Skocz do zawartości
Borowik13

[ROM] MIUI dla Defy 1.9.30

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest ale nie jest do konca spolszczona tak jak i poprzednia wersja tj 1.7.8 a mi chodzi żeby była w 100% po polsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzaqwer

Nic z tego niestety ;/

APNDroida używam, bo stały net mam na drugim telefonie, w Defy nie potrzebny mi poza domowym WiFi - ale wydaje mi się, że on może być problemem: na ROMie firmowym i po aktualizacji do Froyo też nie działały MMSy (Orange). Ewentualnie myślałem też, że problemem mogą być limity wielkości wiadomości, a nie widzę tego w ustawieniach - dopasowywanie do możliwości sieci odbywa się automotycznie czy jak to jest?

ROM rzeczywiście godny polecenia, już w wersji "mojej" (no poprzedniej, 8?), do CM7 jakoś nie mogłem się przekonać a tutaj zaskoczyło od razu :)

Jeszcze jedno - jest jakiś sposób na Swype'a bez polskich znaków (tzn jak ja piszę, żeby wyświetlało z naszymi ogonkami, ale wysyłało normalnie, bez)? Oryginalnie odhaczało się to jednym kliknięciem, ale tutaj nie widzę opcji (zmianiłem wydaje mi się kodowanie z Latino a Unicode, ale teraz nie mogę znaleźć gdzie...:| ) Najlepszą wersją Swype'a była ta z oryginalnego np Froyo dla mnie, ale nie chce się wgrać przez recovery niestety...

Edytowane przez xzaqwer
    dwa razy napisało się to samo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzaqwer

A to już przegrzebałem prawie (bo wybaczcie, tam jest ponad 250 stron już) dokładnie, ale jakoś żadna do końca mi nie podchodzi... Na szczęście dobrze ludzie nad tym pracują ciągle, więc może niedługo znajdę coś dla siebie, na razie używam jednej z klawiatur właśnie z tego tematu :) A tak na marginesie: często podczas pisania sms'ów telefon się resetuje, niezależnie czy jest Swype czy standardowa klawiatura androidowa - jakieś pomysły co jest przyczyną? Ktoś ma podobnie? Zwykle niedopracowanie ROMu jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety występuje mnóstwo FC głównie przy wejściu do galerii i w ustawieniach "Proces android.process.media zakończył się niepowodzeniem..." szkoda bo rom bardzo szybki ..

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuvok

dziwna sprawa z tym resetowaniem. zrobiłbym w recovery wszystkie możliwe wipe'y, wgrał rom od nowa, jeszcze raz wipe'y i spróbować bez przywracania żadnych backupów

u mnie zarówno miui 15, jak i wajkiui 15 nie sprawiają żadnych problemów (czyste miui miałem tylko chwilę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem rozwiązałem formatując kartę pamięci i od tej pory z mediami nie ma problemu. Natomiast pojawił się problem z ustawieniami android.process.settings też FC czasami przy próbie wejscia do ustawień dźwięków. Zdaje się że jest to wina menedżera motywów, ktoś pisał o tym na xda...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tureq

ja mam problem z WajkIUI 1.7.15.1 co jakis czas zdarza sie mu restartowac i tak 3-4 restarty i przestaje na kilka godzin pozniej znowu to samo, mial ktos taki przypadek ?

zrobilem full wipe i nie przywracalem zadnych danych

---------- Post dołączono o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

ja mam problem z WajkIUI 1.7.15.1 co jakis czas zdarza sie mu restartowac i tak 3-4 restarty i przestaje na kilka godzin pozniej znowu to samo, mial ktos taki przypadek ?

zrobilem full wipe i nie przywracalem zadnych danych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzaqwer

dokładnie to samo niestety - tak jak pisałem wcześniej zwykle przy próbie wysyłania smsa, przy innym korzystaniu z telefonu (film, galeria, net itp) problemu nie zauważyłem

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuvok

problem restartów dotknął również mnie :)

na stronie miui jest sporo komentarzy z tym samym...

czyli czekamy do piątku na 1.7.22 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi