Skocz do zawartości
ems

GoClever Insignia 500 opinie, uwagi ...

Rekomendowane odpowiedzi

ems

Witam.

Oto nowy model smartfona który na dniach ukaże się w sklepach w cenie około 599 zł.

Specyfikacja :

wyświetlacz : 5''

rozdzielczość ekranu : 1280x720 IPS HD LCD multi-dotyk

procesor :

CPU MTK6582 Quad Core

GPU Mali400

system operacyjny : Android 4.2

RAM 1GB DDR

FLASH 4GB eMMC

kamera :

front : 2.0 MPix

tył : 8.0 MPix

czujniki : Światła, G sensor, zbliżeniowy

Wbudowany odbiornik GPS (z mapą Polski)

Wbudowane radio FM

bateria :

1750 mAh + 4000 mAh

średni czas na czuwaniu : do 110 godzin (z baterią 1750 mAh)

średni czas korzystania z wifi : do 5 godzin (z baterią 1750 mAh)

wymiary : 146 x 73 x 9 mm (z baterią 1750 mAh), 146 x 73 x 13 mm (z baterią 4000 mAh)

waga : 150 g (z baterią 1750 mAh)

kolor : czarny

W pudełku : Dodatkowa bateria 4000 mAh z dedykowanym panelem tylnym, ładowarka, kabel USB, słuchawki

Utworzyłem nowy temat bo w tym ( link : http://forum.android.com.pl/f1045/nowy-smartfon-goclever-insignia-500-a-395670/ ) bajzel i niektórzy sobie jaja robią. Pomieszanie z poplątaniem.

W każdym bądź razie szykuje się fajny smartfonik z wyższej półki od serii quantum.

:)

Edytowane przez ems

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zwonko

Jak myślicie jak będzie z baterią w tym telefonie? W Insigni 5 trzyma na prawde ekstra. Z tym że tu mamy inny procesor inną grafikę i mniejszą baterie. Zapewne ktoś powie zawsze możesz zmienić na 4000mAh, ale nie o to chodzi.

Druga rzecz to dostępność folii ochronnych i etui ( ja preferuje gumowe). Może podejdzie coś z innego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak... szału brak. Jak mam Insignie 5X to ten "nowy" nie robi na mnie najmniejszego wrażenia. Odczuwam wręcz krok w tył względem mojego modelu. Nie ma tu nic, co by mnie zachęciło do zmienienia Insignii 5X na Insignie 500.

- Mniejsza rozdzielczość ekranu (w I5X jest full hd)

- CPU i GPU - nawet nie wiem czy lepsze czy gorsze, ale akurat w gry nie gram, więc jest to dla mnie mało istotne. Do poprawnego działania systemu mój proc wystarcza w zupełności (chyba).

- OS to jakiś żart... nowy model a nie ma KitKat'a... no baaaardzo jestem ciekawy czy i kiedy go tu wrzucą... i czy przy okazji mój również dostanie, a jeśli tak, to już naprawdę nie widzę sensu istnienia tego modelu.

- RAM i ROM... no identycznie i nadal bez szału, powiedziałbym nawet, że to jest już żałośnie mało.

- Aparaty również takie standardowe. I5X ma niby 13 z tyłu ale wiadomo jak to z tym jest.

- Bateria standardowa mniejsza... no świetne zagranie xD

A cała reszta jest już dla mnie kompletnie nieistotna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto zwrócić uwagę na to, że następcą 5x ma być ośmiordzeniowa Insignia 500i.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrzepp

Mam podobne zdanie jak koledzy powyżej- szału nie ma, ale czego się można spodziewać za 600 zł. Moim zdaniem cena jest dobra jak na to co oferuje (Goclever też musi na czymś zarobić) i może spokojnie konkurować z urządzeniami do 700-800 zł. Chyba jego bezpośrednimi konkurentami będą myPhone Cube i Overmax Vertis Aim z którymi wygrywa lepszą rozdzielczością ekranu i dodatkową baterią.

To, że Insignia 500 nie ma najnowszego Androida to moim zdaniem nie problem, ważne aby soft był dobrze zoptymalizowany lecz z tym ostatnio na szczęście Goclever problemu nie ma. Z drugiej strony to nawet dobrze, że nie ma KK tylko 4.2.2 ponieważ najnowszy android pożera duże ilości pamięci podręcznej a przy 4 GB mógłby by z tym mały problem. Oczywiście nie jestem ekspertem lecz miałem do testów myPhona Cube z Androidem 4.4 i miałem duże problemy z zapchaną pamięcią podręczną. Być może to był problem przy optymalizacji zarządzania pamięcią lecz zraziłem się do KitKata w smartfonach z 4GB ROMem.

Goclever Insignia 500 została już przeze mnie zamówiona w przedsprzedaży. Jak tylko ją dostane to nagram unboxing i napisze na forum jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szału nie ma ....

A cena docelowa sprzedaży to 700 zł bez 1 zeta.

Promocja jest ciekawa: o 100 zł mniej + AeroDisplay o którym się wypowiadano pozytywnie.

Ale w normalnej sprzedaży ciężko widzę ten model na rynku w tej cenie na tle konkurencji.

Nie widzę ani słowa o ekranie chyba by się pochwalili gdyby miał OGS ( One Glass Solution)

Tak patrzę na konkurencję 5" polską :

myPhone CUBE 599zł ; 5" 960x540px OGS ; Android 4.4 ; MT 6582 Cortex-A7 1,3GHz; Mali400MP;Aku 1800mAh;Aparat 8Mpx; Pamięć 1MB/4MB

Overmax Vertis Aim 479zł ; 5" 960x540px ;Android 4.2; Quad Core 1,2GHz; Grafika (?) ;Aku 2600mAh; Aparat 8Mpx ; Pamięć 1MB/ 8MB

Overmax Vertis YARD 849zł; 5" 1280x720px ;Android 4.2; Octa Core 8x1,7 GHz; Grafika (?) ;Aku 2600mAh+2900mAh ; Aparat 13Mpx; Pamięć 2MB/ 16MB

Oczywiście jest jeszcze Soul KrugerMatz 660zł; 4.7" ; HD1280x720px OGS androidem 4.3 .......

Są też 6" słuchawki ....

Ideału niestety nie ma - każdy ma jakieś wady i zalety......

----------------------------------

Co do KK. Oglądałem filmik zrobiony przez LG na modelu G2. Tam widać co daje przesiadka z Androida 4.2 na 4.4. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że jest trochę w tym reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rysiec

Telefon jest świetny! W przeciwieństwie do tych naj naj tańszych oraz do specyfikacji ma na pokładzie też kompas elektroniczny. Bateria jest po prostu chyba uczciwiej podawana niż w innych telefonach z chin. Wygląda na ciut większą od niejednej rującej 2200mAh. Trochę robi się gruby z baterią 4000mAh - ale to pierwszy telefon jaki będę mógł spokojnie używać w dwudniowych trasach rowerowych do ciągłej nawigacji w terenie bez zmartwienia o baterię. Musiałeś mieć pecha - po prostu wymień. Nie mam żadnych problemów z sygnałem. Wygląda że maż źle stykniętą baterią. Szkoda - pech. Bo normalnie to jest to w tej cenie bardzo fajny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@keriasz Spróbuj w ustawieniach preferowanych sieci coś zmienić.

@bemarek Ale przecież stała cena tego modelu to 599zł ;)

Edytowane przez Czarodziej101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrzepp

Hej,

Wczoraj udałem się do sklepu aby odebrać Insignia 500. Po zapoznaniu się z zawartością pudełka byłem bardzo miło zaskoczony jakością wykonania samego telefonu jak i pozostałych akcesoriów (słuchawki jednak jak zwykle badziewne). Ogólnie telefon moim skromnym zdaniem wart jest swojej ceny i na chwile obecną nie dopatrzyłem się żadnych niedociągnięć/wad. Nie wiem czemu Goclever się tym nie pochwalił ale zamontowany ekran został wykonany w technologii OGS przez co całą konstrukcja bardzo ładnie się prezentuje (lubie jak cały przód ekranu jest jednolity i nie widać ramek ekranu).

Na chwile obecną dużo o telefonie nie mogę powiedzieć bo mam z nim kontakt tylko od 2 dni jednak na chwile obecną wypisze kilka plusów i minusów tego oto urządzenia.

MINUSY:

-Kiepskiej jakości dołączone słuchawki

-Android 4.2.2

- Głośnik nie jest najwyższej jakości (ale tragedii nie ma)

-Brak diody powiadomień (w Insigni 5 była)

-Średnia czytelność ekranu w słoneczne dni

PLUSY:

-Dobrej jakości ekran (kolory, ilość PPI, czułość na dotyk, itp)

-Głośny głośnik

-Dobry aparat

-Nagrywanie w fullHD

-Dobra kamera

-Dodatkowa bateria 4000 mAh

-DualSIM

- Mała masa urządzenia

-Jest smukły

-Telefon ogarnia Aero2

Zdążyłem już nagrać unboxing wyżej wspomnianej Insigni 500, na który serdecznie zapraszam. (Wiem, że miałem się zapytać administratorów na zgodę o wstawianie filmów, ale w ostatnim czasie miałem taki zapiernicz, że na nic nie miałem czasu. Dzisiaj albo jutro napisze ws zamieszczania moich filmów na forum)

PS

Overmax to nie jest Polska firma tylko holenderska.

Edytowane przez rrzepp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eee sam sobie przeczysz.

Najpierw, że głośnik nie jest dobrej jakości, a później -> PLUS: -Głośny głośnik

Na co komu głośny głośnik jak jest słabej jakości? Przecież to nie plus, jak wyje zamiast grać czysto..

Ekran słaba czytelność w słońcu (defakto coś najbardziej istotnego), a nagle w plusach znajduje się ekran i ilość PPI..

Telefon masz krótko. Więc pewnie na szybko skleiłeś te plusy i minusy. Bo inaczej sobie tego wytłumaczyć nie potrafię.

Bardziej szczegółowy opis dostarczysz Nam pewnie po jakimś tygodniu - miesiącu obcowania z tym telefonem.

I takie "szczegóły" z chęcią poczytam :) (Byś nie pomyślał, że Cię zniechęcam czy coś..).

Jak na razie good work i czekamy na dalsze info.

Osobiście pozostaje przy Insigni 5. Bo ten nowy model nie ma mi nic do zaoferowania, co skłoniło by mnie do porzucenia Insigni i zakupienia tej nowej 500-etki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi