Skocz do zawartości
Peri Noid

Czy da się wprowadzić tablet w Deep Sleep przy podłączonym zasilaniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tablet GoClever Hybrid z dodatkową klawiaturą będącą jednocześnie stajcą dokującą z dodatkowym zasilaniem. Niestety, pobieranie prądu z klawiatury jest zorganizowane dość niefortunnie, bo tablet nie umie jej potraktować jako drugą baterię, a traktuje jako podłączone zasilanie. W związku z tym jeśli klawiatura jest podłączona, tablet NIE PRZECHODZI w deep sleep. A to oznacza, że nawet ze zgaszonym ekranem, w trybie uśpienia sam tablet bez klawiatury wytrzymuje dłużej, niż jak jest wpięty w klawiaturę (która ma akumulator o pojemności 1.5x większej niż sam tablet). Jest to bez sensu. Wypinanie klawiatury gdy akurat nie użytkuję urządzenia, jest bez sensu. Tym bardziej, że stanowi ona ochronę ekranu w trakcie transportu. A wyłączanie tabletu i ponowne włączanie zdecydowanie nie poprawia ergonomii użytkowania.

Czy jest jakiś sposób na wprowadzenie Androida w tryb Deep Sleep, pomimo tego, że jest podłączone zasilanie? Tablet pracuje na JB 4.1.1, jest zrootowany, z zainstalowanym Xposed. Próbowałem modułu DS Battery Saver, ale efekty wskazują na to, że on nie daje tego, o co mi chodzi.

PS. Jeśli niewłaściwy dział, proszę o info, gdzie jest lepszy. Pytanie nie jest sprzętowe, a fakt, że tablet taki a nie inny - tak wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi