Skocz do zawartości
sroczkin

Dźwięk stereo z naszych Z1C

Rekomendowane odpowiedzi

sroczkin

Przedstawiam mod zaczerpnięty z forum XDA stworzony dla słuchawki Z1 ale działający w miarę przyzwoicie na naszych Z1Compact.

W naszych słuchawkach ze względu na to ze posiadamy tylko jeden głośnik główny dźwięk nadawany jest mono. Na XDA właściciel Z1 przerobił plik mixer_paths tak ze dźwięk wydobywa sie w tym samym czasie z głównego głośnika i z wewnętrznego wymuszając odtwarzanie dźwięku w stereo.

Jedyna wada tego zabiegu jest to ze głośnik wewnętrzny jest bardzo mały i w czasie odtwarzania dźwięk z niego jest cichszy niż z głównego. Ale i tak mod ten powoduje ze dźwięk słyszany z naszej słuchawki jest o wiele bardziej przyjemny niż na jednym głośniku.

UWAGA!!! Stosując ten MOD zmieniasz pliki systemowe!!!

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu, wynikłe z instalacji tej modyfikacji!

Wszystko robisz na WŁASNE ryzyko!

WYMAGANIA DO WGRANIA MODa

- telefon z root-em

- explorer plikow np. Root Explorer

Na początku ściągamy przerobiony plik mixer_paths

Po ściągnięciu wypakowujemy zawartość archiwum i plik mixer_paths kopiujemy na smartfona najlepiej gdzieś na kartę SD.

Za pomocą jakiegoś Eksploratora np. Root Explorer robimy sobie kopie pliku mixer_paths który znajduje się w ścieżce system/etc/

Za pomocą eksploratora podmieniamy sobie zmodowany plik mixer_paths z orginalnym kopiujac go do sciezki system/etc/ a następnie nadajemy mu uprawnienia (Permissions)

rw-

r--

r--

Restartujemy smartfona i sprawdzamy czy zadowala nas jakość dźwięku po zmodowaniu.

Jeśli jednak nie będziemy zadowoleni przywracamy oryginalny plik mixer_paths który skopiowaliśmy sobie przed podmiana a postępujemy tak samo jak przy podmianie zmodowanego pliku.

Kolega Alig4tor podsunal mi pomysl i kierujac sie nim stworzylem plik do instalacji poprzez recovery.

Tak wiec :

-pobieramy plik

- odpalamy smartfona w trybie recovery

- instalujemy MODa

- restartujemy smartfona

Edytowane przez sroczkin
    Edycja watku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam tego moda od kilku dni i sprawuje się bardzo dobrze. Na forum xda jest plik, który można wgrać przez xzdr.

Ja i Z2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Nie dodawałem linka do oryginalnego wątku z XDA bo to co udostępniłem do wgrania jest poprawionym plikiem autora moda i jest podane do ściągnięcia w #36 poście

.

Tez jestem zadowolony oby co z tego moda dlatego postanowiłem go udostępnić na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mod spoko dobrze się spisuje, teraz jeszcze żeby taki był do rejestrowania dźwięku podczas nagrywania video żeby głośniej i lepiej zgrywać dźwięk mógł było by miło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zzachm

@gerwazyy

W tym modzie podniesiono standardowe wartości dla mikrofonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słychać delikatną poprawę w jakości dźwięku na głośnikach, ale bardzo zanieczyszcza dźwięk na przewodowych słuchawkach. Także wróciłem do oryginalnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link chyba wygasł można wrzucić go na inny serwer ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles

Jest nawet v14 tylko jak to wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omajkel

Ja zawsze przez recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi