Skocz do zawartości
Reader

Pytania dotyczące zakupu telefonu OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

mpyro

dodałem adres bez problemu.czyli rozumie ze jak zdobede zaproszenie i zakupie sprzet to wysla mi bezposrednio na adres podany na stronie OPO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cakp

Przy opcji zakupu po dodaniu do koszyka i wpisaniu adresu NL jak ci nie wyrzuci to wysla.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Do Holandii wysyłają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cakp

Pytanie do użytkowników one. Zawsze mnie ciekawiło dlaczego one?. Niby cena i parametry. Ale patrząc na one 1400zl minus tylko z zabawa w gwarancje. Note3 spadł do 1700 zł. Dokładamy za gwarancję w kraju i funkcje rysika i usb 3.0. Lg g3 to już 1800 zł. Grafika ta sama. Pamięć 3gb. Nie patrzę na benchmarki gdyż w codziennym uzytkowaniu to wygląda zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up jakbyś telefon miał to byś wiedział:)

Wysłane z mojego OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cakp

No właśnie wszyscy w pracy mają tylko samsungi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

No to by wszyscy z pewnością poczuliby różnicę :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Dlaczego? Ano dlatego, że jest tak samo otwarty, jak nexusy. Zawsze aktualna wersja systemu, sterowniki dla developerów, otwarty bootloader, setki ROMów, wysokiej jakości wykonanie(jak dla mnie tylko HTC robi podobne). Gwarancję mamy, co prawda w Niemczech, ale dwuletnią. W dodatku nie tracimy jej w przypadku roota/zmiany romu itp. Zapytaj się osób kupujących nexusy, dlaczego to robią. Powód jest ten sam. System bez głupiej nakładki, zamiast niej mamy taką jak nam się spodoba - OK, na inne telefony tez możesz wgrać CM, Paranoid, Slimkat, czy inne, ale działają po prostu słabo.

BTW, kiedy Note 3/SGS5 dostał androida 4.4.4? Wierzysz, że dostanie coś jeszcze, może androida L? Bo ja niezbyt. W OPO mam ze 2 tyg po premierze nową wersję i co miesiąc poprawki(ostatnie 38r niestety trochę schrzanili, system jest nieco niestabilny)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cakp

Chodzi tylko o szybkość działania? Szajsunga jak się okroi ze smieci po root to też szybko chodzi. Pomijam touchwiz gdyż są alternatywne launchery jak nova czy apex

---------- Post dołączono o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Wefhy.....czyli można powiedzieć że walka supportu CM by doprowadzic ONE do pełnej funkcjonalnosci przez okres wsparcia. A potem nowy one2 i zabawa od nowa.

Na samsungach s2 s3 posiadałem w krótkiej chwili CM podobał mi się za szybkość ale ciągle coś nie działało i trzeba było czekać na poprawke. Więc wracałem na customy w których także coś było do poprawy ale już mniej. I tak od poprawki do poprawki aż wychodził nowy Android wtedy 4.0 i zabawa zaczynała się od nowa w customach i portach. Podsumowujac tworzyło się błędne koło w pogonią do stabilnego Romu, bo albo wyszedl już nowy albo sprzedalismy już telefon.

Raczej uwierze w L na s5. I być może w note 3. Ogólnie widzę że firmy dbają o klienta przez 2lata a potem kup nowy telefon jeśli chcesz aktualizacje. Czy równie będzie z one? Skoro ma tylko 2l wsparcia, nie wiadomo. Nie wiem jak jest z CM na one. Gdzie sledzac wątek widzę że ma oznaczenie S. Jako osoba która nie miała styczności z CM na One a tylko z CM na samsungach mogę powiedzieć że było ciągle tyle do poprawy ze uniemozluwialo normalne funkcjonowanie. W szajsungach odstrasza knox i problemy z root gdzie nie możemy dopasowac nic pod siebie.

Jak często wychodza nowe romy czy poprawki do one?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Wychodzą co miesiąc, ostatnia wersja 33r(sprzed półtora miesiąca) była bardzo dobra, nie było w niej błędów, na które bym zwrócił uwagę i działała stabilnie. 38r(sprzed tygodnia) schrzanili - co jakiś czas jakaś aplikacja się zawiesi. Prawdopodobnie wycofali ją, bo nie da się jej wgrać przez OTA(dało się przez jeden dzień, potem opcja zniknęła). Kolejne wersje wychodzą średnio co miesiąc.

Nie porównuj CM na samsungu i CM na OPO, bo to zupełnie inna bajka. CM dostał od Oneplusa pełen opis urządzenia i wytyczne oraz pomoc w budowie oprogramowania. Wydajność i stabilność CM na samsungu jest nieporównywalnie gorsza od tej na OPO, a powiedziałbym, że stockowy system OPO jest znacznie szybszy i stabilniejszy niż nakladka samsunga. Tu nie ma, że "ciągle coś nie działało", nie ma też problemów z root - jedna komenda w androidSDK, przywrócenie do ustawień fabrycznych i możesz wgrać recovery, root, romy i co tylko zapragniesz z czego ta popularna większość działa stabilnie.

A co do "nie wiadomo", czy dostanie aktualizacje - zauważ, że to nowa firma, więc po prostu musi je wydać, jeśli chce przetrwać na rynku. Dodatkowo nawet jakby chcieli, to nie mogą przeciwdziałać powstawaniu nowych romów, bo hardware nie ma zabezpieczeń. Androida L już możesz sobie zainstalować jak chcesz w wersji beta - nawet jest zdatny do użytku, choć wiadomo, że nie wszystko chodzi jak trzeba. Oprócz OPO chyba tylko na nexusach się da.

S przy oznaczeniu wersji CM (CM11S) oznacza, że to jest wersja dedykowana na OPO - z zamkniętym kodem. Możesz też wgrać otwartoźródłowy CM11, który nie ma żadnych dodatków od producenta. W sumie niczym się nie różni poza brakiem aplikacji google i kilku od oneplusa(min fajnego aparatu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi