Skocz do zawartości
Aslos

Przycinanie karty sim na microsim

Rekomendowane odpowiedzi

Aslos

Witam,

Ostatnio kupiłem sobie xperię m i ona ma slot na microsim, poszperałem w necie i bez problemu znalazłem szkic do samodzielnego wycięcia. Zwykłymi nożyczkami, więc nie ma nic trudnego, ale patrząc na moją kartę sim (ma już ładnych parę lat) zauważyłem że ten czip, złoty kolor, jest większy niż miałbym wyciąć, tzn. musiałbym go trochę przyciąć. I tu moje pytanie czy mogę tak zrobić? Czy wszystkie karty sim można po prostu przyciąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szymon035

Ja na twoim miejscu bym nie przycinał. W plusie miałem tak że poszedłem do salonu Plusa i z obecnej karty spisała numery, przypisała mnie do tej karty musiałem wtedy dowód osobisty pokazać bo był numer dowodu potrzebny w celu rejestracji karty. Kosztowało to 12 zł i wymienili mi kartę na LTE i micro sim. Wszystko zajęło z 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA do nexusa 4 przycinałem chyba z godzine, bo po tym szablonie to nie pasowało :D

Ale zadziałało xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja siostrze do S3 w 5 minut ładnie przyciąłem :D tylko ona miała sim drugiej generacji chyba a z tego co ty piszesz wychodzi że masz pierwszej. Radzę ci iść do salonu i odżałować te parę groszy (tylko chyba PLAY robi to za darmo) i ci wymienia na nową jaką będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aslos

31 złoty to wcale nie parę groszy :( ech t-mobile to chyba najgorsza siec, wszystko najdroższe.

A co by było jakbym "zgubił" kartę? Musieli by mi dać nową, i to chyba powinna być tej drugiej generacji, albo może nawet microism z adapterem. Ktoś się orientuje ile kosztuje duplikat w t-mobile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aslos, czy tak czy tak musisz zapłacić 31 zł bo jest to "duplikat" karty, za darmo masz tylko gdy przedłużasz umowę, jak zmieniałem kartę do mojego Nexa 4 to również płaciłem 30,75zł z VAT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szymon035

Dziwnie coś mówicie. Ja miałem tak że nie miałem żadnej umowy. Miałem zwykły starter kupiony w kiosku 9 lat temu.

Potrzebowałem wymienić kartę na micro sim i LTE żeby obsługiwała. W plusie musiałem tylko zarejestrować swoją kartę i na miejscu wydali mi nową kartę. Wszystko zajęło 10 minut i zapłaciłem 12 złotych za to przy czym numer pozostał ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qtendo

Lepiej wymień ja miałem o tyle dobrze że miałem kartę sim wyciskaną że można wycisnąć środek i jest micro sim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o Panie! 31 złotych za wymianę karty ??? to chyba jakiś żart.

Ja w Play jakieś 2 miesiące temu wymieniałem ze zwykłej sim na micro, Pani tylko zapytała o powód wymiany ,powiedziałem że zmiana telefonu, koszto = 0 zł.

Miesiąc temu traf chciał że znów musiałem zmienić na zwykłą sim ponieważ zmieniłem telefon.

Systuacja ta sama, pytanie o powód wymiany i w 5 minut nowa karta, koszt = 0zł.

Nadal jestem w szoku z tymi 31zł z t-mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    saint66

Lepiej jest wymienić do mojej T była przycinana i po jakimś czasie zaczęła "szaleć "kupiłem nowy starter z micro-sim i spokój .

TOUCHPAL XPERIA T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi