Skocz do zawartości
piterrrxd

Problem z internetem po instalacji Roomów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Mam pewien problem z Bladym, z którym nie mogę sobie poradzić ;/

Telefon mam ok miesiąc. Miałem cały czas stockowy room z Orange. Kilka dni temu zainstalowałem sobie room Japanese Jellyfish RLS9 przy użyciu CR 2.5.1.8. Wcześniej zrobiłem backup roomu orange przy pomocy recovery. Wszystko było ok. Na drugi dzień zrobiłem w recoveery partycję na karcie sd - odpowiednio wartoś 256MB i druga opcja 0MB. Tak na wszelki wypadek zrobiłem sobie backup roomu w recovery. Wszystko przebiegło ok. Dograłem dodatki "Japanese_Jellyfish_RLS9_ahb_overclocked.zip" oraz "Japanese_Jellyfish_RLS9_hw_ui.zip". Nie było efektów w wydajności, za to bateria krótko trzymała. Postanowiłem więc przeinstalować na nowo room. Zrobiłem to i zaczęły się problemy z siecią. Skala zasięgu jest teraz zazwyczaj niższa. Internet strasznie zwolnił - wciąż mam ten sam pakiet dla jasności. Wczytywanie stron jest teraz długie. Używam widgetu "Fancy Widget 1.3.0" - przestał mi pokazywać pogodę, nie chce aktualizować. Jest też problem z partycją - przy robieniu wipeów w recovery pokazuje mi takie cos:

http://img51.imageshack.us/img51/5889/img0083vf.jpg

Po zpartycjonowaniu karty w recovery (wersja 2.5.1.8.) system wiesza się na błyszczącym napisie startowym "ANDROID". Przy zpartycjonowaniu karty za pomocą recovery w wersji 3.0.1.4 system normalnie się ładuje, ale problem z internetem dalej jest... Próbowałem instalować inny room: FLB-Froyo G2 dla ZTE Blade wersja r10 - to samo. Przeszedłem do GEN2 i zainstalowałem CyanogenMod7 - też to samo. Pobrałem i zainstalowałem stockowy room orange - dalej jest ten problem. Problem znika jedynie wtedy, gdy przywrócę któryś z dwóch zrobionych backupów o których wyżej napisałem, kiedy jeszcze wszystko było ok - po przywróceniu problemu nie ma, internet chodzi idealnie. Jedak jak zainstaluję obojętnie jaki room lub chociaż zrobię wipe to problem się pojawia... Dodam że obojętnie na którym roomie przy robieniu wipe na recovery 2.5.1.8 ciągle wyskakują te errory, nawet na drugiej karcie microSD. Przy recovery 3.0.1.4 pojawiają się rzadziej, ale i tak problem dalej jest.

Każde partycjonowanie lub formatowanie karty nie przynosi skutku - błędy z partycją ciągle wyskakują na dwóch kartach, więc uszkodzona sd odpada.

Na pasku powiadomień widać, że telefon łączy się przez 3G - wcześniej gdy dobrze działał łączył się przez 3G+ na roomie orange i przez "H" na innych roomach.

Proszę o pomoc

Edytowane przez piterrrxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Najlepsza metoda to format karty pamięci przez czytnik kart(nie zapomnij kopii softu wcześniej nas pc przerzucić). Bo obstawialbym w dużej mierze kartę. Bo wszystkie custom romy obsługują ext na karcie a stockowy nie więc tej partycji nie czyta. Z tym zasięgiem nie mam pojęcia. Z fancy to jedynie że albo coś ci ubija widget albo przerwanie połączenia wifi po wygaśnięciu ekranu. Ewidentnie coś z partycją ext na karcie masz nie tak.

Aha jak już chcesz używać aplikacji na partycji ext to radziłbym się przywiązać do jednej karty i nie wyjmować jej podczas pracy telefonu.

Swypnięte z Blade

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wsadzałem drugą kartę 8GB i jest to samo za każdym razem. Błędu nie mają jedynie dwa buckupy które zrobiłem, każdy inny room w tym stock orange powoduje mi problem z zamulającą sięcią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    nnnnnnnnnnnnnnn[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisz to jeszcze raz ale dokładnie. Masz dwa backupy które działają ok. Podaj na jakich romach/modach zostały one zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy na początkowym stockowym roomie orange a drugi na JJ9. Chodzi mi tylko o problem z siecią. Zaczęła gorzej chodzić - troche sie wczyta i zamuła internetu, za chwile znów się troche wczyta i postój - tak jakby się na nowo rozkręcał. Czasami potrafi całkiem przerwać przesyłanie (zwłaszcza w markecie). Wvześniej wczytywał wszystko za jednym zamachem. Przy przesyłaniu danych wyświetla prawie cały czas 3G na pasku. Jak internet normalnie działał, to na roomie orange wyświetlało 3G+, a na JJ9 wyświetlało H. Odkąd mam ten problem telefon wyświetla dużo gorszy zasięg - od 0 do 2 kresek

zazwyczaj jest to 1 kreska. Wcześniej miałem praktycznie cały czas full lub 3 kreski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak internet normalnie działał, to na roomie orange wyświetlało 3G+, a na JJ9 wyświetlało H

A na tych romach co masz problemy co było na pasku?

Chyba znam rozwiązanie Twojego problemu. Po prostu po instalacji innego Romu domyślnie jest ustawiony najprawdopodobniej dostęp tylko przez sieć 2G.

20110514215536.png?w=eb3408b3

Zmień u siebie na np. Automatyczny GSM/WCMDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2G jest wyłączone, ustawione jest "Automatyczny GSM/WCMDA". Zmiana na inne nie pomaga. Zauważyłem też, że telefon teraz lekko się przycina, np przy przesuwaniu pilpitów na ekranie głównym. Niektóre aplikacje potrafią się zawiesić (np CPU Master, ROOM Manager itp), zazwyczaj przy włączaniu i trzeba je wyłączyć przyciskiem home lub klikając "strzałkę" - pojawia się wówczas "poczekaj" lub "zakończ proces". Na tych backupach też programy zaczynają się zawieszać... Sam już nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4r

To zmień na "3G only" i zobacz czy coś się zmienia. Jak możesz to sprawdź na innej karcie SIM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nic, WCMDA only też lipa. Dodam, że jeśli zrobię podział na partycje microSD w recvory 3.0.1.4. to nie ma błędu z partycjami który podawałem na sreenie. Jeśli podzielę w recovery 2.5.1.8 to te błędy są i po przywróceniu backupu JJ9 system się wiesza przy ładowaniu

Chyba trzeba wgrać stockowy room i oddać go na gwarancje...

Edytowane przez piterrrxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.