Skocz do zawartości
Darkmix

Pamięc masowa 2.2 i 2.3.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się dlaczego mi nie działa pamięc masowa na androidzie 2.3.6 w tym custom romach a gdy wgram 2.2 to mi bez problemy czyta karte pamięci i mogę bez problemów pliki kopiować. Nie wiem co jest tego przyczyną próbowałem chyba wszystkiego tj. wiele custom romów, wgranie wszystkiego od nowa na czysto ale nic. A co dziwne na stockowym 2.3.6 gdy podłącze usb do pc to mi wyskakuje normalny komunikat z wyborem kies lub pamiecia masowa, gdy wybieram kies to nie ma problemu ale gdy wybiorę pamięc masową to się przymula i wielokrotnie pojawia sie "pasek stanu" a potem menu wyboru pamieci masowej i kies. Odcina sie moze minute po tym jak odłącze kabel od pc. Jakieś propozycje co może być przyczyną i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

Może uszkodzony port MicroUSB ? Odinstaluj i zainstaluj sterowniki. Jaki system jeżeli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby był uszkodzony to na 2.2 też by nie czytało a czyta bez problemów, sterowniki zmienialem nawet czasami same sie instalowaly. Windows 7. Dodam że te problemy sie zaczely po tym jak robilem sd ext na karcie ale pozniej zrobilem format i wtedy czasami czytalo karte, potem z bledami no a pozniej juz w ogole, na czysto wgrywam wszystkie romy 2.3.6 i nie dziala za to na 2.2 dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

No to przyczyną jest karta SD. Może spróbuj ją sformatować bez partycji ext, najlepiej jak najdokładniejszym formatowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Winna jest karta sd mimo iż na romie 2.2 czyta ja normalnie a na 2.3 juz nie? Robilem juz kilka razy formatow na ntfs ale sprobuje jeszcze raz. Dam znać za 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Na ntfs? android nie obsługuje ntfs... formatuj na fat32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak był fat32 ponieważ format robiłem z poziomu telefonu, ale i tak po ponownym formacie karty na fat32 czy to szybkie formatowanie czy zwykle to i tak dzieje się to samo co przedtem.

Może te stockowe romy 2.3.6 są wadliwe? Próbowałem już I5510XWKPG_I5510XWKP1_I5510XEOKP5_HOME, I5510XWKPJ_I5510TPHKP3_I5510XWKP1_HOME i I5510XWKPG_I5510AUTKP3_I5510XWKP1_HOME.

Przy każdym tak samo się działo, chciałem jeszcze spróbować zainstalować froyo od orange i przez kies zaaktualizować do 2.3.6 ale nie znalazłem brand od orange. Karta na pewno jest dobra bo inaczej by nie działała na 2.2 ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

Niewiem,bo na stocku chyba była opcja z KIES żeby go wyłączyć i chyba wtedy łapało.

Pozatym sprawdź czy na 2.3.6 łapie z debugowaniem usb...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem że próbowałem wszystkiego, tego też, na CM11 pamięć działa normalnie. Zostałbym na tym cm11 ale nie działa zmiana orientacji podczas rozsuwania klawiatury a pozostawienie auto obracania jest dla mnie uciążliwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi