Skocz do zawartości
OlkaFasolka

HTC One - nie działa aparat - czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ok.1,5 tyg jestem posiadaczką htc one. Niestety chyba za szybko się cieszyłam.. Ogólnie tel. sprawuje się bardzo dobrze, ale.. przez przypadek (dzisiaj) zauważyłam, że nie działa aparat ( 'zoe'). Kilka dni temu wszystko było ok. Teraz widać czarny ekran, przycisk do zrobienia zdjęcia/filmiku, ikonkę do zmiany np. w autoportret itp. i odnośnik do galerii. Nawet jak klikam żeby zrobić zdjęcie- nic się nie dzieje, po prostu po kilku sekundach wyłącza się i wraca do głównego menu..

Zastanawiam się, czy wysłać go na gwarancję.. ale wciąż liczę że "sama" to jakoś naprawię. Jeśli ktoś z Was potrafiłby mi pomóc, byłabym bardzo wdzięczna.

Przeszukałam całe forum i jest podobny temat: " http://forum.android.com.pl/f555/czarny-ekran-aparatu-i-lustra-brak-reakcji-na-skra-ty-aparatu-229596/ " ale niestety nic mi on nie mówi :< i dotyczy htc one x. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Ola :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

A próbowałaś (jak sugerowali w podanym linku) zainstalować alternatywną aplikację "kamera" ?

Skoro nic nie robiłaś a problem wystąpił nagle to podejrzana sprawa... Jeżeli któs nie miał podobnego przypadku i nie pochwali się jak ewentualnie przywrócił działanie, zapewne czeka Ciebie serwis.

Jedno przychodzi mi na myśl, hard reset czyli zerowanie całkowite (przywrócenie do ustawień fabrycznych).

Zakładam że telefon nie grzebany (flashowanie, rootowanie, zmiana ROMu itp)?

Po prostu kupiłaś nowy, użytkowałaś zgodnie z przeznaczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak- nówka sztuka. Nic z nim nie robiłam, z resztą- nawet nie wiedziałabym jak :) Ale dzięki ze mi odpowiedziałeś (w miarę♥dla mnie zrozumiale :P )

Poszukam pomocy u znajomych programistów. Może oni coś pogrzebią i znajdą. Sama wolę nic nie robić ;)

EDIT:

No więc zainstalowałam 2 przykładowe apki aparatu fot., nic nie dało.

Próbowałam na Hangouts wideo-rozmowę i przednia kam działa bez zarzutu. Ale tylko w tym przypadku. Na zwykłym aparacie nie mogę nawet ustawień włączyć. Po prostu czarny ekran, 3 ikonki na dole->mija kilka sekund i się wyłącza. A i 2 razy mignęło mi jakieś powiadomienie ale też w takim tempie, że nie dałam rady przeczytać. Pierwszy raz chodziło o jakąś muzykę (wyłapałam słowo).

:<

Edytowane przez OlkaFasolka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Jeżeli chcesz przywrócić telefon do ustawień fabrycznych wejdź do ustawienia a następnie kliknij na kopie bezpieczeństwa i reset i wybierz resetuj telefon. Pamiętaj że wszystkie ustawienia, konta mailowe, zainstalowane programy zostaną skasowane!

Jest to ruch ostateczny przed wysłaniem telefonu do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc tak czy siak:)

Taki sprzęt i tak zawodzi :-P No cóż. Jak będę miała jakieś konkretne info, to napiszę co się stało z moim htc.

Pzdr! I Piwko leci dla Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Hard Reset, może pomóc. Jeżeli nie, to najprawdopodobniej problem leży na płycie głównej, albo tasiemka nie dopięta, albo jakiś zimny lut...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka.

Jednak muszę go odesłać na gwarancję.. spróbowaliśmy wyładować go na maksa że już nawet nie startował przy włączeniu, zostawiliśmy w tym stanie na całą noc. Rano go podł. do ładowania, no ale niestety to też nic nie dało :/

Szkoda. Dzięki chłopaki za nakierowanie mnie (na początku myślałam, że sama coś zepsułam :P).

Jak coś ciekawego/konkretnego się♥dowiem, to dam znać. Może komuś w przyszłości się przyda.

Pzdr.

PS. A i hard reset oczywiście też zrobiony, ale nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    latas

Wybaczcie, że trochę odkopuję, ale mam identyczny problem. Serwis poradził sobie z usterką, jaka była diagnoza? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu i mógłby się nim podzielić? Mam to samo, dodatkowo telefon nie chce się ładować z oryginalnej ładowarki, trwa to mega długo. Ładuję nią powerbanka i z powerbanka telefon, wtedy wszystko działa. Jeśli problem nie leży w oprogramowaniu, to pewnie naprawa jest nieopłacalna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi