pozatym systemowy budzik u mnie ma ikonkę na pasku statusu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Problem co najmniej dziwny.

O ile dobrze się orientuję, za obsługę czasów i alarmów w Androidzie zajmuje się system (przy systemowej aplikacji w czystym Androidzie).

Inny problem z alarmem występował w dużo starszych wersjach (bodajże 2.1 Eclair miał rozwiązać problemem). Wtedy aplikacja była w istocie usypiana i budziła się tylko w wybranych kwantach czasu. W efekcie budzik faktycznie nie potrafił zadzwonić i co gorsza ignorował fakt "przeskoczenia alarmu". Pojawienie się ikonki na pasku statusu nie oznaczało że odegra się budzik o zadanej godzinie lub w ogóle.

Część telefonów robi użytek z RTC i tam ustawia alarm. W efekcie zapamiętania przez RTC alarmu to ten układ wywołuje przerwanie, które następnie wzbudza aplikację zegara i odgrywa alarm.

Bodajże jest też część telefonów całkowicie pozbawiona RTC lub ma RTC który nie ma pamięci na alarm.

Generalnie tego nie da się wyczytać z broszur czy instrukcji obsługi. To czy telefon ma układ RTC można dowieść w praktyce lub po przejrzeniu dokumentacji serwisowej(to akurat często podlega ochronie jako własność intelektualna).

Ja w spicy miałem podobny problem na fabrycznym ROMie i na kilku CustomROMach na bazie kernela od Samsunga.

Ja od siebie radzę spróbować zobaczyć czy aktualizacja fabrycznego oprogramowania rozwiązuje problem. Jeżeli masz odwagę, to możesz spróbować wgrać zmodyfikowane oprogramowanie.

W sklepie Play jest masa aplikacji będących budzikami. Coś z tego może rozwiązać problem o ile ustawi się jako usługa lub może podwyższyć swój priorytet. Jeżeli zaś będzie działać jak zwyczajna aplikacja, to może zostać szybciej ubita niż aplikacja systemowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi