Skocz do zawartości
memphis21

[LG G3 D855]wszystko o baterii

Masz włączone automatyczne dostosowywanie jasności?  

412 użytkowników zagłosowało

1. 1. Masz włączone automatyczne dostosowywanie jasności?

• Tak.
        262
      • Nie.
        126

Rekomendowane odpowiedzi

wygrzanie soc obustronne ale pytanie co to za nowa bateria bo na allegro wiecej podróbek niz oryginalów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prawie identyczną sytuację jak poprzedni kolega, z tym że na nowej baterii telefon trzyma dość długo, natomiast tak jak na starej - źle pokazuje poziom naładowania. Zwiesi się na 100%, potem nagle pokazuje 70%, znowu się zwiesi na takim poziomie i tak do zera... Próbowałem kalibracji baterii, ale może coś źle robię. Spróbować wygrzać płytkę czy lepiej tego nie ruszać i np. wgrać soft na czysto?

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko czemu wskaźnik się zawiesza i źle pokazuje stan naładowania? Napisałem że na nowej jest jak na starej pod tym względem.

Teraz próbowałem kalibrować nową baterię, naładowałem do pełna (zaciął się na 90% i już nie szedł dalej), użyłem aplikacji, zaciął się na 100%, rozładowałem żeby się wyłączył, chciałem naładować do pełna ale pokazuje 100% cały czas...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo BMS zależny od stanu ogniw i ich napiecia wewnętrznego. poczytaj troche o budowie ogniw to zrozumiesz. Precyzuj dokładnie i dobieraj słowa, napisałes ze na nowej ok ale na starej nie działa poprawnie lecz trzymie prąd podobnie. jak na obu bateriach źle pokazuje to cos nie tak z bms albo z softem. walnij format i zobacz

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję czytać dokładniej, napisałem, że na nowej trzyma długo, natomiast TAK (samo) JAK NA STAREJ źle pokazuje poziom naładowania. Mniejsza z tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@[email protected] Masz może wiedzę w którym dokładnie miejscu grzać płytkę? Nie chciałbym niepotrzebnie przegrzać innych elementów. Finalnie mam oryginalną baterię z jakiegoś uszkodzonego telefonu, trzyma długo tylko wskaźnik pokazuje sobie co chce.

//edit

Informacje dla potomnych - wygrzałem całą płytkę suszarką, telefon z powrotem działa idealnie. Poprawnie odczytuje baterie, nie ma już lekkich zacięć przy każdej czynności. PCB grzane obustronnie przez kilka minut, suszarka ustawiona na niską prędkość i wysoką temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi