Skocz do zawartości
FallChildren

"Niestety, LGSystemServer został zatrzymana" - brak zasięgu

Rekomendowane odpowiedzi

depot

Mam to samo od kilku dni, pomaga na jakiś czas wyjęcie baterii. Zauważyłem, że jak zdechnie zasięg to wtedy telefon nie odczytuje karty sim, mimo ze ją widzi (karta sim unknow w hidden menu). Sim wymieniałem i jest troche lepiej, ale dobrze wcale. Problem pojawia się w momencie gdy straci na chwilę zasięg, albo przełącza się z wifi na dane z sieci albo z 2g na3g i odwrotnie lub przełącza sieci w roamingu krajowym. Po ustawieniu 2g i sieci na sztywno problem nie pojawia się tak często, ale jak wypadnie z zasięgu to zawiecha gotowa. Po wypadnięciu z sieci całe menu dotyczące wyboru sieci oraz rodzaju połączenia 2g 3g staje się niedostępne. V20o. Po resecie i przeinstalowaniu kdz nic się nie zmienia. Gdzieś wyczytałem, że komuś pomogło awaryjne przywracanie systemu, ale na razie nie mam na to czasu.

Dodam jeszcze, że problem jest bliźniaczo podobny do tych z np V20c w play dotyczących braku możliwości dzwonienia pomimo zasięgu, tyljo, że wtedy nie było żadnych komunikatów.

Hmm....

http://forum.android.com.pl/f763/karta-sim-zostaa-a-usuniae-ta-391547/

Chyba pora definitywnie rozstać się z LG.

Edytowane przez depot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli pomimo KDZ i wymiany karty dalej występuje problem, to może warto pomyśleć o usterce technicznej. Nie spadł? Nie był zalany? Być może samo gniazdo SIM uległo uszkodzeniu lub/i antena. Sprawdź czy poprawnie działa BT i WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    depot

BT i WIFI umierało wraz LgSystemSerwer, ale po przeinstalowaniu kdz działa już bez zarzutu i umiera tylko radio. Telefon nie rozpoznaje przy tym statusu sim, jej numeru seryjnego, sim country iso oraz sim operator code. O dziwo czyta z sim network operator code, network operator name, network country iso itd.

Po zawieszeniu network type jest zawsze ustawione na GSM nigdy UMTS i wg mnie tu jest problem i raczej programowy. KDZ w normalnym trybie mi się wydaje nie aktualizuje całości softu bo inaczej szlag by trafiał wszystkie aplikacje i ustawienia i być może nie rusza także i plików sterowników?

Lg Suport Tool powinien wyczyścić i nadpisać wszystko. Jak się mylę to niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi to wygląda na problem softwarowy, tym bardziej że problem ten miały wczesne wersje JB na L9, ciekawe tylko bo następne wersje zostały poprawione... Może spróbuj wgrać ICS i zobaczysz co będzie, jak dalej ten błąd to już chyba rzeczywiście zostaje usterka techniczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    depot

ICS raczej odpada, nie podoba mi się, już wole zmienić sprzęt. W południe zaatakowałem telefon Lg Mobile Suport Tool, instalacja przebiegła pomyślnie po czym tel zawisł na animacji startowej. Komninacja trzech klawiszy ożywiła sprzęt, ale zaskoczyłw trybie awaryjnym (?). Po kolejnym restarcie zaczęło wszystko działać, ale po zainstalowaniu kopii apek ze sklepu znów zdechło radio, tylko już bez komunikatów o zatrzymaniu usług. Telefon rozgrzał się, ża aż się do ręki wziąć nie dało. Zrobiłem kolejny HR, ale tym razem bez wpisywania danych logowania. Apki pobrałem na piechotę i jak na razie wszystko dziala. Zobaczymy tylko jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposob dokladniej zaatakowales telefon tym LG mobile support tool? Udało sie w jakis sposob rozwiazac problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    depot

To się nazywa awaryjne odzyskiwanie systemu. Błąd jest prawdopodobnie sprzętowy, tj. jak temperatura telefonu wzrośnie to przestaje się komunikować z sim. Mało tego jak się wyjmie sim i włączy tel to temu nadal się wydaje, że sim jest dopuki nie ostygnie, potem działa normalnie.

Play rozwiązał problem sprzedając mi nowy telefon za 1zł.

L9 będzie przeznaczona na eksperymenty, ponieważ i tak już go bardziej nie zepsuję więc hulaj dusza, piekła nie ma.

Dodam tylko, że zatrzymywanie usług jest skutkiem a nie głównym problemem. Nie należy się czepiać LgSystemSerwer.

Edytowane przez depot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam taki sam problem, dlaatego nie chciałem zakładać nowego tematu. Wyskauje mi komunikat LGSystemServer został zatrzymana. Brak zasięgu, brak transmisji danych, nie widzi karty SIM. Początkowo tel w ogoóle się nie włączał , oddałem go koledze na naprawę, przeczyścił go i się włączył. Niestety wyskakuje ten komunikat co uniemożliwia normalne działanie. Czy jest jakaś szansa, że po przeinstalowaniu ROMu coś się zmieni? Czy uszkodzony jest hardware i nie ma nadziei? Nie mam gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz spróbować przeinstalować, nic poza utratą danych się nie powinno stać :) Jak się nie będzie chciał po tym włączyć to zrób hard reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak mialem w spicy, gdy lezala to nic sie nie dzialo i bylo ok. Gdy tylko podnosilem, tracilo tak jakby karte sim (czytalo, ale byl krzyzyk jakby nie byla wsadzona) wyskakiwal blad android.phone przestal dzialac. Na 90% cos z telefonem bylo nie tak, bo wpadl mi do wody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi