Skocz do zawartości
luzikseba

Sony Xperia Z2 Tablet - wątek o aktualizacjach...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiadomo coś na temat aktualizacji naszych Tabletów do najnowszej wersji oprogramowania? Póki co stanęliśmy na 4.4.2 o nr kompilacji 17.1.1.A.0.402.

Android 4.4.4 to zapewne finalne wydanie systemu w wersji KitKat. Już na jesieni ma zadebiutować odświeżony Android L. Wiec pytanie czy Sony uraczy nas jeszcze odświeżonym KitKatem czy może wyda na nasze urządzenia całkiem nowego Androida L? W tym temacie piszcie o wszelkich informacjach zarowno z oficjalnych jak i nie oficjalnych źródeł.

Edytowane przez Igorius
    Zmiana tytułu oraz przypięcie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neotion

Wg informacji z innych portali na PTCRB jest certyfikat dla Sony Xperii Z2 i Z2 tablet o numerze: 17.1.1.A.0.438 - który jest ponoć już dystrybuowany dla Xperii Z2, więc można się spodziewać niedługo aktualizacji dla Z2 tablet. Aktualizacja ma nie wnosić jakichś istotnych zmian a jedynie w zakresie zabezpieczeń, więc należy domniemywać że będzie update do Kit Kat 4.4.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asQx

W przypadku Z2 aktualizacja nie wnosiła nawet KitKata 4.4.4 tylko jakieś dobre poprawki, więc dla nas myślę, że będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Data: 31-07-2014

Wersja systemu Android: Google Android 4.4 (Kitkat)

Najnowsze dostępne oprogramowanie: 17.1.2.A.0.314

• Poprawiona jakość połączeń głosowych.
    • Usprawnione. lepiej działające funkcje dotykowe.
    • Ulepszone ładowanie, gdy bateria jest słaba.
    • Zwiększona ogólna wydajność i stabilność.
    • Wszystkie nasze najnowsze poprawki i ulepszenia.

Tyle co udało mi się znaleźć na temat aktualizacji naszych tablecików.

Niestety, ja aktualizuje dopiero jutro, bateria jest poniżej 50% i nie pozwala na aktualizację...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neotion

dodam że aktualizacja ta dotyczy modelu Z2 z LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    moljoh

511-tka w Polsce jeszcze poczeka niestety (te z Orange zdaje się już mają). Na razie w połowie Europy mniej więcej jest ten nowy soft. Na pocieszenie - podobno mamy wspólny soft z m.in. FR i DE, więc może nie będą się długo ociągać.

Reakcje na nowy soft są różne - jedni mówią, że jest lepiej (z dotykiem), inni że tak samo.

BTW - Taka ciekawostka - 521 ma oprogramowanie w wersji Phone (np. ograniczenie do tylko jednego konta usera w przeciwieństwie do wersji bez LTE) i jest to w zasadzie phablet z punktu widzenia Androida. Nie wiem, czy jeszcze czymś się różnią od wersji tabletowej Androida.

Edytowane przez moljoh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może za niedługo zmienimy w naszych tabletach Androida 4.4 KK na 5.0 Lollipop.

"Podana przez Google data to 3 listopada. Dokładnie tego dnia w nieco dwa tygodnie od oficjalnej prezentacji stabilnej wersji systemu pojawi się wersja możliwa do pobrania."

Android 5.0 L Update Plan Leak: Sony Xperia Z3, Z3 Compact, Z2 & More [Exclusive]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loader

Właśnie wczoraj dostałem do swojej 511 aktualizację do androida 4.4.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również wczoraj zaktualizowałem mojego SGP521 do KK 4.4.4

Numer kompilacji 23.0.1.A.0.167.

Odświeżony nieco interface, doszedł dolny dok na m.in aparat, dialer, folder z apk od google itp. W apkach pojawił mi się antivirus, lifelog. Zasadniczo wielkich nowości aktualizacja nie wniosła, sama kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    altus

po aktualizacji do 4.4.4 zamkniecie klapki oryginalnego etui sony nie powoduje wygasnięcia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi