Skocz do zawartości
fyme

ROM ColorOS PL (Aroma Installer)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki fyme za ciężką pracę rom świetny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Dzięki za dobre słowa :) W sumie rom nie jest mój, ja tylko dodałem do niego Polski i trochę ogarnąłem aroma by można go było normalnie zainstalować. No i dodałem vipera na stałe do romu ;) Oczywiście mam zamiar nad nim jeszcze pracować bo przypadł mi do gustu :D

Napisane za pomocą palców

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z szybkością tego romu? Chodzi lepiej niż LewaOS? tzn płynniej? W sumie w lewaos nie mam nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Czy płynniej? Ciężko powiedzieć, w każdym razie nic nie muli a ja jestem zadowolony ;)

---------- Post dołączono o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

No i mam powtórkę z historii. Na początku nie mogłem rekompilować lewa-res.apk bo rom łapał bootlopa. Ogarnięcie sprawy zajęło mi kilka dni aż w końcu udało się no i teraz zabrałem się za oppo-framework-res.apk i sytuacja się powtarza :facepalm: muszę znaleźć sposób na rekompilację tego frameworka bo baz tego kilka komunikatów w romie zostanie po angielsku >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu wyrazy uznania za niespożytą energię i zapał

I nieśmiało spytam, bo się jeszcze waham przed pobraniem, chociaż spodziewam się szybkiego rozwoju, bo nabierasz rozpędu: Color też pewnie jest deodex..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Dzięki :D

Tak jest deodex bo taki pobrałem. Ale jest metoda by samemu zrobić odex z poziomu telefonu. Jest masa poradników na xda i gotowe skrypty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem mały błąd mianowicie telefon myli pamięć wewnętrzną z kartą SD (są zamienione) :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

No to Cię zaskoczę bo to "mylenie" to celowe działanie aby bez problemu zapisywać swoje pliki na karcie SD a nie w pamięci telefonu która delikatnie mówiąc nie jest za wielka (a u mnie ma coś około 270 MB)

---------- Post dołączono o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Ostatnie kilka godzin spędziłem na zrozumieniu instalatora coloros. Jest napisany niechlujnie i wygląda jakby został złożony z dwóch różnych instalatorów i to bez ładu i składu. Po kilku godzinach tłumaczenia i poprawiania doznałem olśnienia. Po co poprawiać instalator skoro mogę skorzystać z własnego instalatora znanego wam doskonale z lewa os. Jest czytelny, ma poprawną składnię i jest po polsku. No więc przeszczepiłem coloros do własnego instalatora i na próbę zainstalowałem rom. Cała operacja się udała więc kolejna wersja będzie już łatwa do ogarnięcia podczas instalacji. Muszę tylko usunąć zbędne mody z lewa które nie mogą być zastosowane w coloros.

Napisane za pomocą palców

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stary . szacun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypomniała mi się ciekawa sytuacja z colorem. Nie działa na nim google now. Dostajemy komunikat 'usługa nie jest dostępna w twoim kraju'. Oczywiście do niczego nie jest mi to potrzebne, to tylko ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi