Skocz do zawartości
van.den.vons

Wyrzucić, czy sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy oczywiście posiadanej przeze mnie Xperii P. Nadszedł czas wytęsknionego przeze mnie, oczekiwanego, wymarzonego wręcz rozstania z nią. Stan techniczny.... "igła". Żadnej ryski, bateria trzyma jeszcze bardzo długo, itd. Wszystko sprawne, gniazda, kabelki, w międzyczasie dokupiłem kabel HDMI. No niby fajny telefon. No niby odbiera połączenia, niby ma to co powinien mieć, ale...

Jakiś taki ogólnie badziewny wyszedł panom i paniom spod okrągłego biało-zielonego znaczka. Te ciągłe zamulania, restarty samoistne, bootloop`y i inne oznaki badziewności. I nie jest to wina moja, użytkownika tegoż badziewia. Znam Androida i umiem z nim i z telefonem zrobić w zasadzie wszystko, co powinno nadać mu płynności działania, szybkości, itd.

Następca? A już wybrany, pan kurier zapier**** z nówką sztuką funkiel nieśmiganą. Jak się pan ładnie spisze, to w poniedziałek, drżącymi palcami rozerwę kartonik i wyjmę godnego następcę. Wyboru dokonałem świadomie, w pełni władz cielesnych i umysłowych, przez tydzień bawiąc się nim dla zachęty. LG G2 Mini, nie chciałem jego większego brata, bo potrzebny mi telefon, a nie laptop przy uchu. Przegrał w porównaniu z kilkoma innymi, które miałem przyjemność, a czasem nieprzyjemność testować przez kilka dni. A ma się znajomego pana, który wciska ludziom przenajróżniejszy chłam komórkowy w salonie operatora. To się potestowało to i owo, tamto i owamto.

Xperia? Nie, dziękuję. Inna niż P? Oh, sorry, thanks, "to se ne vrati", albo jak mawiają "no pasaran" :mur:.

Rok nie najlepszych doświadczeń z Xperią P... odrzuca mnie chyba bezpowrotnie, dożywotnio od tej marki. I nie, że moja Xperia P to jakiś straszny gniot, że ten egzemplarz, itp. Ten typ... tak po prostu ma. Pozostaje walnąć :polewaj: "na drogę", przemęczyć się weekend i niecierpliwie czekać na pana. I trza być w domu, bo co prawda listonosz zawsze dzwoni dwa razy, ale zachować czujność trzeba.

A potem jeszcze sprzedać panią P. Z zyskiem najchętniej, ale tego nikt za bardzo brać nie chce, nawet w komisach ceny drastycznie niskie. A to se zostanie stylowym przyciskiem do papierów na biurku...

Jeśli ktoś ma jakieś swoje przemyślenia na temat: "co po Xperii P??", niech napisze. Jestem ciekaw jaka jest Wasza opinia o tym telefonie, ale nie tygodniu, czy miesiącu użytkowania, tylko jak u mnie, np. po roku. Czy zostaniecie przy telefonach Xperii? Czy, jak w moim przypadku: bezapelacyjnie, nieodwołalnie, na wieki wieków, do końca świata i jeden dzień dłużej - NIE :facepalm3:

Edytowane przez van.den.vons

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem ci tak miałeś do <ciach> felerny egzemplarz mi ani razu nie wpadła w bootlop nie było żadnych restartów co najwyżej mogę sie przyczepić do scinek ale zdarza sie to sporadycznie 3-4s A tak po za tym dlaczego nie oddałeś na gwarancje jeżeli miałeś

Jakiś taki ogólnie badziewny wyszedł panom i paniom spod okrągłego biało-zielonego znaczka. Te ciągłe zamulania, restarty samoistne, bootloop`y i inne oznaki badziewności
    ?? Edytowane przez Staszicu
    3.2. Nie używamy wulgaryzmów [...] oraz "cenzurowanych" przekleństw w postaci kropek/gwiazdek itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem właścicielem xperii p przez długi okres czasu (kupiłem ją z dniem premiera w salonie plusa :D) telefon zmieniłem tylko i wyłącznie dlatego ze umowa mi się skończyła i potrzebowałem coś większego.

Xperia p w moich rękach straciła gwarancję 3 dnia (ubl) nigdy nie oddałem jej do serwisu, zawsze sprawowała się dobrze, nie było z nią problemów, bootloopow, były mikro przycinki ale z aktualizacjami i doświadczeniem udało mi się je ogarnąć.

Podczas użytkowania mojej p miałem tylko 2 razy taki mały cyrk:

-Wgrałem nie od mojego telefonu karnel (do teraz nie wiem jakim cudem)

-Podczas flashowania softu wywaliło mi bluescren'a i telefon leżał uceglony przez 10 min ale udało mi się go odzyskać.

Pisząc cały czas że p sprawowała się dobrze, wprowadzam was w błąd(czas przeszły dokonany, a tak naprawdę powinien być teraźniejszy) , ona do teraz działa i nie ma z nią problemów (oddałem ja bratu który, dużo sms'uje trochę dzwoni i bardzo dużo ogląda na yt)

W tym telefonie od wydania romu moon coś tam v8 siedzi do teraz razem z najnowszym nemesis kernel :) do teraz bateria trzyma cały dzień. Tylko jak oddałem tel bratu wywaliłem z niego roota żeby nie grzebał za dużo xD.

Telefon nie tylko trzyma się software'owo ale też fizycznie, za mojej kadencji zanukrowałem z nim w lodowatym jeziorze, wyciągłem sim i wrzuciłem do ryżu xd.

Jak nie wiesz co zrobić ze starym telefonem oddaj go bliskiej Ci osobie i zrób jej niespodziankę, ale wcześniej zainstaluj ogarnięty Rom lub stocka 4.0.4 zrób roota i wywal aplikację od aktualizacji, dodatkowo zablokuj bl aby można go naprawić (choć wątpię żeby była taka potrzeba)za pomocą seus lub pcc.

Ps. Xperia p do teraz robi lepsze zdjęcia niż sp XD (tu i tu 8 megapikseli)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minął tydzień, jak tam LG? Sprzedałeś XP?

I nie, że moja Xperia P to jakiś straszny gniot, że ten egzemplarz, itp. Ten typ... tak po prostu ma. Pozostaje walnąć :polewaj:

Miałem XperieP ponad pół roku i bardzo dobrze ją wspominam, jeden z lepszych smartfonów, jaki miałem. Ale pamiętam Ciebie i twoje wieczne problemy z nim :P Jednak musiałeś mieć jakiś kapryśny egzemplarz, bo ja opisywanych przypadłości nie pamiętam.

Przesiadłem się na L9 II tylko dlatego, że zachciało mi się większego ekranu i jakiegoś powiewu świeżości. Niestety okropnie się przejechałem na koreańcach - Głównie przez skopane zarządzanie RAM;em (wiecznie go brakowało, ciągle wywalanie launchera, aplikacji, brak wielozadaniowości). Teraz wróciłem do Sony (Xperia S) i czuję się jak w domu :cool:

btw. Powinieneś ją spokojnie sprzedać za sensowne pieniądze. Moja była w kiepskim stanie wizualnym, bez gwarancji, nie kompletny zestaw, a zlicytowali ją na kwotę ~250zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie od kilku dni szaleje z LG. Najkrócej... Xperia przy nim to jak rower przy odrzutowcu. Nie jestem jej w stanie porównać z LG. A xperia? Leży, pewnie sprzedam, choć ceny na allegro i w komisach żenujące. Starsze od niej telefony sprzedają się za dużo większą kasę.

namazane przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

//ciach//

Swoją P mam od ponad półtora roku i jestem bardzo zadowolony. Teraz jedynie się zastanawiam czy kupić sobie tablet czy nową Z1 zamiast tabletu :E

Edytowane przez Stivi
    Oferty handlowe prosze załatwiać na pw. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laston

Po 5 latach z androidem (w tym półtorej z SXP), jutro idę po Lumię 925. Podzielę się wrażeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po miesiącu użytkowania mogę napisać kilka słów o tym jak się sprawuje nowy telefon i jakim niemalże dramatem skończyło się pozbycie Xperii P.

Decyzja o pozbyciu się Xperii i kupnie LG była słuszna, w pełni uzasadniona, do tego podjęta w ostatnim dopuszczalnym momencie. Ale najpierw o nowym telefonie. W każdej możliwej, podlegającej ocenie kategorii bije Xperię "na głowę" z przewagą od 40% do 200%. I nie chodzi o nowego Androida. Android... jak Androida, potrafię z nim zrobić wszystko (a nawet więcej :P), więc nie to miało znaczenie. Sam telefon? Owszem, jak napisałem - pod każdym względem bije Xperię "na łeb", ale nie chodzi tu o bajery, wodotryski, itd. W moim wieku takie gadgety nie zakłócają jasności umysłu przy ocenie. Ale, ot choćby bateria... W Xperii, ustawione wszystko na niemalże minimum i telefon padał na 2, rzadko kiedy 3 dzień. Ten nowy... ustawione na 80%, czasem na 100% i śmiga 4-5 dni. Zysk jakby oczywisty. Nie wspominam o dużym czytelnym wyświetlaczu. To jakby nie było telefon o "kilka półek" technologicznych i jakościowych wyżej. Tyle w temacie nowego telefonu.

A teraz o starym. Wyczyściłem ze wszystkich swoich danych, ustawienia fabryczne, pozostawiłem root i cwm. Telefon był fabrycznie bez simlocka. Stan techniczny: "igła", żadnej ryski na wyświetlaczu, obudowie, a klapka nie skrzypiała i nawet nie chciała od nowości drgnąć, czy obluzować się. Do tego oryginalne, fabryczne pudełko, ładowarka, słuchawki oryginalne, dorzuciłem oryginalny zakupiony w salonie Sony kabel HDMI, karta gwarancyjna z września 2013 r. (telefon nie miał nawet roku, więc nabywca jeszcze przez ponad rok będzie mógł skorzystać z dobrodziejstwa darmowego serwisu). I udałem się w podróż szlakiem tych renomowanych i tych mniej znanych komisów, centrów GSM, obsługiwanych przez ludzi mi obcych, ale i znajomych.

Po dwóch dniach łażenia wnioski były oczywiste dla mnie. I tragiczne i zasmucające. Nikt nie chce odkupić mojej Xperii P, chociaż każdy zachwycał się jej stanem technicznym. ;/:facepalm: Były propozycje, że mogą odkupić na części za przysłowiowe grosze, ale ta opcja rozdzierała mi serce, jakbym sprzedawał swojego wymuskanego Golfa III (lata świetlne temu miałem takie auto) 18-stoletniemu gówniarzowi, który chce go tuningować i rwać asfalt na osiedlu...

Inaczej rzecz ujmując: nikt, serio i naprawdę nikt, nie chce odkupować od ludzi Xperii P. Komisanci uśmiechają się radośnie na hasło Xperia, ale krzywią z obrzydzeniem na dźwięk literki "P". Odpowiedzi? Proszę: "panie, tego nikt nie chce kupić", albo "to najgorszy model, jakbyś pan miał M, Z, to inna gadka". Naprawdę, było tak jak napisałem.

Lekko //ciach// przypomniałem sobie o Allegro. Owszem, są w sprzedaży, ceny zacne, 300-400 zł, niektóre nawet podjeżdżają pod 500. No to sobie poobserwowałem te aukcyjki. Tak przez 8-10 dni. I co? Ano... z zaznaczonych przez mnie, obserwowanych aukcji, żadna nie zakończyła się dla sprzedającego sukcesem. Wszystkie zostały zakończone bez sprzedaży. Co tylko potwierdziło to, co usłyszałem od skupujących telefony w komisach.

Wreszcie udało się!! Hurra!! Pozbyłem się tego niezbyt udanego modelu. Dorosły syn, wujkowi przez znajomego, który ma kolegę, a ten syna, wcisnął to komuś za 300 zł, bo akurat gosteczek o Androidzie i telefonach komórkowych wie tyle, co ja o mszy świętej, czyli nic. Mam nadzieję, że nie przyjdzie z kijem baseball`owym jak się zorientuje co za //ciach// nabył. ;)

Edytowane przez Stivi
    Na forum nie stosujemy wulgaryzmów nawet tych zagwiazdkowanych lub w jakis inny sposob ukrytych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VortaL

Sprzedać najlepiej, nawet jak dają b. mało to lepiej coś niż nic. Ja Samsunga [email protected] za 30 zł sprzedałem w komisie przy wzięciu Xperii L.

Edytowane przez VortaL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, masz rację. Lepiej sprzedać i odzyskać chociaż grosze za nieudany, spartaczony przez Sony pod każdym względem telefon. Z około 40 telefonów, jakie posiadałem do dzisiaj od 1996 roku, gdy nabyłem pierwszy, wielkości cegły telefon (Siemens S6, działający zresztą do dzisiaj, robi za telefon "awaryjny", z wyświetlaczem na 4 linie tekstu, doskonały do dzisiaj) Xperia P to największy szajs. Były Siemensy, LG (kiedyś wcześniej, oprócz tego nowego), wiele Nokii, inne Sony, Sony-Ericsson`y, Samsungi (włącznie z modelami Galaxy III i IV), Motorole, Panasonic`y, itd. itp. Jednak Model "P" zraził mnie chyba na długo do Xperii. Może nie ostatecznie i nie nieodwołalnie, ale na pewno na długo. Niech Sony lepiej robi sprzęt RTV. Niestety, mimo tego, że wielu uważa, że Samsung, czy Sony to potentaci w telefonii komórkowej, że oferują telefony z superbajerami, ale niekoniecznie naprawdę dobre, wydajne. Tak to się jakoś składa, że w opinii znawców tematu, najlepiej jak telefony będą robić firmy, których jest to głównym działaniem - HTC, LG. Te telefony może nie mają wodotrysków, odblokowywania ekranu zapachem właściciela, nie przysmażą tosta na śniadanie, ale są po prostu.... solidne, trwałe, niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi