Skocz do zawartości
Dj_Dario

Jak zdebrandować G3?

Rekomendowane odpowiedzi

hajpek

Tak, po wgraniu 10a tel bedzie niebrandowany i bez roota. Aktualizacje później dostaniesz z tego co się orientuję do 10e.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak: usunąłem katalogi /data/.OP/PLS_PL oraz /cust/PLS_PL, a następnie factory reset. Wszystko co miało związek z Plusem zniknęło. :) Jednakże wesja oprogramowania nadal ma wartość V10e-260-01, a chyba powinna mieć V10e-EUR-XX (przynajmniej taką wartość pokazuje egzemplarz na wystawie w Euro RTV AGD). Co jeszcze powinienem zrobić żeby otrzymać czystą wersją EUR?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Witam! Pozwólcie że dołączę się do tematu. Jutro idę odebrać swojego G3 z Plusa. Strasznie denerwują mnie przeróżne brandingi i związane z tym śmieci i pierwsze co zrobię, to oczywiście zabiorę się za pozbycie się tego. Tak więc moje pytanie brzmi, jak to zrobić? Chciałbym uzyskać telefon taki, jaki posiadałbym po zakupieniu go w Media Markt czy innym sklepie, który nie instaluje syfu na telefonie (branding).

Czy wykonanie wszystkich czynności które opisał Pan yellovv zapewnią mi czysty soft z możliwością aktualizowania bez zbędnych kombinacji?

Udało się mi pozbyć wszystkiego z PLUSA !! (potrzeby root)

1. Kasujemy katalog data/.OP/PLS_PL (tu może być inny w zależności od sieci PLAY ma chyba P4P_PL) - ja skasowałem cały katalog .OP

2. Skasowałem jeszcze w katalogu cust/PLS_PL (tu są jeszcze inne katalogi z nazwami innych operatorów w tym jest też dla PLAY i się zastanawiam czy może usunąć cały katalog cust co o tym myślicie?

Po wyjściu z explorera cały czas komunikat "aplikacja ...została zatrzymana" wszedłem do recovery i factory reset.

Po włączeniu mam wreszcie czysty telefon bez aplikacji, tapety, logo i kto wie czego jeszcze z PLUSA.

Ale mam prośbę do osób które mają telefon z PLUSA (ci co mają PLAY to też chyba mają ten katalog bo ja mam PLUS a i tak miałem PLAY i wiele innych sieci) bo jak kasowałem pliki to zrobiłem sobie kopie katalogu .OP ale zapomniałem zrobić kopie tego cust/PLS_PL i czy może mi ktoś udostępnić te pliki tak na wszelki wypadek jak by były mi potrzebne.

Nawet osoby które mają telefon z PLAY też chyba mają ten katalog cust/PLS_PL więc jeśli ktoś może mi to podać będę bardzo wdzięczny.

--

wywaliłem całą zawartość katalogu cust/ + factory reset i wszystko śmiga :)

Serdecznie pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zrootowaniu i usunięciu brandingu chciałem wgrać czysty soft, ale po jego wgraniu z powrotem mam aplikacje i tapety operatora? Używałem pliku KDZ pobranego stąd i pliku TOT pobranego stąd i za każdym razem jest to samo... Ktoś wie o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem dokładnie ten plik o którym napisałeś. Po jego wgraniu mam z powrotem tapety i aplikacje Plusa...

EDIT: Przed wgraniem tego pliku usunąłem zawartość folderów /data/.OP oraz /cust. Po wgraniu czystego softu powrócił katalog /cust i chyba dlatego ustawiła się tapeta Plusa, zaś aplikacja Internet zmieniła nazwę na "m.plus.pl". Tylko gdzie w telefonie siedzi informacja o tym że telefon ma się przełączyć na branding Plusa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

http://lg-firmware-rom.com

Wpisz tu swój imei i pobierz rom. Rom powinien porabć sie bez branding, bo ja tak pobieralem, a wcześniej usunąłem katalogi i śmieci nie mam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Czy można usunąć katalog cust?

edit : sam wywaliłem całą zawartość katalogu cust i wszystko działa ( nie da się wywalić samego katalogu cust)

Edytowane przez adif1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak kupie telefefon w T-mobile teraz jest tam 10b z tego co widziałem, wpiszę imei to będe miał oprogramowanie bez brandu? Z tego co widziałem T-mobile daje tylko swoje aplikacje, po włączeniu tel jest animacja LG nie ma T-mobile.

Ciekawe kiedy T-mobile da aktualizacje do wersji 10H. Czy można gdzieś oddać tel by ktoś to wgrał i oprogramowanie będzie miało kod euro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam telefon z brandem Plusa. Dziś wgrałem Root'a i usunąłem podfoldery Plusa w katalogu "data" i "cust", a następnie wgrałem ROM w wersji 10A. Po ponownym uruchomieniu wróciła aplikacja "m.plus.pl" i tapeta z Plusa, zaś logo Plusa przy uruchamianiu telefonu się nie pojawia.

Czy robię coś nie tak? Może mam usunąć całą zawartość katalogu "cust" albo ".OP"?;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi