Skocz do zawartości
DefektMózgu

Bardzo słaba bateria, telefon sam odłącza się od ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się jakiś niecały miesiąc temu, jak zauważyłem że telefon zaczyna się coraz częściej rozłączać (w ładowaniu) gdy go chociaż dotknę podczas ładowania.Problem nie był na tyle istotny, wystarczyło po prostu delikatniej odkładać telefon i delikatniej go łapać gdy się ładował, tera jednak problem jest znacznie większy. Praktycznie niemożliwym jest siedzenie na telefonie który co chwila odłącza i włącza się z ładowania, ale co gorsza. Od kilku dni nawet gdy dobrze podepne do ładowania i przypilnuje by przy odkładaniu nic sie nie rozłączyło, to zostawiając go na noc, czasami podładuje tylko kilka, kilkanaście procent.

Bateria w ciągu ostatniego czasu strasznie zesłabła. Zesłabło też znacznie ładowanie baterii, bo jak dawniej mogłem spokojnie siedzieć na internecie podczas łądowania i bateria mimo to rosła, tak teraz spada.

Nie wiem czym to może być spowodowane i czy gwarancja mi to uzna?

Edytowane przez dziamot
    Poprawiono temat na zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

prawdopodobnie bateria Ci się już lekko popsuła od ciągłego odpinania i podpinania. Ale wyjście może naprawia na gwarancję, tylko nie mów, że używałeś go w czasie ładowania

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś innym kablem ładować? Może wtyczka nie łączy (miałem tak na jednym kablu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, problem może nie leżeć na wejściu telefonu, tylko wyjściu ładowarki. Ktoś kiedyś zgłaszał podobny problem, trzeba lekko spróbować odgiąć piny (z umiarem!) na końcówce i powinien łapać styk :)

Używasz dwuczęściowego oryginała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, używam oryginalnej ładowarki LG. Problem jak nie leży w wejściu telefonu, tak pewnie leży w końcówce ładowarki. Zwyczajnie zbyt luźno to leży i telefon przy nawet odkładaniu potrafi sie 3 razy włączyć i wyłączyć z łądowania. Najgorsze jest to że boje się, zę mogłem tym sobie zwalić baterię.

Wiecie moze jak jest z gwarancją na takie rzeczy? Wiem że baterii mi nie wymienią, ale czy to naprawiają? Nie chce wysyłać tel na gware i stracić czas i telefon, żeby mi go odesłali bez niczego..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś użyć innego kabla? Na baterie dają 6 miesięcy gwarancji, aż się płakać chce, no ale mówi się trudno.

LG L9-P760 /TapatalkVIP 4.7.3 /4.4.4KK AxxionKat 1.4.0 by @Xerdox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

bateria nowa to ok. 50 zł na allegro, ja kupiłem na promocji za 30 oryginalna, a jeśli mieszkasz blisko warszawy to lepiej podejdź do serwisu

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Możliwe też, że ładowarka się popsuła. Moja dziewczyna ma podobny problem. Ma telefon od prawie 2 lat i ostatnio bardzo powoli się ładuje, albo wcale nie ładuje oraz bateria szybko leci. Na początku stawiałem na baterię, jednak po wymianie na moją (ten sam model) wszystko jest ok. Okazało się, że niekiedy ładowarka po prostu daje niedostateczny prąd. Po podłączeniu do innego gniazdka wszystko ok (chociaż wydaje mi się że to i tak wina ładowarki, po prostu potrzebowała 'restartu'). Tak na serio to może być dużo przyczyn: bateria, ładowarka, kabel, złącze ładowania w telefonie. Musisz sprawdzić wszystkie. Ja osobiście też mam dziwny problem. Na stocku lekkie poruszenie wiąże się z rozłączeniem i podłączeniem telefonu (jakby kabel nie stykał), jednak na customach tego nie było. Dziwny przypadek ten L9 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na ładowarce z se live with music nie rozłącza się co chwila. Nawet jesli nim poruszam u nasady. Nie wiem jeszcze jak z "rozładowywaniem"., czy tym ciaglym odlaczaniem i łączeniem nie zwichrowała mi sie troche bateria, natomiast moge sie domyslac ze to nie w wejsciu lezy telefon, a we wtyczce.

Zatem wyslanie na gwarancje nic nie da - myslicie ze mgol bym poszerzyć jakoś ładowarke?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Zawsze możesz spróbować, jeśli masz dobrą rękę do takich rzeczy to czemu nie. najwyżej zakończy się wymianą kabla/ładowarki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi