Skocz do zawartości
ems

GoClever Insignia 500 opinie, uwagi ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli możesz, podziel się z nami rozwiązaniami na te wszystkie bolączki, po co szukać poszczególnych rozwiązań problemu w różnych miejscach jeśli wiesz jak to zrobić. Z pewnością wszyscy przyszli czytający będą wdzięczni, a na pewno ja. Dzięki z góry

Witam

Odpowiem tak. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o zakupie więc nie oczekuj, że ktoś ją za Ciebie podejmie. Z moich doświadczeń z tym telefonem mogę na chwile obecną powiedzieć że:

- faktycznie nie działa czujnik zbliżeniowy i światła {choroby wieku dziecięcego}, ponoć ma być aktualizacja.

-z działaniem GPS-u już sobie poradziłem i jest OK. W moim poprzednim LG L9 działał podobnie

- telefon działa bardzo płynnie, nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów

- aplikacje można bezproblemowo instalować na karcie pamięci

No cóż na chwilę obecną to chyba tyle, bo za wcześnie jeszcze na szarszą opinie.

Z opisywanym przeze mnie pogłosem, również już sobie poradziłem, dzięki pomocy jednej z użytkowniczek tegoż telefonu, przyciszając go w opcjach.

W razie wątpliwości, proszę pytać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli możesz, podziel się z nami rozwiązaniami na te wszystkie bolączki, po co szukać poszczególnych rozwiązań problemu w różnych miejscach jeśli wiesz jak to zrobić. Z pewnością wszyscy przyszli czytający będą wdzięczni, a na pewno ja. Dzięki z góry

Witam.

Myślę, że chodzi Ci o ustawienia GPS-u. bo na wszystkie bolączki to nawet producent, jak widać, nie znalazł "lekarstwa".

Sposób, którego ja użyłem, jest tu gdzieś na forum i myślę, iż autor tego postu nie będzie miał mi tego za złe, jeśli go powielę. Nie zacytuję go dosłownie, bo nie zapisywałem, a postaram się przybliżyć sposób, który u mnie zadziałał i mam nadzieję, że i u Ciebie również.

1. włącz przesył danych w telefonie

2 wejdź w ustawienia-dostęp do lokalizacji-satelity gps. Zaznacz tam opcje "wspomaganie gps epo" oraz "a-gps"

3. kliknij "ustawienia EPO". Zaznacz tam "automatyczne pobieranie" Jeśli telefon nie pobierze danych automatycznie, zrób to ręcznie, klikając na belkę "pobieranie". Rezultatem tego będzie widoczny w informacjach EPO, czas rozpoczęcia i wygaśnięcia.

4. wyłącz ustawienia (przesył danych nadal włączony), wyjdź na zewnątrz z telefonem i pozwól mu złapać kontakt z satelitami. Możesz to obserwować np. przy pomocy programu GPS test. Pierwszy kontakt zazwyczaj trwa troszkę. U mnie, jak dobrze pamiętam, około 10-ciu, minut

Od tej pory możesz już normalnie używać GPS. Ja u siebie po umieszczeniu telefonu w uchwycie i włączeniu nawigacji, czekam średnio kilkanaście sekund na to bym mógł korzystać za nawigacji. Raz zdarzyło mi się, ze na kilka sekund program nawigacyjny utracił kontakt z satelitami. Nie wiem co było tego powodem, bo problem zaistnienie ustąpił. Przyznaje, że było to irytujące. No cóż, zobaczymy jak będzie dalej. Naganne jest jednak to, że producent dopuścił do użytku niedopracowane oprogramowanie, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Bo co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Zrobiono z nas beta-testerów. Producentowi powiem tak. Olewajcie dalej klientów, ale wcześniej pomyślcie o nowej pracy, bo kto kupi te wasze niedoróbki.

Mimo wszystko, życzę miłego dnia i udanego weekendu. Pozdrawiam.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby się cieszyć tym telefonem sam męczyłem się od chwili zakupu (gps nie działał) to dobrze jest troche go dostroić.

Zrotowałem programem Kingo Root bez żadnych problemów przeszła operacja, podmieniłem plik gps.conf i teraz gps jak żyleta. Żadne EPO czy AGPs nie pomagały.

Ogólnie telefon jest dobry trochę cierpliwości, nawet szajsungi w serwisach leżą. Przed tem miałem OMEGĘ OASS50 i chodziła bezbłędnie do czasu, po pół roku pojechała do serwisu bo G3 przestał łapać, to tylko soft i elektronika.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jak już wcześniej wspomniałem, u mnie GPS również działa (odpukać). Działa również Mireo, po uprzednim pobraniu plików map i pliku Dontpanic.mcp, ze strony GC. Wbrew pozorom, bardzo sympatyczna aplikacja. Zgadzam się z przedmówcą, że samo urządzenie (jak na razie) działa bardzo przyzwoicie. Ja również z początku miałem mieszane uczucia i byłem już umówiony na zwrot urządzenia, ale zmieniłem decyzję po dłuższym obcowaniu z nim.

Mam pytanie do przedmówcy. Skąd pobrałeś ten plik GPS i gdzie go wrzuciłeś. Pytam na wypadek gdyby coś niepokojącego działo się z moim GPS-em. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem wcześniej o niedziałających czujnikach. Przed chwilą pobrałem z OTA aktualizację i wyglada na to, że to naprawili!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poniżej plik gps.conf

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info

# 4 - Debug, 5 - Verbose

DEBUG_LEVEL = 5

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable

INTERMEDIATE_POS=1

# Accuracy threshold for intermediate positions

# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions

ACCURACY_THRES=0

################################

##### AGPS server settings #####

################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following

# SUPL_HOST=supl.host.com or IP

# SUPL_PORT=1234

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam...

Dziekuję za plik (na razie u mnie działa)

Potwierdzam, po pobraniu aktualizacji poprzez OTA, czujnik zbliżeniowy i światła.....DZIAŁAJĄ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ems

Czyli to był błąd w oprogramowaniu.

To dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vibor

Ten telefon to klon: Amoi A928W oraz MyPhone Cube ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dranet

Siema !

Aktualnie jestem w trakcie kupowania Insignia 500, a właściwie mam dostać za 300 PLN ten telefonik, a oddać Insignię 5X, z powodu pękniętej szybki oraz braku części zamiennych do mojej 5X.

Ale z tego co widzę, będzie to zamiana siekierki na kijek :-)

Insginia 500 jest o wiele gorsza niż moją 5X.

500-ka nie ma nawet diody powiadomień ??? Przecież to podstawowa funkcjonalność w smartfonach !

Czuję, że jak tylko dostanę 500-kę - od razu ją sprzedaję i biorę iOcean albo Xiaomi, lub ostatecznie coś markowego i koniec z Gocleverem na wieki.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi