Skocz do zawartości
Ale_xandra

Kilkusekundowe zmulenie po powrocie do ekranu głównego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie pytam - to mój pierwszy post ale podobnego dot. mojego problemu nie znalazłam.

Posiadam od paru dni nowego Ascenda Y300 i jest w stanie niemal jak z pudełka, tj. nie instalowałam jeszcze żadnych dodatków, usunęłam wielki stockowy widżet a czas animacji zmniejszyłam wręcz do 0,5 bo przedkładam szybkość nad bajery. Mimo to...

Opis problemu:

po powrocie z jakiejkolwiek aplikacji (nawet z tak mało zasobożernej jak ustawienia czy sms) do ekranu głównego klawiszem HOME lub WSTECZ natychmiast wyświetla się tapeta, natomiast ikonki aplikacji pojawiają się z po 2-4 sekundach. Nigdy się z tym nie spotkałam w żadnym z "niedrogich" smartfonów.

Wifi bluetooth itp powyłączane mam gdy nie korzystam. W obecnej konfiguracji podczas prostego korzystania z telefonu wolnego RAMu pozostaje około 110-170 MB.

Restartowałam (nie-szybki start), uruchamiałam bez karty pamięci, zmieniałam motywy. NIC. Dalej tnie się w tej konkretnej sytuacji.

Na wszelkich testach i opisach telefonu dostępnych na YT menu działa płynnie i bez tego zacinania.

Jestem w szoku. Będę wdzięczna za sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj jakiegoś launchera, ja osobiście polecam APEXa i NOVA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale gdyby Emotion Ui powodował zmulenie to na każdym Y300 by tak było a nie tylko u mnie.

---------- Post dołączono o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Zainstalowałam Apexa. O zgrozo! Zmuliło się już kompletnie. Więc każdy launcher działa jak ślimak. Chyba telefon poleci do sklepu spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, może to coś da. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo iż telefon nowy z pudelka - zadziałało. Problem rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi