Skocz do zawartości
Dj_Dario

Jak zdebrandować G3?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie trochę dziwna sprawa bo nie mam żadnych aplikacji brandowych. Jedyne co brandowego to ta przeglądarka i tapeta na głównym ekranie.. w folderze .op tez nie było folderu z brandem..

A wgrywałem ver v10g, która była czysta od aplikacji operatora. Ją zmieniłem na v10e i j.w. się pokazało

Więc nie wiem jak i skąd mogły się wgrać te brandowe ustawienia..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up @@siermar

ciężko znaleźć 10e lub 10g open EUR... wszystkie które widziałem były z Plusa właśnie... lub z Play

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem, gdzie są zlokalizowane tapety. To najmniejszy problem i masz debrand, jeśli usunąłeś katalogi .OP i app-system, dlatego tym się nie przejmuj :)

Hmm... to jest problem bo po każdym restarcie wyskakuje durna tapeta PLAY :E

Trzeba czekać na soft OPEN EUR 10G albo 10I i wtedy będzie z tym spokój ...

---------- Post dołączono o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Up @@siermar

Tu jest najlepszy wykaz ROMów. Jest już v10J (Włochy)

LG G3 Firmware: Checking the software version and Update history

LG G3 D855 KDZ download - Pg. 86 | LG G3 | XDA Forum Edytowane przez ArEk335

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie (i Panie), wyjaśnijcie mi proszę jedną rzecz. Mam LG G3 brandowany przez Plusa. Gdy wpisuję numer IMEI na stronce z której można ściągnąć najnowszą wersję softu (link tutaj), dostaję informację że najnowszą wersją dla mojego telefonu jest 10e, przy czym na forum przeczytałem że niektórzy cieszą się już wersją 10h. Jak rozumiem, ma to związek z tym że informacja o numerze IMEI mojego telefonu jest powiązana w bazie danych LG z informacją o tym że był on sprzedany sieci Plus (na to wskazują informacje na tej stronce - trzeba zamienić w URLu słowo IMEI na numer IMEI swojego telefonu). I teraz przechodząc do sedna: nawet jeśli uda mi się usunąć cały Plusowy bloatware i przerobić mój telefon na wersję niebrandowaną, to i tak będę otrzymywał aktualizacje softu dopiero wtedy kiedy będą dostępne dla Plusa (bo numer IMEI się nie zmieni)? Czyli, gdybym w tym momencie usunął branding Plusa, to i tak nie zaktualizowałbym softu przez OTA do wersji nowszej niż 10e?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się mi pozbyć wszystkiego z PLUSA !! (potrzeby root)

1. Kasujemy katalog data/.OP/PLS_PL (tu może być inny w zależności od sieci PLAY ma chyba P4P_PL) - ja skasowałem cały katalog .OP

2. Skasowałem jeszcze w katalogu cust/PLS_PL (tu są jeszcze inne katalogi z nazwami innych operatorów w tym jest też dla PLAY i się zastanawiam czy może usunąć cały katalog cust co o tym myślicie?

Po wyjściu z explorera cały czas komunikat "aplikacja ...została zatrzymana" wszedłem do recovery i factory reset.

Po włączeniu mam wreszcie czysty telefon bez aplikacji, tapety, logo i kto wie czego jeszcze z PLUSA.

Ale mam prośbę do osób które mają telefon z PLUSA (ci co mają PLAY to też chyba mają ten katalog bo ja mam PLUS a i tak miałem PLAY i wiele innych sieci) bo jak kasowałem pliki to zrobiłem sobie kopie katalogu .OP ale zapomniałem zrobić kopie tego cust/PLS_PL i czy może mi ktoś udostępnić te pliki tak na wszelki wypadek jak by były mi potrzebne.

Nawet osoby które mają telefon z PLAY też chyba mają ten katalog cust/PLS_PL więc jeśli ktoś może mi to podać będę bardzo wdzięczny.

--

wywaliłem całą zawartość katalogu cust/ + factory reset i wszystko śmiga :)

Edytowane przez yellovv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jokero

Up @@dirtchamber

Dla potwierdzenia powyższej teorii przydała by się wypowiedź osoby, która flashowała telefon z brandem np. z wersji firmware 10a (brand) do np. A6DEU 10g, po czym otrzymała aktualizację do nowszej wersji.

Edytowane przez ArEk335

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zamiar włąsnoręcznie sprawdzić tę teorię poprzez usunięcie plików Plusa, następnie wgranie czystego softu w wersji 10A (czyli przywrócenie telefonu do stanu w jakim byłby tuż po kupieniu np. w Euro RTV AGD), a następnie aktualizacja softu przez OTA. Zobaczymy do której wersji się zaktualizuje.

Mam tylko jedno pytanie: aby usunąć soft Plusa, trzeba zrootować telefon. Czy po sflashowaniu czystą wersją softu 10A telefon powróci do stanu nie-zrootowanego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi