Skocz do zawartości
McKonrad

Działanie diody LED, temperatura nagrzewania się oraz błąd systemowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar kupić Xperię Z2, wiem już prawie wszystko co muszę wiedzieć jednak nadal ciekawi mnie pewna kwestia, a mianowicie dioda LED, jak działa? Czy są z nią jakieś problemy? Czy świeci się podczas ładowania telefonu? Czy bez ingerencji w pliki systemowe bądź bez używania oddzielnych aplikacji można zmieniać jej właściwości tj. kolor gdy przyjdzie SMS bądź jakieś inne powiadomienie? Czy jest w miarę widoczna? I wreszcie najważniejsze pytanie, a mianowicie jak wiadomo Xperia SP ma wspaniałe diody pod ekranem, które świecą w takt muzyki, domyślam się, że Z2 nie ma tej opcji jednak czy po zainstalowaniu aplikacji Luminara dioda świeci jak w SP (to znaczy czy mruga w takt muzyki?) w aplikacji Walkman bądź YouTube (w mojej eLce w Walkman'ie nie działa)? Oraz czy działa na najnowszej kompilacji systemu?

PS.

Tak wiem, że w filmie w Google Play przy aplikacji Luminara jest pokazana Z2 jednak nie daje mi to 100% pewności.

PPS.

Nie jest to sprawa decydująca i tak pewnie ten telefon kupię, jednak lubię takie bajery :).

PPPS.

No i druga sprawa to jest temperatura nagrzewania się telefonu podczas intensywnego grania załóżmy, że przez 1 godzinę, ile wynosi ta temperatura? Bądź przy graniu w jakieś strzelanki np. Blitz Brigade, Modern Combat 4 przez 15-20 minut, do jakiej temperatury się nagrzeje? I czy jest to strasznie przeszkadzającą rzeczą?

I na sam koniec czy w najnowszej kompilacji został rozwiązany problem z blokowaniem dotyku podczas rozmowy? Czy jest na to jakieś wyjście tj. modyfikacja, system bądź coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dioda jest mega widoczna nawet w niektórych pozycjach pod kątem. Podobno kolory się da zmieniać, ja się tym nie interesowałem wiec więcej na temat diody nie powiem.

Co do temp przy graniu. Grzeje się przy wymagających grach ale ja grałem ponad godzinę ciągle i nie przeszkadzało mi to, bardziej zastanawiałem się czy padnie coś albo się wyłączy z tego powodu jak aparat przy 4k. Nic z tych rzeczy jestem na wakacjach i gram sobie wieczorem codziennie i jest ok.

Co do ekranu przy rozmowach - mi zawsze działa poprawnie, nigdy mi się nie wzbudził sam czy miał problem z wybudzaniem. Raz dałem zadzwonić żonie która jest odemnie mniejsza ;-) i odrazu przy rozmowie coś tam jej się powlaczalo, ekran świecił. Pokazałem jej jak trzymać przy uchu i potem też działał jej bezbłędnie.

Miałem eSke i tam faktycznie problem był z tym, tutaj nie widzę go. Mam .402

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xad

Normalnie nie da się zmienić koloru i trybu powiadomień diody, ale wystarczy aplikacja LightFlo i możemy ustawić dowolny kolor ;)

Jeśli chodzi o przegrzewanie, to ostatnio sprawdzałem kilka razy Z2 jako wideorejestrator (AutoBoy BlackBox - FHD) i przez ok 30min nie wywaliło apliakcji, żadnego błędu ani aparat się nie spalił :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie nagrzewanie się telefonu nie przeszkadza mi (przecież norma), tylko zastanawiałem się czy nagrzane szkło nie spali mi palców :E. Jeszcze jakby ktoś mógł sprawdzić tą aplikację, oczywiście piwka lecą :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi