Skocz do zawartości
Kaszell

ROM [M7][KK][4.4.4] CyanogenMod 11 Official Nightly Builds

Rekomendowane odpowiedzi

Kaszell

CyanogenMod-11.0-M7-1-800x456.jpg

Czym jest CyanogenMod?

Najkrócej rzecz ujmując CyanogenMod jest alternatywną wersją Androida opartą na jego ogólnie dostępnym kodzie źródłowym, napisaną jednak nie przez programistów Google'a, ale grupę niezależnych deweloperów.

ZANIM Zaczniesz zawsze pamiętaj o zrobieniu BACKUP!

Zatem witam w wątku o CM11 dla One m7 Information: HTC One (GSM) ("m7") - CyanogenMod

Wymagania:

POBIERANIE

ROM wybieramy tutaj

Gappsy pobieramy stąd

Procedura instalacji:

1. Uaktualnij recovery! do wersji TWRP 2.7.1.2 lub CWM Touch 6.0.4.8
    2. Pobrane elementy (cyanogenmod i gappsy) umieścić na karcie pamięci.
    3. Uruchom telefon w trybie Recovery, w tym celu: naciśnij Power and Volume Down.
    4. W menu CWM, wybierz Install ZIP from SD card, followed by choose ZIP from SD card, następnie zainstaluj CM ZIP paczkę, którą pobrałeś wcześniej.
    5. Powtórz krok 3, tym razem z GoogleApps plikiem ZIP.
    6. Następnie po zakończeniu instalacji, wybierz opcję wipe data/factory reset w menu Recovery.
    7. Uruchom ponownie
    8. Po konfiguracji i załadowaniu się telefonu, zalecane jest ponowne uruchomienie.

Changelog:

CM11

Android 4.4.4

Błędy:

Działa wszystko co ważne:) jeśli znajdzie się błąd w nowym wydaniu zgłaszamy go przede wszystkim na platformie JIRA https://jira.cyanogenmod.org/

Jak wygląda?

Enjoy

;)

Edytowane przez Kaszell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno97

dopisz jeszcze że wyszedł niedawno Snapshot-M8 który jest stabilniejszy niż nightly.

Niestety co jakiś czas z niewiadomych powodów dochodzi u mnie do zwiechy systemu :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell

@Bruno97 każda następna wersja nightly jest eksperymentalna. :)

Stabilne wersje to: M-builds, snapshot lub milestone.

Eksperymentalne: Nightly.

Więcej tutaj: Information: HTC One (GSM) ("m7") – CyanogenMod oraz About - CyanogenMod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może czegoś nie rozumiem ale robię tak jak zwykle (i jak w opisie) czyli wrzucam pliki na sd, wchodzę w recovery, próbuje zainstalować i wyskakuje: error executing updater binary in zip...

Zmieniłem nawet TWRP na CWM jednak bez zmian.

Pobrałem oczywiście najnowszego CM (na dzień 1 sierpnia).

Dotychczas był wgrany ViperRom.

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell

Najnowsza wersja twrp?

HTC one m7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsze TWRP i CWM. Jakieś pomysły?

---------- Post dołączono o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Po wyczyszczeniu całej pamięci instalacja ruszyła. Niestety nie wiem co blokowało, czy aplikacja, czy moje prywatne dane.

W każdym bądź razie problem sam się rozwiązał. Nie mniej dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda sytuacja z aparatem? Gdzieś na XDA czytałem, że zdjęcia na wersjach AOSP wychodzą o wiele gorzej niż na romach z Sense. Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć? I oczywiście jak kolega wyżej, to jak wygląda sprawa z baterią? Lepiej,gorzej, różnicy brak? :)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to baterii nie sprawdzałem. rano odłączam telefon od ładowarki, wieczorem go podłączam. Taki nawyk. Nie sprawdzam zużycia baterii, ale od dzisiaj się temu przyjrzę i napiszę jak to wygląda.

Co do zdjęć to faktycznie wychodzą gorsze. Jeżeli chodzi o fotografię to jestem totalnym laikiem ale widać gołym okiem, że kolory są inne (w Sense były żywsze, naturalniejsze), większe ziarno na fotografiach, dłużej łapie ostrość. Dodatkowo po przesiadce z romów z Sense menu jest mniej intuicyjne. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może po prostu Google zrobił kiepskie menu aparatu.

Dźwięk jest inny. Nie napiszę gorszy bo to subiektywne odczucia. Bez wsparcia sterownika Beats jest głośniejszy ale i mniej wyrazisty. Podbite są wszystkie tony ale brakuje czystości i głębi dźwięku. Nie stosuję żadnych ulepszaczy chociaż takowe posiadam.

Suma sumarum na romach z Sense faktycznie zdjęcia są ładniejsze, a dźwięk milszy dla ucha (przynajmniej mojego).

Baterii przyjrzę się uważniej gdyż codziennie w inny sposób użytkuje telefon, nie powielam schematów, więc ciężko mi powiedzieć jak się zachowuje. Raz sporo korzystam, następnego dnia prawie w ogóle, kolejnego w 50%.

Oczekujcie za kilka dni sprawozdania z baterii. Pozdrawiam.

P.S. Zwiech systemu nie uświadczyłem jednak jest jedna sprawa która mnie irytuje. Kiedy rozmawiam z kimś przez telefon czujnik czasem źle zczyta odległość i włączy ekran. Wtedy ja policzkiem coś powciskam (najczęściej kalendarz). Niby nic, ale na wcześniejszych romach się to NIGDY nie zdarzało. Może to wina kalibracji czujnika. Poszperam i dam znać co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi