Skocz do zawartości
Informujemy, że dzisiaj w godzinach 23:00 - 00:00 będą trudności z dostępnością forum z powodu prac konserwacyjnych
hihohiho

Lg g2 f320 - czy działa poprawnie w Polsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz takie parametry techniczne ja też mogę wypisać i to takie, że będzie działać. Miałeś ten tel w ręce w PL? Sprawdziłeś, że nie działa? Jeśli nie to dzięki, że się wypowiadasz ale chciałbym też usłyszeć opinię kogoś kto sprawdził to empirycznie.

Co do parametrów znalazłem zrzuty ekranów menu serwisowego, skąd spisałem informacje o wersji:

F320S

GSM 850, 900, ...

WCDMA B5(850), B1(2100), B2(1900)

LTE B1(2100), B3(1800), B5(850), B7(2600)

F320L

GSM 850, 900, 1800, 1900

WCDMA B5(850), B1(2100), B2(1900)

LTE B1(2100), B5(850), B3(1800), B7(2600), O tej wersji było więcej info, LTE może pracować w trybie AUTO lub B1+B5, B3+B7.

Jak zapewne dobrze wiesz w Polsce UMTS 900 i 2100 oraz LTE 1800 (Play testowo 2100) oraz aktualnie rozpatrywany jest przetarg na częstotliwość 800MHz.

Jak więc widzisz mam podstawy by wątpić w Twoje wypowiedzi.

---------- Post dołączono o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Co do tej wypowiedzi:

nie powinno dzialac bo sa rozne czestotliwosci. W europie inne, w stanach inne i w azjii inne.

Może byc tak ze GSM (2G) Ci zaskoczy, ale raczej na nic wiecej bym nie liczył.

Cytat z Wikipedii pod hasłem "Long Term Evolution (LTE)"

Częstotliwości obsługiwane na świecie

Ameryka Północna 700/800, 1700/1900, 2100 MHz;

Ameryka Południowa 2500 MHz;

Europa 800, 900, 1800, 2600, 3400, 3600 MHz;

Azja 1800 i 2600 MHz;

Australia 1800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro takie informacje znalazles...i według Ciebie to co podales jest 100% prawdą, kupuj...powinno działac.

Moim zdaniem nie bedzie :) ale to tylko moje zdanie.

Byl przyklad z wersja D805 ktora w polsce miala jedną! kreskę zasiegu :P założe się, że z F320 bedzie podobnie, o ile GSM i 3G beda dzialac...o tyle z LTE bedzie problem. No ale skoro znalazles takie informacje to wydaje mi się, że możesz smiało kupić. Ja kota w worku osobiscie nie kupuje, wolalbym stówke czy dwie dorzucić i kupić telefon z gwarancją realizowaną na terenie polski i miec pewnosc ze w ogole z tego telefonu zadzwonie, a nie sie zastanawiac czy może ruszy w polskich sieciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doceniam Twoje zdanie ale nie chodzi mi tutaj tylko o stówkę czy dwie. Po to jest forum, by szukać informacji i to właśnie przed zakupem robię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sagoel

czy może ktoś już wie jak jest z F320 i LTE? czy działa?

znalazłem dwa sprzeczne komentarze

może różnice wynikają stąd że jest kilka podtypów F320L/F320S/F320K? cenne info od kogoś kto ma taki telefon i wie na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ganjax

Więc do rzeczy..

LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - D802

LTE 900/1800/2100/2600 - F320k

Jak widzisz F320k nie obsługuje wszystkich częstotliwości. Będzie częsty problem z zasięgiem 4G lub nie będzie obsługiwany przez operatora.

Wersje S i L w ogóle nie będą obsługiwać LTE w Polsce przez zbyt wąski kanał częstotliwości.

2G i 3G będą działać w pełni.

Do tego dochodzi brak gwarancji, a nawet brak możliwości napraw odpłatnych.

Brak obsługi wszystkich częstotliwości ogranicza prędkość pobierania, często nawet do prędkości 3G. A zasięg skraca się nawet dwukrotnie.

Więc odpowiadając na twoje pytanie, owszem, jakoś zadziała, ale bardzo słabo.

Tapatalk'ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam F320L i LTE jak najbardziej działa w Polsce na CloudyG2 3.0, oryginalny rom dla U+ łapie wszystko poza Koreą jako roaming i ogólnie wtedy jest tak sobie (choć 2/3G bez zarzutu), standardowy firmware i tak jest imo do ostrzału przez masakryczną ilość bloatwaru i kilka "smaczków" w ustawieniach.
Edit - screeny dla niedowiarków

a33c5c800ddf0c46b127922510f089bb.jpg374073553dfc0bb2cbc404d93d8ace6c.jpg

Edytowane przez niuniek24w
spoiler
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KemotM

Coś ktoświe o tej wersji ? zadziała w naszym Playu? wszystko z nią ok ?

Edytowane przez KemotM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Ostatnio przypadkiem natknąłem się na ciekawą ofertę G2 F320:

http://allegro.pl/mega-promocja-lg-g2-32gb-2-kolory-gw-24mce-i5379769765.html

Cena jest bardzo niska jak za teoretycznie lepszą koreańską wersję F320, co o tym sądzicie? Byłby to fajny upgrade mojego Overmaxa i nie wydałbym dużo. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel.

Cena atrakcyjna która wiąże się z wieloma problemami. Jest wiele tematów/postów na ten temat. Zalecam zagłębienie się w forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Szukałem czegoś i ludzie rzadko piszą konkrety, jeden mówi że LTE nie działa po czym wpada drugi z działającym i inne tego typu sytuacje, wiem na pewno tyle że F320 to koreańska teoretycznie najlepsza wersja i że mogą być niższe prędkości 4g

[Dodano: 31.05.2015 - 16:50]

Według specyfikacji ten fon ma takie same częstotliwości 2G i 3G co mój Overmax Vertis, a nawet ma ich więcej, więc skąd problemy o których opowiadają niektórzy ludzie? Czyżby byli bajkopisarzami czy może coś przeoczyłem? Może wypowie się osoba posiadająca F320

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi