Skocz do zawartości
SebastianFM

[ROM][32A][6.35] SFM 3.0.2 Magic|Android 2.3.3|Sense 2.1|kernel 2.6.35.10

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Features

SFM 3.0.2

• Port ROM'u HTC Salsa Europe 1.12.401.1
    • Android Gingerbread 2.3.3
    • Sense 2.1
    • Nowy LockScreen i aplikacja Wiadomości z HTC Salsa
    • Aplikacje HTC: Friend Stream (Facebook, Flickr, Twitter), Mail, Peep, Quick Lookup, Weather, News & Weather, HTC Likes, HTC Hub
    • Aplikacje Google: Gmail, Google Maps with Navigation, Youtube, Market, Talk, Network Location, News (RSS reader), Google Search
    • Facebook
    • Busybox 1.18.4
    • Szybki, stabilny i w pełni funkcjonalny
    • Działają aplikacje i gry 3D (np. Mapy Google, iGo, SpeedX 3D, Quadrant)
    • Ponad 155 MB wolnego miejsca na partycji danych

Nie działa

• Wi-Fi Hotspot

76592291.jpg

Zmiany

SFM 3.0.2

• Prawidłowe ustawienia lowmemorykiller
    • Usunięty problem z wiadomościami (mam nadzieję, że ostatecznie :))

SFM 3.0.1

• Zaaktualizowany kernel, OC
    • Naprawione podświetlenie klawiszy

SFM 3.0

• Kernel 2.6.35.10
    • Zwiększona płynność działania ROM'u
    • Działa udostępnianie internetu (USB tethering) oraz udostępnianie internetu z komputera na telefon przez USB
    • Text-to-speech naprawiony
    • Poprawiona kamera, wykrywanie twarzy, oryginalne biblioteki i sterowniki HTC, lepsza jakość zdjęć
    • Zaaktualizowane biblioteki dźwięku i grafiki

SFM 1.2

• Bluetooth naprawiony
    • Nowy carz12 kernel 2.6.34.2 June 05, domyślne częstotliwości: 245MHz - 528MHz, maksymalnie do 710MHz
    • Dodany Gmail, Google Maps with Navigation, Youtube, Facebook
    • Błąd kamery naprawiony
    • Błąd powodujący brak dźwięku po wykonaniu kilku zdjęć naprawiony
    • Usunięta niepotrzebna aplikacja Lustro
    • HTC Hub pobiera prawidłowo podpisane aplikacje i widgety
    • Dodane linki do Busybox
    • Powiadomienia Jogball naprawione

SFM 1.1

• Baza: HTC Salsa Europe 1.12.401.1
    • kernel: 2.6.34.2 710 MHz
    • JIT wyłączony
    • HTC Hub naprawiony
    • Błąd 3D naprawiony
    • LEDy naprawione
    • Sprzętowe kodowanie wideo
    • Poprawiona aplikacja Kamera, dodane nagrywanie w rozdzielczości 480x320 i 352x288

SFM 1.0

• Baza: HTC Wildfire S ROM Canadian Virgin 1.37.351.1
    • Kamera naprawiona
    • Nagrywanie naprawione (w rozdzielczości 176x144 i 320x240)
    • Maszyna wirtualna Dalvik poprawiona (dostępne 150 MB na aplikacj)
    • Wi-Fi naprawione
    • Dźwięk naprawiony
    • Sprzętowe odtwarznie video naprawione
    • GPS naprawiony
    • Sensory naprawione
    • Menu wyłączania telefonu naprawione
    • Software EGL, SKIA naprawione i zoptymalizowane
    • Moduły Gralloc and Copybit naprawione
    • Montowanie karty pamięci jako dysk wymienny naprawione
    • Podświetlenie wyświetlacza i Jogball naprawione
    • Przeładowywanie Sense naprawione
    • APN'y naprawione
    • Youtube w trybie HQ
    • Płynne odtwarzenie wideo

Instalacja

1. Włącz tryb recovery

2. Zrób Nand backup

3. Zrób Wipe data/factory reset

4. Wgraj ROM

5. Zrestartuj telefon

Wymagane jest nowe radio (6.35.10.18 lub 6.35.16.19) i SPL 1.76.2007.

Zalecane jest wyczyszczenie partycji data, nawet jeżeli masz zainstalowany ROM SFM 1.2. Wiąże się to z utratą danych zapisanych w telefonie.

Superuser

Wystarczy zainstalować aplikację Superuser z Android Market.

Kernel

Mój nowy, stockowy kernel 2.6.35.10 z domyślną konfiguracją HTC, bazujący na kernelu HTC Chacha

• Zaaktualizowany 7 listopada 2011
    • Usunięty problem z rozmytym obrazem na niektórych wyświetlaczach
    • Dodane OC

528 MHz

Domyślny kernel. Częstotliwość CPU ustawiona na 528 MHz. Perflock włączony (nie zmieniaj częstotliwości procesora).

710 MHz

Podkręcony kernel. Częstotliwość CPU ustawiona na 710 MHz. Perflock włączony (nie zmieniaj częstotliwości procesora).

Wersja przeznaczona do OC

Domyślna częstotliwość CPU ustawiona na 528 MHz. Maksymalna częstotliwość CPU to 710 MHz. Perflock wyłączony. Dodane powersave, interactive i conservative governors.

ROM, aktualizacje i poprawki

SFM 3.0.2 Magic

Ustawienia lowmemorykiller są prawidłowe, problem z wiadomościami usunięty. Jednak musiałem przywrócić poprzednie ustawienie dotyczące blokowania Sense w pamięci. Dopóki nie wgram ponownie ROM'u, po instalacji należy zainstalować jedną z zaaktualizowanych paczek z kernelem.

Aplikacje

Gmail

Google Maps & Street

VoiceSearch

Youtube

Pliki przeznaczone do instalacji z poziomu recovery, wszystkie aplikacje są instalowane na partycji danych.

Podziękowania

havlenapetr za moduł sensorów i ezTerry za modyfikację

Ricardo Cerqueira za moduł GPS wrapper

Za donacje: Matheus Cunha, Simone Richardson, Luis Guedes, Carlos Nossa, Cheryan Glasgow i wszystkim pozostałym.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makovic

wyglada bardzo ciekawie..na jakim radiu konkretnie postawiles u siebie ten ROM?6.35 to widze w opisie ale moze napiszesz cos wiecej? recovery tez jest istotne czy ROM pojdzie na kazdym?napisz jak jest u Ciebie moze komus takie info sie przyda. Z gory dzieki i pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haftus

Zazdroszczę wam. Sense 2.1 już prawie w 100% działające. Troche zaluje ze sprzedałem Magica. Na X8 to dopiero alfa-alf :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ateril
    Napisano (edytowane)

Witam.

Jak zwykle przetestowałem i stwierdzam, iż jest znacząco szybszy od poprzedniej wersji. Przeglądarka chodzi prawie idealnie, działanie flip clock poprawiło się. Pierwsze wrażenia ogólnie są dobre.

Teraz trochę minusów. Czasami makabrycznie przymula. Szczególnie długo potrafi myśleć przy szybkiej zmianie głośności przyciskiem fizycznym. Klawiatura alfanumeryczna niestety dużo wolniejsza niż w romach 2.1. Przy szybkim pisaniu potrafi czasami zamiast pokazywać litera za literą jak się pisze to całe słowa dopiero.

Miałem również dziwny restart Po tym jak skończyłem rozmowę i próbowałem szybko sms napisać.

Podsumowując muszę przypomnieć, że Magic to już staruszek i jak na taki telefon uważam iż sense 2.1 został przepoprtowany świetnie. Gratulacje.

Btw. tu masz wersje 1.0 a w paczce podczas instalacji pisze 0.40. Pewnie to tylko numeracja, ale tak z ciekawości.

Pozdrawiam

Ateril

Edytowane przez ateril

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze wrażenie bomba... ale po kilku minutach użytkowania stwierdzam że jeszcze trzeba trochę pracy żeby zrobić z tego dobry ROM :)

Niespodziewane restarty przy instalowaniu aplikacji,troszkę przymula ale ogólnie okej.Jak na razie wracam na Cronosa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wallec

A ja mam problem z bootowanie po zflashowaniu tego romu. Mianowicie start zatrzymuje się na logu HTC Magic i tak stoi przez pół godziny, a wiem, że poprzednie wersje ładowały się niemal od razu. Wie ktoś może gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie wiem jak u was, ale u mnie jest nie mozliwa instalacja aplikacji z marketu. Po prostu nagle pojawia się biłay ekran i animacja htc, tak jakby się zrestartował

edit. Nie da sie wgl. instalować żadnych aplikacji. Nawet sie nie mógł zainstalować klient applanet

Może to ja coś robie źle?

Edytowane przez WiLLove

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

U mnie taki problem nie występuje.

Świetny kawał roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Nie wiem jak u was, ale u mnie jest nie mozliwa instalacja aplikacji z marketu. Po prostu nagle pojawia się biłay ekran i animacja htc, tak jakby się zrestartował

edit. Nie da sie wgl. instalować żadnych aplikacji. Nawet sie nie mógł zainstalować klient applanet

Może to ja coś robie źle?

Czy wgrywałeś wcześniej custom partition layout? Możesz zamieścić wynik komendy adb shell df i adb shell ls -l -R /cache? Inne osoby mające problem z uruchomieniem ROM'u lub instalacją aplikacji też prosiłbym o zamieszczenie wyników tych komend.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, czyli ja jednak zbyt zielony do tego jestem. Wcześniej miałem Ginger Yoshi na stare radio do ktorego robiłem przez recovery partitions sd card i potem ext2->ext3 i ext3->ext4. No i wipe SD:Ext . Adb nie wykrywa wgl. telefonu, choc SDK powinno być poprawne bo zmieniałem radio przez radio switchera GUI, a ADB wyskakuje przy adb shell "Error: device not found" i przy adb devices tylko "List of devices attached" i koniec. A przed ginger yoshim wiele innych (CM 6, 2.1 Sense) ale to już bez tych opcji co napisałem wyżej.. Tak łopatologicznie można powiedzieć co powinienem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi