Skocz do zawartości
pan.zupa

Modowanie HTC One Dual Sim 802w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam HTC One Dual Sim M7 (802w) i opisze w tym wątku jak go zmodowalem. Głównym celem całego "modowania" dla mnie było uzyskanie odblokowania ekranu (wake) innym przyciskiem niz Power. Udało mi się to, choć nie było to takie proste jak w przypadku zwykłego One dla którego jest mnóstwo kerneli i ROMow dostępnych.

Opisze wszystko tutaj może komuś się przyda, a inni nie będą pisali, że się nie da ;-)

Ostatnia aktualizacja tego posta: 17/07/2014

Co dają Ci ponizej opisane modyfikacje?

- Roota

- Custom recovery TWRP

- gesty do wybudzania telefonu, np. doubletap2wake, swipe2wake i inne podobne.

- można ustawic logo HTC jako kolejny przycisk

Opisane tutaj modifikacje zostaly przeprowadzone na stockowym ROMie 4.4.2 z Sense 6.0

Oto ogólne kroki które należy wykonać (szczegółowe będą poniżej):

1. Odblokować Bootloader - robimy to standardowo jak dla zwykłego One (single sim) za pomocą HTCdev.com

2. Wgrać Custom Recovery - tutaj potrzebujemy specjalna wersje recovery dostosowana dla Dual SIM

3. Zrobić roota - to raczej standardowo przebiega

4. Wgrać specjalnie zmodyfikowany Kernel

5. Wgrać Xposed Framework

6. Wgrać moduł do Xposed o nazwie Sense 6 Toolbox i ustawic wake gestures

Dodatkowo polecam:

7. Wgrac module Xposed Additions ustawic własne mapowania przycisków

Soft mojego telefonu przed modowaniem

*** LOCKED ***
    M7CDUG PVT SHIP S-ON RL
    HBOOT-2.49.0000
    RADIO-U3.15.3509.12
    OpenDSP-v32.120.274.0909
    QSC-E1237.29.35.0108
    OS-5.17.402.6
    eMMC-boot 2048MB
    May 30 2014,17:47:49.0

Instrukcja działania

1. Odblokować Bootloader

Robimy to standardowo jak dla zwykłego One (single sim) za pomocą HTCdev.com - mnóstwo tutoriali na tym forum znajdziesz, wiec nie będę sie powtarzał

2. Wgrać Custom Recovery

Tutaj się namęczyłem ponieważ nie wiedziałem ze dla Dual Sim musi być specjalnie dostosowana wersja recovery. Te od M7 single sim nie działają. Telefon wpada w bootloop.

Co musisz zrobić:

2.1 Wejść na strone [RECOVERY] (10/03/2014) TWRP 2.7.0.0 for HTC One 802w (M7C_DUG) - XDA Forum i sciagnac aplikacje, ktora napisal J_M_V_S (Thank you!).

2.2 Podłączyć telefon do kompa przez USB (USB debugging wlaczone, Fastboot wylaczony, sterowniki HTC zainstalowane)

2.3 Odpalić aplikacje i wcisnąć Y. Po flashowaniu (trwa kilkanaście sekund) wcisnąć dowolny klawisz, a telefon się zrestartuje

2.4 Masz juz custom recovery od TWRP. Gratuluje

2.5 Zrób backup systemu z poziomu TWRP

3. Zrobic roota

Taj jak pisalem standardowa procedura. SuperSU*.zip instaluje z poziomu custom recovery.

4. Wgrać specjalnie zmodyfikowany Kernel

Jest to specjalnie zmodyfikowany dla 802w kernel ElementalX - [KERNEL][M7C] HTC One M7 Dual SIM (802W) - XDA Forum

4.1 Sciagasz i rozpakowujesz plik 802W_kernel_3.4.10-beta-WG+BLN.7z (dostepny do sciagniecia na podanym powyzej linku)

4.2 Uruchom tel w trybie fastboot i podlacz go do kompa

4.3 wywolaj komende fastboot flash boot boot.img.

U mnie to tak przebieglo

fastboot flash boot boot.img
    target reported max download size of 1542111232 bytes
    sending 'boot' (6292 KB)...
    OKAY [  1.083s]
    writing 'boot'...
    OKAY [  0.655s]
    finished. total time: 1.739s

4.4 Reboot telefonu do Systemu android. I juz masz nowy kernel

Aby skorzystac z jego dobrodziejst bedziesz potrzebowal np. Sense 6 Toolbox, czyli modul dla Xposed.

5. Wgrac Xposed Framework

Tutaj jest watek o Xposed

5.1 Sciagasz ostatnia wersje installera (apk) http://dl.xposed.info/latest.apk

5.2 Instalujesz apk

5.3 Otwierasz zainstalowana aplikacje Xposed Installer

5.4 Klikasz Framework. Wybierasz installation mode jako Recovery (write zip to SD card, flash manually) - inne rodzaje instalacji mi nie dzialaly

5.5 Klikasz install. W okienku pojawia sie sciezka gdzie na karte sd zostaly skopiowane pliki zip

5.6 Restart do recovery i instalacja pliku zip

5.7 Restart systemu i masz dzialajacy Xposed Framework

6 Wgrac modul do Xposed o nazwie Sense 6 Toolbox

Link do forum XDA [MOD][XPOSED][1.3.0 | 2.9.3] Sense Toolbox - The Answer to all your HTC Sense modding needs - XDA Forum

6.1 Wchodzisz jeszcze raz w aplikacje Xposed Framework

6.2 Wybierasz modules i szukasz Sense 6 Toolbox

6.3 Sciagasz a potem zaznaczasz ze jest aktywana

6.4 Reboot systemu i Sense 6 Toolbox juz dzialaja, dostepn do niego jest taki sam jak do kadej innej zainstalowanej aplikacji

6.5 Uruchamiasz Sense 6 Toolbox i wybierasz opcje Wake gestures

6.6 Zaznaczasz On i ustawiasz takie akcje wybudzania jakie Ciebie interasuja

6.7 Wszystko powinno dzialac, jesli nie to reboot systemu i wtedy na pewno zadziala.

Gratuluje, wlasnie ustawiłeś wake gestures na swoim HTC One Dual Sim 802w :banan:

Dodatkowo w control mods mozna ustawic Volume2wake jak ktos chce wybudzac tel przyciskiem "ściszania".

Poza tym polecam przejrzec opcje ktore oferuje Sense 6 Toolbox bo jest ich wiele.

Dla tych ktorzy chcą przemapowac przyciski w telefonie

7 Wgrac modul do Xposed o nazwie Xposed Additions

Link do forum [MOD][XPOSED][2.3+][2014-03-25] Xposed Additions - XDA Forum

7.1 Wchodzisz jeszcze raz w aplikacje Xposed Framework

7.2 Wybierasz modules i szukasz Xposed Additions

7.3 Sciagasz a potem zaznaczasz ze jest aktywana

7.4 Reboot systemu i Xposed Additions juz dzialaja

Mapowania przycisków

1 Uruchamiamy aplikacje Xposed Additions

2 Wybieramy opcje Buttons

3 Potem Add new Key system czeka na wcisniecie przycisku, wybierz np Volume Up i kliknij ok.

4 Wybierze Volume Up z listy i ustaw warunek Add new Condition na Screen Off

5 Znow wybierz Voulume Up i zaznacz opcje Click, kliknij na Click i z listy wybierze Power (key: 26)

6 Koniec (cofnij sie 3 razy aby wrocic do ekranu głównego aplikacji)

7 Teraz przy wylaczonym ekranie Volume Up działa tak samo jak Power, czyli powinien wybudzić telefon/ekran.

Ja osobiście ustawiłem:

1 Długie przyciśniecie przycisku Back jako Recent Apps

2 Krótkie przyciśniecie przycisku Home jako Back

3 Długie przyciśniecie przycisku Home jako Home

Dzięki czemu mogę teraz telefon w pełni jedna ręka obsługiwać ;-)

Przy okazji polecam aplikacje Switchr jako funkcjonalną alternatywę dla Recent Apps.

Edytowane przez pan.zupa
    Updated

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super opis z pewnością może przydać się nie jednej osobie :) Alternatywną opcją blokowania może być ta zawarta w module Sense Toolbox. Tam można zrobić, aby ekran się blokował poprzez przejechanie pacem w górę od ikonki domka (home), czyli tak jak obecnie włącza się Google now.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Update:

Watek zaktualizowany o nowy kernel. Dzięki niemu mam doubletap2wake, swipe2wake i jeszcze parę innych bajerów !

Polecam!

Edytowane przez pan.zupa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna sprawa! Byłoby bardzo mile widziane podanie, jak po paru, parunastu dniach używania będzie sprawował się nowy kernel? Jak z zasięgiem, wydajnością telefonu, czy baterią w porównaniu do stocka? Wszelkie błędy w jego działaniu (bądź opcjach takich jak np. jak doubletap2wake) byłoby miło znać. Z wielką chęcią jak mój ONE do mnie wróci z wszystkiego skorzystam, z tym, że telefon to moja praca i nie mogę sobie pozwolić na jakieś błędy w działania, a na stocku z rootem ich nie mam.

Byłoby również miło jakbyś podał z jakimi systemami (zarówno z 4.2.2, czy tylko 4.4.2 i z którym sense?) współpracuje obecnie nowy kernel i jak coś jak wrócić do stocka :)

Jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Świetna sprawa! Byłoby bardzo mile widziane podanie, jak po paru, parunastu dniach używania będzie sprawował się nowy kernel? Jak z zasięgiem, wydajnością telefonu, czy baterią w porównaniu do stocka? Wszelkie błędy w jego działaniu (bądź opcjach takich jak np. jak doubletap2wake) byłoby miło znać. Z wielką chęcią jak mój ONE do mnie wróci z wszystkiego skorzystam, z tym, że telefon to moja praca i nie mogę sobie pozwolić na jakieś błędy w działania, a na stocku z rootem ich nie mam.

Generalnie nie zauwazylem zadnych problemow z tym kernelem i innymi modami (temat baterii poniżej opisze). Odnoszę wrażenie ze tel trochę (10 sekund) dłużej po restarcie ładuje widgety - to po wgraniu custom recovery zauważyłem. Ale gdy sie załadują to działa normalnie.

Bateria. Na razie używam ponad 1 dzien i duzej zmiany nie zauwazylem. W moim tel bateria znika w tempie strasznym - tak już było nawet na w pełni stockowym oprogramowaniu. Wynika to z tego ze w pracy mam biurko w takim miejscu gdzie jest slaby zasieg GSM i tez slaby WiFI. Telefon nieustannie się łączy i rozłącza. To katuje i drenuje baterie. Norma jest ze po pracy kolo 19 - 20:00 mam 30%. To tez wina paru aplikacji (np. foursquare) ale przede wszystkim sieci.

Postaram sie dzis zrobic test (wylaczylem foursquare) ale jak opublikuje statystyki baterii to pewnie będą dużo gorsze niż Twoje. Jestem pewien ze bez modyfikacji tez by były z racji słabej sieci.

Byłoby również miło jakbyś podał z jakimi systemami (zarówno z 4.2.2, czy tylko 4.4.2 i z którym sense?) współpracuje obecnie nowy kernel i jak coś jak wrócić do stocka

Ja to robilem na stockowym 4.4.2. Ale wydaje mi się ze na poprzednim tez zadziala, trzeba tylko w tedy Sense 5 Toolbox zainstalowac.

Co do odwracania modowania to standarodowo, dlatego nie opisalem. Przywracasz backup nandroida z poziomu recovery ze swoim kernelem a potem usuwasz custom recovery. Szczerze sie tym nie interesowalem zbyt dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, czyli wszystko wiem... Pytałem jak wrócić do stock recovery, bo nie wiem czy oby napewno w backupie zrobionym w CWM jest również backup kernela...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nandroidbackup (poprzez CWM) zawiera w sobie obraz całego systemu (łącznie z kernelem i radio) nawet ustawienia i konta które są na fonie w trakcie tworzenia backupu (i oczywiście CWM zamiast stockowego recovery). Dlatego ważne jest, aby robić nandroidbackup na gołym systemie najlepiej po Hard Resecie (zanim zaczniesz tworzyć konta i ustawiać pod siebie).

Jako ciekawostkę podam, iż jeden z kolegów udostępnił nandroidbackup swojego fona po pierwszych ustawieniach, więc po wgraniu miałem jego konto gugla z kontaktami na swoim fonie. :E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

@up,

gdzie jest kopia "radia" w nandzie?

Ja wiem że backup jest (o ile nie robi się wedle własnych preferencji, tylko defaultowe):

- system,

- data,

- cache,

- boot (kernel),

- recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u5yhuta4.jpg

Zrobiłem dziś test użycia baterii. Wake gestures były włączone do 12:00, telefon w 2,5 godziny zużył 40% baterii.

Następnie wyłączyłem wake gestures i kolejne 40%baterii wystarczyło juz na 4 godziny!

Telefon był używany tak samo na tym samym obszarze!.

Popatrzcie na wykres aktywności. Gdy wake gestures są włączone telefon jest ciągle aktywny.

Niestety ta funkcja zre prąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie backup radio jest w system.img. Piszę prawdopodobnie, ponieważ wgranie backupu zmienia także radio, a także nie widzę osobnego pliku radio.img w backupie (są tylko wymienione przez kolegę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi