Skocz do zawartości
Dj_Dario

Jak zdebrandować G3?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak debrandowałem z Play, to wgrałem właśnie czysty V20U, zrobiłem hard reset, wyłączyłem aktualizacje i jest czysto :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nie narusza takie wgranie kdz gwarancji na pewno? Tzn czytałem tu na forum, że nie, ale czy ktoś faktycznie po takim zabiegu wysyłał telefon na gwarancję i uznali / były przez to problemy? Nie jest to co prawda rootowanie telefonu, więc nie powinno naruszać gwarancji, no ale wiadomo jak to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

@@maslanka

Nie nie narusza to w żaden sposób gwarancji bo przecież jest to oficjalny system od LG i możesz wgrać go bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

@@maslanka

W G3 nie tracisz gwarancji nawet po zrootowaniu telefonu,po prostu wgrywasz oficjalny system flashtoolem z zaznaczoną opcją CSE Flash i wszystkie ślady po dłubaniu w sofcie są skasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomek
    Kilka dni temu kupiłem LG G3 brandowany w sieci Play. W celu usunięcia brandowania, przy pomocy Flash Tool 2014 wgrałem do telefonu wersję oprogramowania:

368 POL/POLAND V20E LGD855 1.09 GiB 1662

W trakcie flashowania nie pojawiły się żadne błędy. Mimo to, po restarcie telefonu i dokonaniu podstawowej konfiguracji okazało się, że kompletny brand Playa pozostał. Nie sprawdziłem jaka była wersja softu przed moim flashem, ale w tej chwili telefon pokazuje wersję: V20e-260-06. Co zrobiłem źle ?

1. Wersję softu dobrałem na oślep, po pobieżnym przejrzeniu paru postów na forum :/. Czym różnią się wersje:  

367 6PO/POLAND V20E LGD855 1.09 GiB 767

368 POL/POLAND V20E LGD855 1.09 GiB 1662

?

Na stronie http://lg-phone-firmware.com/nie ma podanych dat wydania danej wersji softu. Po czym poznać, która jest najnowsza ? Ta co ma dalszą literę alfabetu na końcu ? Tzn. lepiej wgrać V20F niż V20E ?

2. Jak rozumiem LG wykonuje aktualizacje OTA na podstawie IMEI telefonu, czyli jeśli wgram inny soft, który usunie brand Play to kolejna aktualizacja OTA z powrotem spowoduje zbrandowanie telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

1 im dalsza litera alfabetu tym nowszy soft, jak wgrasz Polski czysty soft to i tak brand zostanie. Wgraj v20u na Anglie powinien zniknąć.

2. Nie dostaniesz ota wcale ale zawsze mozesz rom wgrać manulanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomek

Wgrałem V20U dla United Kingdom i telefon czysty. Szkoda, że nie będzie automatycznych aktualizacji, ale brak loga Play jest tego warty :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Pare minut i wgrasz sobie sam aktualizacje migdy chyba w lg nie robiłem ota bo zawsze gdzieś wcześniej wychodził nowszy i ciekawszy rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomn95

Czy stock v21a nie ma śmieci z brandu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Mi wróciły tylko tapety od operatora wiec to da się przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi