Skocz do zawartości
Rambo3

Zniekształcenia dźwięku przy puszczam pliki MP3 oraz filmy na YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Rambo3

Witam, chciałbym się dowiedzieć o ile to możliwe czy są państwo w stanie poradzić coś w moim przypadku.

Mam telefon samsung galaxy s3 (bez lte).

Żadnych większych upadków lub zalań czy innych uszkodzeń nie było.

Od jakiegoś czasu tak po prostu pojawił się taki problem z dźwiękiem:

-gdy podłączę słuchawki do gniazda audio, dźwięk staje się zniekształcony (poziom zniekształcenia rośnie gdy natężenie dźwięku się zmniejsza, w przybliżeniu 1/3 głośności - nic prawie nie słychać(dźwięku); 2/3 - trzeszczy; pełna głośność - gra dosyć dobrze ale trochę trzeszczy)

-sugerowało by to problem z gniazdem, jednak tak się dzieje gdy odtwarzam pliki mp3 z pamięci telefonu oraz dźwięk z internetu np. filmy na youtube, natomiast rozmowy oraz radio działają o dziwo dobrze

-przez głośnik absolutnie wszystko chodzi dobrze

Co z tym robiłem:

-zainstalowałem nowy, inny odtwarzacz audio - nic nie dało

-zainstalowałem od nowa androida 4.3 (pierwotnie taki był)(instalowane przez Odin) - nic nie dało

-słyszałem, że czasem na galaxy s3 są problemy z 4.3 więc zainstalowałem cyanogenmod android 4.4 - też nic

-podłączałem przeróżne działające z pewnością słuchawki - na każdych to samo

-wymieniłem ten moduł zawierający głośnik/gniazdo audio i coś tam jeszcze - niestety brak zmian

-przeczyściłem styki, do których się ten moduł podłącza spirytusem - dalej nic

-wypiłem ten spirytus - pomogło ale tylko na kilka godzin :-)

-odtworzyłem plik mp3 z karty pamięci - nic to nie daje

-byłem w lokalnym serwisie telefonów - obejrzeli czy niczego na płycie głównej nie widać, jakiś uszkodzeń, przepaleń i stwierdzili, że wygląda wszystko OK

Czy da się coś z tym zrobić, czy lepiej sprzedać z tą dysfunkcją do słuchania audio przez słuchawki?

Pozdrawiam

Edytowane przez Justice
    Poprawiłem temat wątku; był niezgodny z regulaminem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Praktycznie wszystko zrobiles...pewnie wzmacniacz na plycie glownej pada. Zostaje sprzedaz albo przyzwyczajenie do trzeszczenia,

lub oddanie do dobrego serwisu gdzie wymienia uklad wzmacniacza lub kodek C/A bo ktores z tego padlo.

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi