Skocz do zawartości
Amadipo

RAZR nie startuje logo motoroli i czarny ekran, pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj wgrywałem sobie nowego CM11 wszystko było pięknie system się zainstalował, poźniej zrobiłem restart telefonu i pojawił się problem, wyświetla mi się tylko i wyłącznie logo telefonu a później nic cisza czarny ekran , tak jakby nie było bootloadera czy jakiegoś programiku odpowiedzialnego za start.

Czy jest możliwość wgrania przez kompa na nowo wszystko do motki ? łącznie z plikami startowymi itd. ?

jeżeli tak to czym RSD lite ? ODIN ? tylko jak bo z poziomu kompa to tylko i wyłącznie roota zdejmowałem a custom roomami to juz przez telefon wgrywałem także nie do końca wiem jak to zrobić.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Zacznij od wipe w recovery (utracisz wszelkie dane).

Tak, powinno się dać wgrać soft przez RSD Lite. Instalacja jest prosta. Ściągasz rom, odpalasz program, uruchamiasz telefon w trybie bootloadera, wybierasz plik w programie i wgrywasz.

Tutaj masz repozytorium softów:

Motorola Firmwares

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesć, dzięki za odpowiedź, powiem tak najgorsze jest to że moim zdaniem nie jestem w stanie uruchomić niestety telfonu w tym trybie bootloadera ponieważ jedyne co mi się na nim pokazuje to logo motki poźniej wszystko zanika ;/

---------- Post dołączono o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

no i kurde jest problem, rsd lite nie widzi mojego fona , rar pobrany ze strony o ktorej pisałes, diodka po połączeniu usb sie świeci i nic po za tym

---------- Post dołączono o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

nie mam bootloadera w fonie, komputer nie widzi motki, gorzej być nie może...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie na podstawie tego działałem, sterowniki te z linku, a do fastboota nie moge wlasnie wejsc bo nie reaguje na kombinacje klawiszy, świeci sie tylko diodka i nic wiecej

po podłączeniu fona do usb i naciesnieciu kombinacji klawiszkow gasnie diodka pokazuje sie logo M i ekran gaśnie, na kompie pojawia sie jedynie ze nie wykryto urzadzenia i ze jest nieznane czy jakos tak post-163684-14255750599002_thumb.png

Edytowane przez Piaer
    post pod postem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stery miałem dokladnie te co w linku podałeś,

wydaje mi się że jest teraz problem z rozładowaną baterią.

telefon włącza się do trybu i za chwile gaśnie, najgorsze to że chyba nie da się go normalnie podładowac w łądowarce ani kompie.

zrobiłem niby kabel serwisowy ale to chyba nic nie zmienia, a dodatkowo komp mi krzyczy ze wystepuje skok napiecia na porcie koncentratora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Możesz przeinstalować stery - nie zaszkodzi.

Spróbuj inny kabel, względnie inny komputer.

Uruchom RSD jako administrator

P.S. Jaki masz system na PC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

win 7 na stacjonarce, 8.1 na lapku tylko na 8 nie dziala rsd lite ... albo ja nie umiem znalesc odpowiedniej wersji instalacyjnej.

Telefon juz zaczal byc widoczy na win 7 tylko teraz wystepuje problem ze słabą baterią i proces nie ruszy niestety, zastanawiam sie czy nie zapłaacić troche pln i prosic o pomoc z naładowaniem w jakims saloniku gsm moze oni pomoga bo sam to nie mam chyba pomyslu na to

okej poradziłem sobie :)

wprawdzie rozbierając telefon, naładowałem baterie spreparowanym kabelkiem czerwony do + czarny do - . bateria pewnie troche straciła żywotność ale trudno odcegliłem telefon. po czesciowym naładowaniu to juz standardowo kulturalnie i wgrałem soft przez rsd lite oczywiście podtrzymując ładowanie baterii podczas wgrywania aby przypadkiem nic złego się nie stało :)

Edytowane przez Piaer
    polaczylem post pod postem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

W takim wypadku powinien zadzialac kabel serwisowy. Ale ladowanie na McGyvera tez daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi