Skocz do zawartości
Dj_Dario

Jak zdebrandować G3?

Rekomendowane odpowiedzi

@jokero

Zrobiłeś wcześniej kopię zapasową tych wszystkich plików?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jokero

Tak, zrobiłem kopie root explorerem dodatkowo backup całości Nandroid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz te pliki od Play gdzieś wystawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jokero

Ok jutro wrzucę link w odrębnym temacie w dziale pomocy technicznej, może się komuś jeszcze przyda.

Edit

Warto zainstalować aplikację SD Maid po ręcznym usunięciu folderów .OP i app-system i skorzystać z dwóch funkcji programu:

- "wyszukiwarka zwłok" wyszukiwanie i usuwanie plików i folderów należących do niezainstalowanej już aplikacji

- "oczyszczanie systemu" - skanowane są znane typy plików i folderów, które mogą zostać bezpieczne wyczyszczone

- "zarządzanie aplikacjami" - funkcja m.in. zamrażanie aplikacji, eksport zainstalowanych aplikacji na kartę SD do formy pliku instalacyjnego xxxx.apk

wersja płatna posiada dodatkowo opcję czyszczenia duplikatów i aplikacji

@ franco78

dzieki za piwko :)

Edytowane przez jokero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ps. usunąłem katalog OP :) jednak po wejściu w aplikacje, śmieci typu np. muzyka na czekanie, Play24 i inne widnieją nadal zwłaszcza że je wcześniej wyłączyłem a zakładałem że po usunięciu katalogu OP znikną co zrobić aby się tych śmieci całkowicie pozbyć?

EDIT

załatwione :) aplikacje play, należy usunąć z katalogu data/app-system

Ja w data/app-system nic nie mam ale niestety dzwonków i tapet od Play nie mogę się pozbyć. Co jakiś czas wskakuje standardowa tapeta Play i nie wiem gdzie one są schowane :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bpmess

Jestem laikiem w tych sprawach, czy może ktos powiedzieć jak się pozbyć śmieci od play począwszy od tego jak zrobić roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bpmess

Wszystko jest napisane na forum. Jak usunąć Brand i jak zrobić root...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jokero

Up @@geezerpl

Jeśli masz brand play`a to w app-system powinieneś mieć aplikacje, ale skoro nie masz to pewnie usunąłeś. Nie wiem, gdzie są zlokalizowane tapety. To najmniejszy problem i masz debrand, jeśli usunąłeś katalogi .OP i app-system, dlatego tym się nie przejmuj :)

Edytowane przez ArEk335
Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio wygrałem nowy soft v10e i nie wiem skąd pojawila mi się tapeta z plusa i aplikacja internet tez jest podmieniona za plusowską i nazywa się plus.pl. czy jest możliwość pozbycia się jej? Albo podmienienia folderu na lgkowska przegladarke? Manualne zmienianie ikonki i strony głownej mnie nie satysfakcjonuje bo przy wyborze np aplikacji otwierajacej jakis link znow pyta sie o otworzenie linku przy pomocy 'plus.pl' (przegladarka) co mnie irytuje.

Edytowane przez siermar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi