Skocz do zawartości
kamil_9

Bardzo wolne wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowiutki tablet Yoga 8" i mam ogromny problem z bardzo wolnym połączeniem przez wifi. Mam łącze 60/6 Mbps z UPC i na komputerach działa super, zarówno po wifi jak i przy połączeniu przez kabel (trzy różne laptopy). Mam także smartfon Iphone i tam wifi działa bardzo szybko.

Oto co zrobiłem od momentu kupna tabletu:

1) Wifi było bardzo wolne już po pierwszym uruchomieniu i skonfigurowaniu, więc pobrałem i zainstalowałem wszystkie aktualizacje

Aktualizowanie tabletu do wersji 4.4.2 trwało ze 3 godziny (!) z czego większość czasu zabrało pobieranie danych.

2) W managerze zasilania ustawiony tryb "normalny" i w opcjach tego trybu wyłączone "inteligentne dostosowanie żywotności"

3) W opcjach lokalizacji włączone "Wysoka dokładność, określaj lokalizację przez gps, wlan i sieci komórkowe", co sugerowały niektóre posty na różnych forach aby to włączyć, potem wyłączyłem lokalizację w ogóle całkowicie bo i tak to nic nie zmieniło

4) W opcjach WLAN / Zaawansowane wyłączyłem "Optymalizacja WLAN" oraz "Nie wyłączaj WLAN w trybie uśpienia"

5) W opcjach routera zmieniałem kanały od 1 do 11, po każdej zmianie reset routera i wyłącz/włącz tabletu, potem już zostawiłem na AUTO tak jak było bo nic się nie zmieniało

Niestety nadal jestem w kropce. Szybkość połączenia podawana przez program speedtest.net to około 3 Mbps download i prawie 6 Mbps upload. Wygląda więc na to że upload działa ok natomiast download jest 20x wolniejszy niż być powinien. Tyle tylko, że gdyby to było cały czas 3 mega to bym się nie czepiał, ale pobieranie z google play gierki która ma 50 MB trwa jakieś 10 minut. W ogóle problem polega też na tym, że to pobieranie jest na raty, bo bardzo często jest tak, że zatrzymuje się w pewnym momencie i nie idzie dalej. Również filmy na youtube często się zawieszają i dociągają w międzyczasie, szczególnie jak włączę 720p.

Mam w tym tablecie kartę z T-Mobile i tam speedtest pokazuje 6,5 Mbps i internet śmiga aż miło, youtube się nie haczy, appki z marketu też się pobierają od razu w całości.

Proszę, czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł?

Edit: dodam tylko, że siedzę praktycznie metr od routera lub za ścianą i w obu przypadkach siła sygnału jest na maxa

Edytowane przez kamil_9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak wygląda zasięg wifi? (obawiam się, że będzie pełen a w tym przypadku pozostaje ci odesłanie tabletu na gwarancje (zresztą jak by nie był pełen to również bo świadczyło by to o uszkodzonej antenie wifi) gdyż możliwe jest to aby moduł wifi się uszkodził). Programowo lub konfiguracyjne niestety nie da się tu nic zaradzić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przetestuj pod innym wifi.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły

Już drugi taki temat :)

Zapewne masz router technicolor 7200, zgadza się?

Problem leży po stronie UPC, a dokładniej oprogramowania routera... Problem niestety występuje pod pasmem sieci N... I tylko na kartach z chipsetem Atherosa... Forum MediaSwiat :: Zobacz temat - technicolor TC7200

Jedyna opcja to ustawienie na routerze tymczasowo pasmo B/G, jednak wtedy uzyskasz masz 22 Mbit... Lepsze to niż na paśmie N 4 Mbit...

UPC sprawę zna i mają "na dniach" zaktualizować swoje routery...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BARDZO DZIĘKUJĘ Miły! To było to. Prędkość wzrosła do 16-18 Mbit i od razu lepiej wszystko działa. Jeszcze raz dzięki. Pozostaje czekać aż UPC wgra nowy firmware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jest już jakiś nowy sposób? Minęło tyle czasu a UPC nic nie robi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły

UPC nadal zwodzi klientów, że czekają na nowe oprogramowanie... Ja walczę cały czas z nimi o wymianę routera... Kiedyś dali mi Thomsona, który zrywał wifi... Wymienili na Technicolor i było ok, do momentu aktualizacji... Jedyne co to albo zagrozić im zerwaniem umowy, albo czekać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi